Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges a kutyusok összeszo...

Uda kérdése:

Lehetséges a kutyusok összeszoktatása?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kislány kutyusom, amolyan anya kedvence. Rettentően irigy mindenkire és mindenre, amivel kapcsolatba kerülök. Nos, ő egy keverék kutya, de kis növésű, kb 3 kg. A szomszédunk azonban bajba került és szeretnénk az ő kutyáját áthozni magunkhoz. Ő egy boxer-németjuhász keverék, ebből adódóan többszöröse a kicsi, ráadásul 1 éves, tehát elég játékos. Az első két találkozáson túl vagyunk és rendben ment minden, addig amíg a szomszéd kutya nem jött oda és nem simogattam meg. Ekkor a kicsi megtámadta őt. A nagyobb kutya meghunyászkodott és elmenekült, de ettől függetlenül tartom a dologtól. Estig dolgozunk, nem tudjuk őket felügyelni. Van rá esély, hogy a nagyobb kutyus egyszer megelégeli és odakap a másiknak, ami méretbeli különbségük miatt a kicsinek komoly sérülést okozhat??? Vagy inkább mondjuk le a szomszéd kutyusról?
2012. nov. 1. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:

hát igen ez elég necces,de ezek szerint a nagy kutya nem keresi a konfliktust ami jó,de tényleg megelégelheti 1x a dolgot,mivel még az elején vagytok a dolognak így lehet esély arra hogy a kicsi megszokja a másik kutyát..


kertesházban éltek?

mert akkor lehet,hogy a nagy kutya kint a kicsi bent így biztos gond nem lehet és akkor amikor haza értek és tudtok figyelni a kutyákra akkor beengeditek a nagyot..

2012. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kiskutyát elég erősen meg kéne nevelni. Ha az én kutyám megtámadna azért egy másikat, mert azt megsimogatom, olyat kapna, h fal adná a másikat....


Kicsit rá kéne gyúrni a falkavezérségre, és a kutyát nem mama kedvenceként tartani. Így csak elrontod az ő életét is, mert olyan döntések meghozatalára kényszeríted, melyekkel nem is kéne foglalkoznia.

2012. nov. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet hogy meg kell nevelni, de az összeszoktatás is megoldás. Az én kutyám meg akarta ölni a menhelyről hozott picit, 2 hónapig külön kertrészbe csuktam őket, nem mertem felügyelet nélkül együtt hagyni őket, mert egyszer egy menhelyen láttam, mire képesek egymással a kutyák, szó szerint letépte az egyik a másiknak a fejét. Amúgy az is gond volt, hogy csivavaszerű kis torz kölyök volt, inkább hatott patkánynak, mint kiskutyának nagy gülü, rémült szemecskékkel és szerintem a másik nem is nézte kutyának. Azóta nagyon óvatos vagyok, mert addig abban hittem, azt tapasztaltam, hogy kölyköt nem bánt felnőtt kutya. Hát tévedtem.

2 hónap alatt olyan megszokottá váltak egymásnak, hogy nem is volt többé kérdés, hogy a kis menhelyi már hozzánk tartozik, azóta nyugodtan hagyom őket felügyelet nélkül egymással, a menhelyi amúgyis behódol a másiknak, pedig azóta 5 év telt el.

2012. nov. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!