Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám viselkedése megváltozot...

Kutyám viselkedése megváltozott. Miért?

Figyelt kérdés

Most november elején lesz 2 éves amstaff szuka kutyám.2 hete hagyta abba a tüzelést, és egyre jobban komolyodik.Más kutyákkal már nem olyan játékos, csak azokkal, akiket kölyökkorától fogva ismer.Eleinte bizalmatlan a többi kutyával, de szaglászás után nem játszik velük, magasról tesz rájuk, a kanokkal pedig kissé ellenségesebb lett.

A falkavezérséggel minden rendben van, bár az utóbbi időben keményebben kellett vele bánni - ez alatt nem az agyba-főbe verést és hasonlókat értem, hanem a "szelektív hallás"-probléma kiküszöbölését a megfelelő fokú szigorral.

Ez amiatt lehet, hogy lassan 2 éves?



2012. nov. 2. 01:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól is lehet.

Nem jab az, ha nem annyira játékos. A domináns viselkedésre figyelj, más kutyákkal szemben. Azt ne hagyd.

2012. nov. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 éves korba mindig megváltozik valami kicsit komolyabban néznek értelmesebben a kiképzök is azt mondlyák megkomolyodik a kutya nem olyan bohokás
2012. nov. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom, nem örülsz most a kérdésemnek, de nem lehet, hogy véletlenül bepározta valamilyen kan?

Vemhesség ideje alatt a kutyák nagyon meg tudnak változni, és mint írtad, 2 hete hagyta abba a tüzelést.

Kannal tényleg ellenségesebben bánnak, hiszen nincs rá szükségük, úgymond a vemhesség bekövetkeztével.

Többi kutyával is morcosabb lehet, mint eddig volt, ezt nem lehet a tüzelésre fogni, és nem csak úgy pikk-pakk következik be, mint írtad, hanem fokozatosan.

Ezt úgy értsd, hogy:Na, most betöltöttem a 2 éves kort, és felnőtt lettem, tehát egyszerre másként kezdek viselkedni.

Amennyiben nem vemhesség, mindenképpen kikérném egy hozzáértő véleményét, és elvinném kutyasuliba, nehogy később agresszívvé váljon.

2012. nov. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem, semmiképp sem fedezte be kan, még a pórázról is alig engedtem el tüzelés alatt.Panelkutya. :)

Rögtön behívható, első füttyre hozzám rohan, több kézjelet is tud (ül, fekszik, marad, lábhoz, kér) szabad téren is.Az kéne még, hogy befedezzék, ki is tépném a hajam! :D

Csak makacsabb lett, önfejűbb.Más kutyákkal nem agresszív, csak teljesen átnéz rajtuk, és a kanokkal lett valamivel szeszélyesebb.

2012. nov. 2. 11:23
 5/6 anonim válasza:
Megnyugodhatsz az én kutyám is 2 éves korától komolyabb lett. Ne foglalkozz vele majd megszokod, és jobb lesz. :)
2012. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Már enyhült némileg a helyzet, de még mindig morcos a kanokkal. :D
2012. nov. 12. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!