Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát mennyi idős koráig...

Egy kutyát mennyi idős koráig etikus eladnia egy tenyésztőnek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Addig etikus,amíg van tenyészértéke.Nyugdíjazás után én nem nézem jó szemmel,de ha belegondolunk,végül is olcsón jó helyre,csak hogy legyen helye,ideje az aktív kutyákra,hát esetleg...
2012. nov. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2.vagyok.Mert a kutyának sem mindegy,hogy sokadik a tenyésztőnél,vagy hobbykutya egy családnál.
2012. nov. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem könnyű kérdés... Nekem a következő kutyám remélhetőleg növendék lesz (3-6 hónapos) de akkor már biztos, hogy jobban fog kötődni a tenyésztőhöz, mint mondjuk 2 hónapos korában.

Biztos van különbség tenyésztő és tenyésztő között, egyik nehezebben válik meg attól a kutyától, akihez már jobban kötődik, a másik meg (ha nem is könnyű szívvel) eladja a felnőtt, tenyésztésből kivont kutyát.

De azért én azt gondolom, hogy ha valaki tényleg szereti az állatokat, az nem fog egy 5-6 évesnél idősebb kutyát új gazdához adni.

2012. nov. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyjából úgy két éves korig etikus eladnia. Addigra kiderül, hogy mennyire felel meg a standardnak, milyen az egészsége és az idegrendszere. Nekem mondjuk egy két éves kutyát sem lenne szívem eladni, de ahol sok a kutya, nincs igazi kötődés a kutya és a gazda között, ott a tenyésztő(vagy nem is igazán tenyésztő?) nem fog egy olyan kutyát megtartani, akit nem vonhat tenyésztésbe. És lehet ezzel a kutya jár jobban, hogy elkerül normális gazdákhoz, mintsem hogy az ötvenötödik kutya legyen a tenyésztőnél.
2012. nov. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha visszatartott kölyök, és a későbbiek során kiderül, hogy mégsem alkalmas a célra, akkor olyan 1 másfél éves korban szokták eladni. Én csak a kora miatt tenyésztésből kivont kutyáknál tartom etikátlannak az eladást. Mert ők tiszteletet, és boldog öregkort érdemelnek.
2012. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egyedül azt nem nézném jó szemmel, hogy lehozott az adott kutyával x almot, kivonja a tenyésztésből, nyugdíjas éveire pedig odakerül máshoz. Számomra ez valahogy olyan képet festene, ha már nincs semmi haszna belőle, akkor neki már nem kell.
2012. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!