Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyám kert...

Hogyan lehet a kutyám kert tiszta?

Figyelt kérdés
hallottam már ezt a kifejezést és szeretném "megtanítani" neki. szeretnék felfele törni a lépcsőfokokon és gondolom ezzel kéne kezdeni .. aztán jöhetnek a macerásabb "trükkök". Kiegészítő kérdés: lehet-e a kutyám (kinti) olyan jó mint a benti kutyák? így nem tudok vele lenni minden percben(mivel nem vagyok a kertben minden percben csak amikor ki megyek hozzá) vagy épp ha rosszat csinál nem látom.. ezért kérdem hogy van remény arra hogy egyszer olyan ügyes,okos kutya legyen belőle mint akivel együtt laknak? 2 éves puliról van szó.
2012. nov. 2. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
ezt a kérdést amikor leírtad te értetted?:D mert én nem nagyon:D
2012. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet a kutyám kert tiszta?"

Arra gondolsz, hogy ne piszkítson a kertben? Ha igen, akkor naponta 3-5 alkalommal vidd el sétálni. Persze ez nagyon nagy kertben nem feltétlenül működik, de kisebb kertben igen.

"Kiegészítő kérdés: lehet-e a kutyám (kinti) olyan jó mint a benti kutyák?"

Igen. Sétáltasd sokat, tanítgasd és a te kutyád is lehet jól nevelt.

2012. nov. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Napi két hosszabb sétával a nagy dolgokat megúszod teljesen, pisilni azért fog, de jóval kevesebbet, mint séta nélkül.

A reggeli séta lehet kb. fél óra, de délután-este legyen egy hosszabb, póráz nélküli, kb. 1,5 órás séta labdázással, tanítással, kutyákkal való bandázással.

Teljes kerttisztaság csak úgy lehet, ha felügyelettel van kint a kutya a kertben...


Az, hogy ügyes-okos lesz, nem feltétlen attól függ, hogy egy fedél alatt éltek-e a kutyával....hanem attól, hogy mennyi minőségi időt töltötök együtt.

Pl. mikor a kutyám hozzám került, még csak kerti kutya volt, de napi 4 órát töltöttem vele MINIMUM...így teljesen jól nevelt, nagyon intelligens kutya lett belőle.

Tehát csak is nevelés és foglalkozás kérdése az egész

2012. nov. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! próbálom megfogadni! és én úgy gondoltam hogy a kert 1 pontjába kb. 1 négyzetméterébe végezze a dolgát(nagy dolgát) hogy könnyebb legyen takarítani és ne az egész kertet végi bogarászni mert akkor kárba megy az idő amit a kutyával tölthetnék.. de ez még jobb megoldás hogyha kint is eltudná végezni.. akkor lehet hogy azt kéne megtanulni és gyakorolnom vele. hogyan kezdjek neki? vigyem el minden nap 2x minimum. fél óra sétára? és akkor egyszer csak rá jön magától hogy hopp, kint kéne végezni a dolgot?
2012. nov. 2. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!