Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyafajták...

Milyen kistestű kutyafajták vannak akik tarthatóak kisebb lakásban?

Figyelt kérdés
játékos, tanítható, és bírja az időjárást (nasütés, eső...)

#kutya #játékosak
2012. nov. 3. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Tacskó. Játékos, tanítható, bár a lépcsőzéssel figyelni kell.
2012. nov. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
uszkár,bichonok,málta selyemkutya,palotapincsi,tibeti spániel,cavalier king charles spániel. Ezeket könnyű tanítani mert nagyon gazdacentrikusak,tehát a kedvedbe akarnak majd járni,nem jellemző rájuk a makacsság,és teljesen megfelelnek akár egy garzonba is.
2012. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez kb. bármelyik vidámabb kutyára elmondható fajtától függetlenül. Inkább azt gondold végig, hogy te mit tidsz nyújtani a kutyának, mennyi foglalkozást és milyen minőségűt, akarsz-e vele sportolni, vagy csak a napi séta lesz a mozgás, a szőrével mennyit tudsz/akarsz foglalkozni, heti egy fésülés max., vagy kozmetikus is belefér, mennyi tapasztalatod van, és hajlandó vagy-e segítséget kérni (kiképzőtől), ha nem megy egyedül a nevelés... Meg kistestű kutya rengeteg van, kölyköt szeretnél mindenképpen, vagy felnőtt is jó, keverék is jöhet, vagy fajtatiszta fajtamentőktől?
2012. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm mindenkinek..:) és a Jack Russel Terrier? :)
2012. nov. 3. 13:56
 5/7 anonim ***** válasza:
A jack nem nyugodt az a baj vele. nagyon pörgős a legtöbb. Sokat kell vele foglalkozni fárasztani.
2012. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akumi!! 1.kb napi 1-2 órát 2.nem nagyon sportolnék vele. 3.a szőrével kb. közepesen foglalkoznék, hetente többször is lehetne, de ne legyen túl hosszú szőrű. 4.nem tudnám kozmetikushoz vinni sokszor. 5.kevés tapasztalatom van, mert még nem volt kutyám. 6.nem nagyon kérnék segítséget, csak ha vészes a helyzet. 7.kölyköt szeretnék. 8. lehetne keverék, és fajtatiszta is. :)
2012. nov. 3. 14:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem csivavám van,kertesházban élek,a csivim mindíg itt van velem bent a házban,napjában többször kiengedem a kertbe sétálgat és elvégzi a dolgát is:) Ha jó az idő és süt a nap,akkor napozik kint a kertben,de általában mindíg bent van,szeret ott lenni ahol én vagyok:) Ha elmegyek itthonról nem szomorú,pihenni szokott vagy alszik,elfoglalja magát,mikor megjövök nagyon örül,ugrál és csóválja erősne a farkát:)olyan cuki:)Nagyon szeretem a csivavámat amúgy szuka és 5éves krémszínű:)most is itt fekszik velem az ágyban. Nagyon védelmező,de azért barátságos is másokkal jó jelző kutya is!Mivel rövidszőrű ezért nincs vele gond, nem kell fésülni én egy évben 2szer elviszem a kutyakozmetikushoz ahol megfürdetik, levágják a körmét fülét szemét kitisztítják,bűzmirigynyomás és stb...Valamint állatorvoshoz egy évben egyszer viszem el a kötelező veszettség elleni és a kombinált oltást szokta megkapni:) Tavasztól őszig pedig csöpögtető a kullancsok és egyéb elősdik ellen...A tartása nem drága,mondhatnám a legolcsóbb kutya,ha jól van tartava és tényleg egészséges,akkor minimális pénzből kihozható:)Nekem Ő egy évben az evéssel együtt 30ezer Ft-be kerül ebben bennevan az oltások,kozmetika és minden!!!Én nagyon szeretem a csivavákat,nekem más kutya soha nem is kéne,csivava párti vagyok nagyon!!Tudni kell még a csivavákról,hogy szagtalan,és nagyon ad a külsejére naponta többször tisztogatja magát mint egy macska:) Az én csivim a pocsoját is elkerüli és a sártól is írtózik,nagyon tiszta :) És a tisztaságot is szereti!!!:)A csivava a leghűségesebb kutyafajta szerintem:) Csak egy embert szeret igazán,de azt nagyon!!!!:) Esténként a szívemre hajtja a fejét,bújik...velem alszik az ágyban....:) Nagyon szeretem!!!Én csak ajánlani tudom neked a csivavát!!! Remélem tudtam segíteni!!!22/L :)

2012. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!