Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani a...

Hogy lehet megtanítani a kutyát, hogy ne ugráljon föl, ha az udvaron vagyok? Összekoszolja a ruháját az embernek.

Figyelt kérdés
Gyerek még, de nagy termetű, szóval már most jól összekoszolhat.
2012. nov. 2. 00:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, most nem arra gondolok, ha játszom vele, hanem ha elindulok a suliba, vagy ilyesmi. Hallgat arra hogy ül, de ilyenkor vagy folytatja, vagy nem figyel rá, vagy ugrásból visszaül. :) (Első kutyám, bocs, ha hülye kérdés.)
2012. nov. 2. 00:09
 2/14 anonim ***** válasza:

dehogy hülye kérdés...

nekünk is volt fiatalkutyánk (kaukázusi keverék), és keveset voltunk otthon. Ha hazamentünk, rögtön a nyakunkba borult, rém kellemetlen volt.

Aztán lett társa, és anyu is többet volt otthon, és lenyugodott. Anyu mindig a hátsó lábára lépett, ha felugrott.

De nincs igazán jó receptem...

sok sikert!

2012. nov. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez nem tűnt túl meggyőző ötletnek. :D Próbáltam orrára legyinteni kézzel v újságpapírral, de nem segített.
2012. nov. 2. 01:05
 4/14 anonim ***** válasza:
Leszoktatni nem sikerült, ezért seprővel sétálok ki-be, hogy távol tartsam, ne koszoljon össze. persze számára jó játék.
2012. nov. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez van. De csak rám ugrál, anyára és apára nem mert. Úgy látszik, én vagyok a céltáblája. :D

Ha én szép ruhában vagyok, akkor rákiabálok jóóóó hangosan, mikor elindul felém. Attól kicsit megszeppen, és akkor ki tudok surrani ,,ép bőrrel" :D

2012. nov. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Látom, másnak is ez a problémája. De ez így nem jó, meg kéne nevelni. Nálunk is apára nem ugrál, de egyszerűen nem tudom mit csinál vele, mert különösebb módszere neki sincs, egyszerűen határozottabb megjelenésű lehet számára, mint én.
2012. nov. 2. 15:37
 7/14 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele addig, amíg ugrál. Ha lenyugodott, várj 5 percig és csak aztán simogasd meg. Addig rá sem szabad nézni! Ezt mindenki csinálja, az is, aki hozzátok megy látogatóba. Ha tudod valakiről, hogy nem fogja megcsinálni, vagy gyerek és félted, vagy elegánsan van felöltözve, akkor addig fogd meg.
2012. nov. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
és persze emellett sok séta, játék, alapos lefárasztás!
2012. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sétáltatom persze, csak nem reggel 7-kor, márpedig akkor emelgetek suliba. Délután szoktam, ha hazaérek. Az, hogy nem figyelek rá, öt percig, beválhat, kipróbálom, de azért valahogy ez sem tűnik úgy, hogy nagyon megértené belőle, mert reggel általában sietek, nagyon nem is szoktam odafigyelni, csak mikor már kimentem a kapun, visszanyúlok, és megsimogatom.
2012. nov. 2. 16:55
 10/14 A kérdező kommentje:
*megyek suliba :D
2012. nov. 2. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!