Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikker használata?

Klikker használata?

Figyelt kérdés
Végülis annyi a klikker használata, hogy tegyük fel mondjuk a kutyának, hogy "ül" és amikor leül megnyomjuk a klikkert és kap egy jutifalit ?:D
2012. nov. 3. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Ebben mi a kérdés?
2012. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De előtte meg kell neki "tanitani", hogy mi az a klikker, olvasd el, nagyon egyszerű.
2012. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennél azért jóval több.
2012. nov. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű, de nincs akkora jelentősége. Én is megvettem, aztán végül elő se vettem, mégis tökéletesen sikerült kiképezni a kutyámat. Úgy voltam vele hogy egy plusz hülyeség, egy kezet lefoglal, egyikkel jutifalatot is kéne osztani meg dícsérni-simizni is, pórázt is fogni, hát mondom nem; a kutyám egy értelmes lény, akivel igenis szavakkal fogok kommunikálni, nem morze jelekkel.
2012. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A klikker csak könnyiti és gyorsitja a tanulást, főleg bonyolultabb trükkök esetén. Ugyanugy vezényszavakkal kell irányitani a kutyát.
2012. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pl. Ül esetén dolgozhatsz megvezetéssel vagy elkapással. Elkapás:Ha a kutya a közeledben magától leül akkor klikk+falat. Kicsivel később látod megint leült klikk+falat. Egy idő után a kutya magától felkínálja az ül cselekvést klikk+falat. Ha már látod,hogy a kutya érti a feladatot akkor vezényszót társítasz hozzá. Magától leült a kutya Te kimondod ül utána klikk+falat. Egy kis begyakorlás után Te kimondod ül a kutya leül klikk+falat. Ha kb parancsszóra leül 10-szer 20-szor és biztos vagy benne hogy tudja a feladatot akkor kiveszed a klikkert. Ül parancsszó, az eb leül te megdicséred. Bár én a klikker kivétele után szoktam megerősítésként jutalomfalatot adni neki, s utána kezdem el a jutalomfalatok számát ritkítani, vagy második majd negyedik ül-re kap falatot.

Megvezetés: Jutalom falatot tartasz a kezedben a kutya orrához emeled, kissé felfelé helyezed a falatot,amíg a kutya leteszi a fenekét. Leült +klikk+falat.

Klikkeres tanításnál először megtanítod a kutyának mi az amit elvársz tőle Pl leüljön s később adott cselekvés közben mondod ki a parancsszót, utána a cselekvés előtt mondod ki a parancsszót .S ha stabilan végre hajtja akkor veszed ki a klikkert.

Vámosi Nagy Nóra Klikk könyvét érdemes megvenni.Én abból értettem meg legjobban a dolgokat.

A Nóri könyvében vannak trükkök pl .szlalom láb között,ezt én a kutyámnak simán jutalomfalatos megvezetéssel tanítottam meg klikker nélkül.Szerintem a klikker a formálásos tanításnál a legjobb,mert nagyon jól lehet vele időzíteni.Formálás olyan mint a hideg meleg játék a kutya magától találja ki a feladatot.Itt elengedhetetlen a klikker.


Kondicionálni kell klikkeres tanítás legelején a kutyát.Amikor is magadhoz hívod és bármit csinál a kutya te klikkelsz és falatot adsz neki. Két-három nap 10 perces gyakorlások elegek. S akkor érti a kutya a klikkert, ha a kutya pl csinál vmit,pl szimatol te klikkelsz és a kutya felhagy a szimatolással és odamegy hozzád a falatért.

2012. nov. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!