Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szertnék egy csivavát (panelba...

Szertnék egy csivavát (panelba). Tanácsok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Aszthmás vagyok, de nagyon szeretném egy kisállatal megosztani a lakást. Mit tegyek? Esetleg valaki aki aszthmás és van kutyusa a panelba lécci írjon. Ajánjátok vagy inkább ne vegyek? :( Nagyon szeretnék....még lehet hogy akkor saját szobát is kapna :) Csak írjatok!

2012. nov. 4. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

akkor miért nem veszel olyan kutyát ami még allergiásoknak is jó?

Ilyen az uszkár,a bichonok,máltai,és a yorkshire terrier is. Nekik nem hullik és nem is olyan szőrük van ami irritálja az allergiás vagy a te esetedben az asztmás betegséget.

A csivava(rövdiszőrű) nagy mennyiségben hullatja a szőrt majd a a lakásban ami a rövidsége miatt nem is könnyű feltakarítani. Én inkább a fenti kutyák közül javasolnék,és nem kell külön szoba egy kutyának,neki abba semmi jó nem származna hogy el lenne szelektálva a lakásban.

2012. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi ezt nem tudtam hogy léteznek ilyen kutyák :) És nem szigetelném el csak éjszaka..azért ne aludjon az ágyamba mert még megfulladok :) De ami engem mindíg zavar hogy a benti kutyáknak erős irritáló szaguk van nemtudom miért..Mitől van? Hogyan lehet megakadályozni? Te ezek közül amit leírtál melyik kutyát ajánlod leginkább?
2012. nov. 4. 14:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

jah értelek:) Hát akkor persze vegyél neki fekhelyet és akkor bármelyik térségbe altasd. Lényeg hogy amint hozzád kerül hiába sír ne vedd fel akkor az ágyba mert akkor ott ragad:) Ahogy elhozod a tenyésztőtől rögtön a helyére szoktasd. Én kutyám nem büdös,nekem palota pincsi keverék kutyám van.

Fenti kutyák közül én az uszkárt javaslom. Azért mert 4 méretben van,tehát mindenki megtalálja a számára tökéletes méretet. Tehát toy,törpe,közép és óriás uszkár. Színei fehér,fekete és appricot(barack). Nagyon gyorsan tanul,nagyon intelligens kutyafajta,és embereket is nagyon szeretik. Jól alkalmazkodnak minden életstílushoz,lakásban nagyon nyugodt,de séta alkalmával le kell vezetni az energiáit és kiskora óta szocializálni:) Nekem 14 évig volt törpe uszkárom,nagyon jó társ volt:)

Többi kutyafajta is jó persze,csak velük nincs nagyon tapasztalatom,maximum munkám során hogy bizony a bichonokat könnyen elkényeztetik,és sokszor harapnak és agresszívek ahogy yorkiknál is van ilyen. Nem veszik figyelembe pl hogy a yorkshire egy terrier,tehát nem tipikus öleb ahogy tartja sok ember.

Akárhogy is döntesz fajta mellett, fontos hogy a falkavezérségnek olvass utána és tartsd is be már kicsi kora óta,és kutyás könyveket is olvasgass:) Kennelből vegyél és ezekre figyelj vásárlás előtt még:


[link]


[link]


és időben ivartalanítsd:)


[link]



Boldog kutyás éveket előre is:)

2012. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a rossz táp miatt volt szaga a kutyának, hiába csak néha kapott, mert amúgy főtt kaját eszik. Váltottunk egy jó minőségű tápra és a főtt kaja meg ugyanúgy tovább. Teljesen szagtalan lett, még ha a szőrébe nyomom is az orrom és úgy szagolom.
2012. nov. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi hogy ilyen bőven írtál választ :) Azt mondtad neked volt törpe uszkárod...volt vele valamilyen gond? Mikor vitted sétálni, hogyan szoktattad szobatisztaságra? Az uszkár is antiallergén kutyus? Előre is köszi a választ :)
2012. nov. 4. 19:29
 6/7 anonim ***** válasza:

vele? Semmi gond nem volt,ahogy a mostani kutyámmal se:) Mikor még uszkárom volt szüleimmel éltem. Hajnalba levitte édesapám,utána délelőtt jött papám érte aztán elvitte magukhoz,(10 percre laktak tőlünk) aztán ebéd után levitte,majd késő este még 1 séta.

Mostani kutyám aki lakásba lakik szintén napi 4x van levíve sétálni:) Ebből egy fárasztó séta van,többi egészségügyi.

Uszkárnak a szőre igen hipoallergén.

Ha idejében ahogy hozzádkerül elkezded a nevelését,az égvilágon semmi gond nem lesz vele:) Vidd sokat kutyák közé,ha van rá lehetőséged kutyaiskolába és ne aggódj semmin:) Biztos jó gazdi leszel.

2012. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És igen,a szobatisztaságnál annyi a lényeg hogy minden cselekvés után gyors vidd le:) Tehát evés,ivás,játék,alvás után célszerű levinni 1-2 óránként piciként és akár hetek alatt szobatiszta lehet ilyen elvvel!
2012. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!