Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy olyan kutyának, amelyik...

Egy olyan kutyának, amelyik egy közel 1000 négyzetméteres kertben él szüksége van külön sétáltatásra?

Figyelt kérdés
A legtöbb ismerősöm panelban él és ki vannak akadva, amiért én nem sétáltatom a kutyákat. Úgy gondolom, hogy nincs rá szükségük, hiszen elég helyük van szaladgálni és játszani egymással, ráadásul szabadon. Nem hiszem, hogy jobban élveznék a "kötelező köröket" a háztömb körül pórázzal a nyakukban. Ti mit gondoltok erről?
2012. nov. 3. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
26%
Mi is kertes házban lakunk, eszünkbe sem jut sétáltatni a kutyát. Neki nagyobb szabadságot jelent, hogy szabadon futkározhat. Annyiban van talán igazuk a sétáltatás-pártiaknak, hogy a szabadon tartott kutyák nem szokják meg a pórázt és ha valami miatt menni kell velük valahová, pl. oltásra, akkor nincs könnyű dolgunk. Ugyanakkor, ha kertes házas övezetben kiviszel egy kutyát az utcára, az kész tragédia, mert nemcsak neked van kutyád, hanem még sok másnak is. Akkor a kertben lévő kutya ugat az utcán lévőre és viszont. Gyakorlatilag, ahogy mondani szoktam, "ugat az egész határ". Ilyenkor a pórázon lévő kutya nem akar sétálni, leragad egy kerítésnél, a benti kutya "mondja" a magáét, a kutya gazdája pedig a pokolba kíván a kutyáddal/kutyámmal együtt.
2012. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
83%
Attól még ugyanúgy sétaltatni kell, hogy új ingerek érjék nyílván neked sem lenne jó egy kerben leélned az életed
2012. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
75%

Igen, neki is szükséges. Egy kutya nem rohangál fel-alá csak úgy magától. Te mit szólnál, ha soha nem hagyhatnád el a kertet?

[link]

[link]

[link]

2012. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
68%

Ja és még annyit, hogy a farkasok sokkal nagyobb területen élnek és napi 8-10 órát vándorolnak!

Ez az ösztön valamilyen szinten a kutyákban is él.

2012. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 A kérdező kommentje:
Nem látom rajtuk, hogy boldogtalanok lennének, folyton játszanak, szaladgálnak. Az viszont itt is igaz, hogyha a ház előtt sétáltatnak egy kutyát, akkor ezek is rohannak és ugatják, ahogy az összes többi környéken lévő. Meg tudnék őrülni tőle. Így most ha belegondolok, hogy én is ilyet tudnék okozni, inkább tényleg nem viszem őket az utcára, nem akarom, hogy az egész kertváros ugasson. Köszi a válaszokat!
2012. nov. 3. 13:33
 6/76 anonim ***** válasza:
60%
Rosszul döntesz, legalább elolvastad, amiket linkeltem? Az pedig a gazda f
2012. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
50%
..felelőssége, hogy a kutyái csndben legyenek. Nevelés kérdéses.
2012. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
34%
*kérdése
2012. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
67%
Kertes házban általában azért tartanak kutyát, hogy jelezze az illetéktelenek jelenlétét. Tehát nem az a feladata, hogy csendben legyen.
2012. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 A kérdező kommentje:
Így van, nálunk is nagyon jó házőrzők, igaz nem volt még olyan helyzet, mikor betörő jött volna, vagy bármi ilyesmi, de az idegeneket nagyon jól jelzik. Amúgy ha megnevelném őket, hogy csendben kell lenni, hiába sétálnánk az utcán úgy, hogy az én kutyáim csendben vannak, attól még az összes többi háznál lévő kutya ugatna. Én ezt akarom elkerülni. Amúgy beleolvastam azokba, amiket linkeltél, nem bírom Cesar Millan-t, úgyhogy ez most nem talált.
2012. nov. 3. 13:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!