Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép ázsiai juhász kölyöknek...

Közép ázsiai juhász kölyöknek mit érdemes venni az első pár hónapban, mivel "készüljek"? KÁJ gazdik válaszát várom szeretettel!

Figyelt kérdés
Milyen nyakörvet, pórázt, etető tálat stb. érdemes venni? Sok helyen olvastam, hogy kutyatáp helyett inkább nyers táplálékot érdemes adni neki, tapasztalatok? A bolhairtó nyakörvet vagy spot ont ajánlanátok? Ilyen és hasonló kérdésekben szeretnék eligazodni! :)

2012. nov. 1. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Normál nyakörvet, ne fojtósat vegyél neki. Pórázok közül a sima pórázt ajánlanám, mert ha megnő, ezzel tudod kordában tartani. Hogy milyen hosszú kell neki, idővel kialakul.

Etető tálból pedig nyugodtan vegyél kezdetben nagyot, előbb-utóbb úgyis az kell majd neki.

Inkább a spot on-t ajánlanám, nálunk ez vált be jobban.

2012. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Aziz válasza:

Nekem a fojtó nyakörv vált be, mikor nagyobb lessz kap rendes övet, ezzel tudod a legjobban tanítani, az elején kicsit akaratos, de pár próbálkozás után többet nincs gond, mindig melletted fog menni ha érzi, hogy van valami a nyakán.

A nyers hús csontok a legjobb a kutyának, minden nap adhatsz egy tolyást neki, sok fehérje kell neki és kálcium, minden nap adj neki egy szem yó minőségű kálcium tabblettát. Borjú hús csont a legjobb neki, szoktam főzni csirke hátat, szárny és láb csontot ne adj neki! a disznó csont is yó neki csak ajánlatos megfőzni, ilyen huskat kap és csontokat és még pótolom, nagy testű kutyának való kölyöktáppal, minden kaja mellé 1-2 kis pohárral. vigyázz nehogy túletesd mert könnyen túl lehet! ha esetleg látdog hogy a lábai kezdenek kifele állni duplázd meg a kálcium adagot, 2 hét után hagy ki egy hetet, hogy ne erőltesse túl a máját a gyógyszer.

2013. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
szerintem a nyakörv és a póráz amit az első párhónapra veszel neki ne legyen nagyon drága ugyanis ez a kis aranyos macika 4 hónapos korára akkora lesz mint egy német juhász kan és kinövik azután pedig már csak a folytó nyakörv lesz jo mert gyorsan nő (hízik is )és nem hiszem h olyan könnyen megfogod tudni fogni azt a 70-80kg os kutyát ha megindul .:)) szerintem tál az teljesen mindegy hogy milyen.a kutyatápokról: én mindig is vegyesen etettem a két kaj-omat amikor kicsik voltak(3-4hónapos korukig)minőségi dog chow (puppy)kölyköknek való tápot adtam nekik.aztán már csak 2-2 maréknyi száraz tápot és egy kutyának egy nap olyan fél kiló hőkezelt fagyasztott húst de egyébként ez az a kutya fajta amelyik mindent meg eszik (szó szerint),azért figyelj oda az etetésre nehogy eltúlozd mert ők nagyon gyorsan nőnek és a nagy súlyukat nehezen bírja el a csontozatuk.Ezért ajánlanám még a kalcium tablettát h erősödjön a csontja.egyébként egy bolhairtó nyakörv az mindig szükséges mert dús a és sűrű a szőre úgyhogy hamar bolhás lesz .egyébként szerintem nincs ettől a kutyafajtától szebb és gyönyörűbb főleg kiskorukban sok szerencsét hozzá :))
2013. máj. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!