Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámat...

Hogy tanítsam meg a kutyámat sétálni? :DD

Figyelt kérdés

Úgy értem h van egy (majdnem) egy éve skót juhászom. Félénkebb és régebben sétálni sem mert,már egy hete kivittem az utcára sétálni. Kb fél órán belül (a mellettünk lévő szomszéd telek üres,csak fa,dudva,fű van )már sétált is,de a járdára nem mer rá menni. Mit csináljak? Nasival már próbálkoztam,de ha rálép és elveszi a kaját rögtön vissza is megy.

Előre is köszönöm a válaszokat :) <3


A másik kérdés.

H tanítsam meg h ne vigye el a papucsokat?

Sokszor elviszi a kint felejtett cipőket,papucsokat.

Hogy tanítsam meg arra h ne vigye el őket!

Előre köszönöm a válaszokat :) <3



2012. nov. 4. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Vidd sétálni, hozzá fog szokni mindenhez, csak ne stresszeld túl azzal, hogy mindenáron fel akarod vinni a járdára. Vagy ha tényleg nagyon fel akarod vinni, akkor fogd meg a pórázt, és vidd fel, de akkor ne könyörögj, meg ne csinálj belőle ügyet, csak húzd fel és menj tovább, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne - mint ahogy az is.

Ha naponta viszed sétálni, tanítod, adsz neki feladatokat, szóval elkezdesz foglalkozni vele, akkor nem fogja ellopkodni a papucsokat, főleg, ha meg is tiltod neki, és ehhez van elég tekintélyed a szemében. Ha nincs, alaposan olvass utána a falkavezérségnek, vagy keress egy jó kutyasulit, ahol foglalkoznak ilyenekkel.

2012. nov. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi:) megpróbálom :DD
2012. nov. 6. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!