Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamaszkorba lépett igaz?

1lány.... kérdése:

Kamaszkorba lépett igaz?

Figyelt kérdés
6,5 hós ebem valószínűleg kamaszkorba lépett. Eddig nem volt ennyire rossz, csak papírzsepi függő volt :D (én tettem fel kb. egy hete a kérdést, hogy mit tegyek ez ellen). Most az elmúlt 5-6 napban egy akkora változást vettem észre rajta, hogy sírni tudnék már tőle, annyira rossz. A szobatisztaság, ami eddig már rendben volt, az most majdnem egyenlő a nullával, napi szinten bepisil megint, tisztára mint 3 hó-san. :( Minden apró zajra vagy változásra ugat, tegnap pl hoztunk egy új cserepes virágot, amit a kutya kb egy óráig ugatott. A séta megint horror lett, nincs olyan perc, amikor ne szedne valamit a szájába. Lehetetlen figyelni, ha meg felhúzom magam, még csak azért is csinálja. Evés helyett inkább a konyhába jár kunyerálni (persze nem kap semmit) Berohan a szobákba, ami eddig nem volt. Akkor folyton teszi a sírást, ha valami nincs megengedve... Megbolondulok. Tegnap este nagyon kiverte a biztosítékot, hogy egy döglött madárnak a szárnyát csemegézte éppen :Spedig most egy 5 méteres pórázon van, direkt ezért, hogy tudjak rá figyelni, de nekem ez meghaladja a képességeimet, én undorodok alapból is a madaraktól, hát ez a látvány... :( És ez még csak a kezdet sztem, kb egy másfél hónapja is volt egy ilyesmi időszak, de az még ehhez semmi volt. Az lehet hogy így 6 hónaposan már lázadó korba lépett? Ugye nem fog 1,5 éves koráig tartani, ahogy azt néhány helyen olvasom?! Azt valamelyikünk nem fogja túlélni. Valami tippek ennek átvészelésére? Ennyire lázadó kutya megfékezésére? Vagy ez esélytelen?

2012. nov. 2. 06:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy egy amúgy is hiperaktív, kistestű fajtáról van szó, a máltairól. Előző kutyám is ilyen volt, de közel sem viselkedett így. Vagy nem vettem csak fel ennyire, fogalmam sincs, de ez az állapot, ami most kezdődött ez borzasztó.
2012. nov. 2. 07:01
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztosra mondom, hogy más is van a háttérben, ezt nem lehet ráfogni a serdülésre.

Ez egy rögeszmés, bizonytalan labilis kutya - illetve azzá kezd válni. Komolyan kéne vele foglalkozni, és nem általános dolgokra gondolok, hanem célirányosan, a problémára koncentrálva. A cél, a hiperaktívságának a megszüntetése, levezetése, átirányítása lenne.

Jó lenne, ha gyakorlatban tudna mutatni neked néhány dolgot egy szakember, aztán ki kell tapasztalni, mi válik be nála.

2012. nov. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
De igen, lehet attól, hogy kezd felnőni, és feszegeti a határokat. Ez addig fog tartani, amíg Te nem teszel ellene. Azt látom, hogy neveled, de úgy látszik neki több kell. Kutyaiskolába nem tudsz vele járni? Hányszor viszed le egy nap sétálni?
2012. nov. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, kamaszodik, de ez akkor is túlzás. Sürgősen forduljatok szakemberhez! Amúgy milyen fajta?
2012. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mivel még sokszor pisil ezért k b 5 alkalommal lemegyünk, ebből kettő hosszabb, azaz egy órás. Én nem vagyok biztos benne, hogy megengedhetem a kutyaiskolát anyagilag, de mindenképp utánanézek, innen ahol én lakom kb 200km-t kéne utazni és nekem autóm nincs. Most jön az, hogy minek kellett akkor nekem kutya?! Elég sok embernek van, mégis iszonyú kevesen tudják iskolába járatni. Úgy veszem észre hogy mostmár szigorúnak kell lennem, nem kell annyit babusgatnom.
2012. nov. 2. 17:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Kell lenni valami módszernek a lenyugtatására, vagy legalább arra hogy ne szedjen fel dolgokat. Régen nem volt kutyaiskola, mégis sok jólnevelt, hűséges kutya volt.
2012. nov. 2. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!