Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszoktatni erről...

Hogy lehet leszoktatni erről a kutyát? Többi lent

Figyelt kérdés

Pár hónapos szuka törpetacskóm van. Nagyon hiperaktiv a kis drága, ha jön valaki állandóan ugrál fel, nem lehet tőle sétálni az udvaron mert mindig láb alatt van, ott rohangászik, rá akar feküdni a lábfejére az embernek. A másik hogy ha mondjuk csak úgy játszok vele, simogatom akkor egy idő után bepörög és elkezdi nyalogatni majd később harapdálni a kezem. Most még kicsi, nem vészes, de ha nagyobb lesz akkor azért csúnya harapást is tud okozni.

Próbáltam már alkalmazni a csodálatos kutyadokiból ellesett módszert hogy ha túlságosan bepörög akkor lefolytom (nem okoz neki kárt és fájdalmat se csak nem tud semmit csinálni) és addig nem engedem el mig le nem nyugszik.

Van erre valami tanács, vagy tudtok valami oldalt ahol le van irva pontosan hogy hogy kell egy ilyen kölyök kutyát nevelni?

Egyébként kertes házban van, kint az udvaron, helye az van, 4 macskával osztja meg az udvart, velük szokott szórakozni, ha naponta nem is, de heti 2-3 alkalommal meg is van sétáltatva.


2012. nov. 4. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

ahogy durvul játék közben szó nélkül menj el onnan és ne foglalkozz vele egy idő rájön,hogy ha harapdál akkor nem foglalkoznak vele, ami még segíthet ha éles visító hangot adsz ki :)


elég aktív kutya a leírtak alapján,meg írtad is,hogy aktív,szerintem naponta 1-1,5 órára vidd el sétálni,próbálj vele többet labdázni vagy vmi,hogy jobban kifáradjon,mert azért is pöröghet be,mert túl sok az energiája!

2012. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egy hiperaktív tacsim van, ha nincs lefárasztva, igazi "rosszkutya". Szerintem naponta vidd sétálni 1 órára, annyi időd biztosan van rá, ha akarod. ÉS kezdjetek el tanulni, mert ezeket a kutyákat arra találták ki, hogy egész nap fáradhatatlanul segítsék a vadászt, így csupán fizikai fárasztással nem sokra mész. Ha az agya is le van fárasztva, sokkal nyugodtabb lesz. Egy ilyen kicsi kutyának elég néhány perc tanulás naponta.
2012. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért nyalogatja a kezed mert megköszöni a simogatást. Az én kutyám is csinál ilyet.. de amikor megharapott.. nem tudta hogy az nekem fáj.. amikor megharapott, nem foglalkoztam vele.. és így megtanítottam neki hogy csak nyalogatni szabad! És azt is csak a család tagjaival.. gondolom más nem nagyon szeretné.
2012. nov. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, a tanitgatást akarom én is csinálni, okos, értelmes kutya, csak nincs rendesen megnevelve
2012. nov. 5. 12:09
 5/5 sippara ***** válasza:
Amit a többiek nem írtak: a "lefojtást" ("alpha roll") sürgősen felejtsd el. Iszonyatos stresszt okoz a legtöbb kutyának, ráadásul egy játék közbeni óvatos harapás nem az a probléma, ahol ezt alkalmazni kell (ha mondjuk véresre harapja a kezed morogva, akkor el lehet kezdeni gondolkodni rajta, de addig csak fölösleges agresszió)
2012. nov. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!