Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben mi a teendő a...

Ilyen esetben mi a teendő a kutyával?

Figyelt kérdés

Az van, hogy kölyökkutyám van, 6 hónapos múlt, ivartalanított szuka. Mindig is el szoktam őt engedni a séták során, sosem volt száz százalékig behívható, de azért visszajött. Az utóbbi időben viszont egyáltalán nem hallgat rám. És nem csak a séta, de semmilyen téren sem. Pedig ez nem volt rá jellemző. Mintha nem is az én kutyám lenne. Egy csomó rossz szokást vett fel: ugrál, mindent marcangol, a játékait ezekkel a jellegzetes mozdulatokkal ,,megöli", rombol mindent, ami az útjába kerül, harap, RÁNGAT a pórázon - ezerszer rá kell szólnom, hogy a lábam mögött menjen, és van, hogy meg is kell állni, hátraparancsolni, vagy a lábammal hátranyomni, mert a szólás már nem segít, stb.

Sosem volt különösebb nevelési módszerem rá, Cesar Millan könyvet szoktam olvasni, a Cerberost szoktam olvasni, meg így intuitíve nevelem, meg itt is írnak egy-két tippet gyakorin. De nem volt gond vele sose. Kölyök kutya, lökött persze, de mait most csinál az már sok!

És itt jön a kérdés: Ma esti sétánkon elengedtem, kapásból belefutott a Dunába (itt lakunk a Dunaparton), kétszer is, pedig mondtam neki, hogy: NEM!. Oda se neki. Utána kirohant az útra, majdnem elütötték, szerencse, hogy megúsztuk! (Tudom, hogy ezrét le fogtok szólni, de komolyan nem csinált még soha ilyet, az út közelébe, még ha a kisördög bújt is belé, soha nem ment!!!), utána elindult hazafele, engem ott hagyva. Mentem utána (szerintem amúgy már ezzel is azt demonstrálta, hogy ő most valami revolúció keretén belül átveszi tőlem a falkavezérséget, vagy nem tudom :D), és eltűnt a házunkkal szembeni bokros területen. Nem szóltam neki, mert rájöttem, hogy felesleges, ott ácsorogtam magamban, gondoltam így van esély, hogy hazajön, ha rászólok úgyis elmegy még messzebbre. Nagy szerencsémre berohant az udvarra, odaugrottam és becsuktam a kaput mögötte.

Nem csináltam semmit, rá se néztem, se szó-se beszéd bejöttem, és most írok ide. Mit tegyek?

Biztos vagyok benne, hogy meg kéne valahogy büntetnek, én a kizárásra gondoltam, de lehet ahhoz még túl fiatal. Más büntetsére szerintem már késő, nem tudná társítani. Na de akkor mi legyen? Ne is büntessem meg? Vagy igen? Mi lehet ennek az oka, hogy így kifordult önmagából?


2012. nov. 2. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kamaszodik a drága :)

Nincs a közeletekben kutyasuli? Bár még ovis korban van, tehát oda lenne érdemes vinni előbb.

Azért lenne hasznos, mert ha ilyenkor meg is kell büntetni, de te még nem tudod megfelelően alkalmazni a büntetést, de mégis megpróbálod, többet ártasz vele, mint használsz. Plusz a leírásodból én úgy látom, hogy csak egyszerű kamaszkutya, és a kötődését kéne erősíteni, és tisztázni vele a rangsort.

2012. nov. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Igen, én is úgy érzem, hogy azzal lesz itt a baj, hogy ,,át akarja venni a hatalmat". Viszont én már kifogytam az ötletekből, mert minden úgy csinálok, hogy én legyek a falkavezér. Ezeket az apró, szimbolikus dolgokat is. Lehet, hogy tényleg a kutyaiskola lesz a megoldás, sőt biztos.


De addig is, most ezzel a mai estével mi legyen? Még azóta nem mentem ki hozzá, lassan etetés idő. Tegyek úgy, mintha mi sem történt volna? Vagy ma hagyjam őt figyelmen kívül?

2012. nov. 2. 18:08
 3/12 anonim válasza:
Szia!Nem vagy egyedül a problémáddal,nekem is van egy 5 hónapos vizsla kutyusum,amelyik faj köztudottan szeleburdi,pláne meg 5 hónaposan:)Én is általában póráz nélkül sétáltatom,legtöbbször a megszokott uton ugyhogy az elcsatangolással épp nincs gondom.Én is olvastam Cesar Millan könyvet,és nagyon sokat tanultam belőle,ami átlagban müködik is.Pl:a parancsokra nagyon figyel,nem eszik mig nem mondom hogy szabad stb.Szóval én vagyok nálla a "falkavezér",de egyvalamire semmiképp nem tudom rávenni hogy séta közben mögöttem jöjjön:)Én egyenlőre ezt ráfogom arra hogy még kölyök,és ha kimegyünk ő egy kis kiváncsi minden érdekli.Dehát végül is ezért viszem ki hogy egy kicsit lefárasszam hogy ne itthol legyen bezsongva ugyhogy én egyenlőre ezt a részét a sétának nem veszem ilyen kötelezőn.Éshát job szeretem azt látni hogy boldogan szglászik nézelődik és nem pedig utánnam kullog mint egy nyugdijas kutya:D (Jah amugy az én kutyusom fiu,és nem ivartalanitott)
2012. nov. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3-as

A séta nem arról szól, hogy a kutya szaglászik, nézelődik, stb? Miért kellene mindezt a hátad mögött tennie? Nem is tudnál figyelni rá, ha mögötted megy.

2012. nov. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Csak mert a könyben igy irták hogy a kutya akkor tekint téged falkavezérnek ha séta alatt nem előtted hanem utánnad megy.Mert a kutyák csak a vezéreiket követik....Én csak azt mondom amit olvastam,és lehet van benne valami csak hát nem épp kölyökkorban:D
2012. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló vagyok.

Azért javasoltam a kutyasulit, mert ezen én is átmentem az egyik legmakacsabb vadászkutyával :) Olvastam mindenfélét (Cesar, Jan Fennell, stb...), és alkalmaztam is mindent, ami jó dolog volt, de így sem működött jól semmi. Elmentem kutyasuliba, és ott megtanították a módszert helyesen alkalmazni. Kiderült, hogy hiába alkalmaztam, mert kis apróságokon csúszott el az egész, de azokon múlt minden. Azóta már más gazdákat oktatok:)

A mai problémádra pedig: valószínűleg nem fogja összekapcsolni, hogy ezt miért kapja, de az tény, hogy ha nem foglalkozol most vele pár napig, akkor valószínűleg egy idő után ő akar majd becsatlakozni hozzád. Viszont megvan az a veszélye is, hogy azt gondolja majd, "ha te is így, én is így", és még rosszabb lesz egy darabig.

Szerintem még túl kölyök egy ilyen kizáráshoz, úgyhogy nem kell nagyon komolyan venni (max ne legyen ma játék, simi), de vacsit kapjon, aztán holnap meg már mehet minden a régiben.

2012. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem mögötted, hanem melletted. Próbáltátok már a hátraarcot? Amint húzza a pórázt, hátraarc, hirtelen és kiszámíthatatlanul hol 5 lépést, hol 10-et kell visszafele menni. Ha megint húz, megint hátraarc. Nekem bevált. Kérdező, milyen fajta a kutya?
2012. nov. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6. nagyon köszi a választ, tényleg hasznos! :) Kapott ám vacsit, hogyne kapott volna... Nem simogattam, de megfognom muszáj volt, hogy megnézzem, nedves-e a szőre (a Dunába gázolás miatt ugye), nem volt nedves, úgyhogy jó eséllyel nem fázott meg.


Utolsó: persze hogy próbáltam a hátraarcot, az volt az első, amit kipróbáltam, de nem segít. Nem hiszem, hoyg ez a probléma, hogy nem tudná felfogni, hogy mit akarok, hanem sokkal ikább, amit a 6-is válaszoló is írt, hogy kamaszodik, és lázad.


Egyébként egy labrador keverékről van szó. Nem egy egyszerű eset a szentem. :)

2012. nov. 2. 20:10
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

6 hónapos a kutyád. Tanítod bizonyos dolgokra. Mégis, miből gondolod, hogy akár egy hónap alatt tökéletes, felnőtt viselkedésű lesz?

"Ismétlés a tudás anyja." Hallottad már ezt a mondatot?

2012. nov. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9: Nem etted meg a bölcsek kövét, fejezd be ezt a stílust! Hallottad már ezt a mondatot?
2012. nov. 2. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!