Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie tartók milyen...

Border Collie tartók milyen tanácsokat tudnak adni?

Figyelt kérdés
Nemsokára költözünk egy nagyobb házba, és szeretnék egy Border Colliet. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy honnan vegyem? Mennyit futtassam? stb...

2012. nov. 4. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan helyről, ahol odafigyelnek az egészségügyi szűrésekre, ahol legalább alapszinten dolgoznak a kutyákkal. És futtatás helyett gondolkozz inkább agilityben, terelésben, fisbeeben. A border collie nem csak egy kutya, az életmód. Ha erre nem vagy felkészülve, válassz inkább más kutyafajtát.
2012. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. nov. 4. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt már kutyád? Mennyire élsz aktív életmódot? Mennyire gondolod komolyan a kutyázást. Csak mert egy border collie nagyon durva. Ész nélkül pörög, napi 3-5 óra foglalkozás az általános. 3 óra az alap, és akkor még lehet hogy le sem fáradt rendesen. Ezt a kutyát nem csak fizikailag, szellemileg is le kell kötni. Érdemes vele kutyasuliba járni, engedelmességizni, frisbeezni, agilityzni, dogdancingelni, vagy bármilyen magas aktivitást követelő kutyás sportot űzni, mert hiába futsz a kutyával 3 órán keresztül, abban nem fog teljesen kifáradni. Elég jól forgok kutyás körökben, mind az állatorvosnál, mind a kutyasuliban, ahogy a hétköznapi kutyatartók között is. Előttem nagyon jól rátapintottak a lényegre, miszerint a border egy életforma. Gondolj csak bele, életed 10-15 évén keresztül minden nap le KELL fárasztanod a kutyát, ami számodra is aktív fizikai mozgást, időt, és figyelmet igényel. Minden nap. Akkor is ha kint szakad a hó, és a kutya félig elmerül benne, a bordert nem fogja érdekelni, futni akar majd, feladatokat megoldani, akkor is ha -20 fok van, vagy ha szakad az eső, vagy ha 50 fok van és perzsel a nap, őt nem fogja érdekelni. Még akkor is, ha te lázasan fekszel az ágyban, és még megmozdulni is fájdalom, azt a kutyát valakinek el kell látni, és le kell fárasztani. Arról nem is beszélve, hogy a fent felsorolt kutyás sportok legtöbbje pénzbe kerül. A pályahasználat, az edző... Komolyan mondom, nagyon gondold meg a dolgot, én tapasztalt kutyásként, évtizedek tapasztalatainak ellenére önszántamból nem vennék bordert. Csak akkor vegyél ilyen kutyát, ha van melletted valaki, aki tapasztalt, vagy ha te magad az vagy, képes lennél ellátni a kutyát, kielégíteni az igényeit, és ha meg van a kellő anyagi háttér.
2012. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Maxitabi ***** válasza:

Nagy fába akarod vágni a fejszédet... jól gondold át!!

Gyönyörű, értelmes, aranyos-de pásztorkutya. Hiperaktív alapból!!Nem első kutyának való!!

Nekünk lakás-borderünk van, napi 4X séta, ebből 1-2 hosszabb futtatás, fárasztás. Hétvégén óriási kirándulások,túrák, nyáron ki sem lehet húzni a Balatonból.. Otthon naponta gyakorlás-trükkök tanulása.. És kutyaiskola (4 évesen is)újra, nagyon jót tesz (főleg nekünk), mert domináns kan...viszont valóban nagyon okos, könnyen tanul.

A kertes ház ellenére igényli a munkát, foglalkozást és a nagy sétákat.(nálunk nyáron kertes házban van, de inkább velünk bennt)

2012. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

"Ész nélkül pörög"


Egy rossz helyről való, rossz idegrendszerű kutya lehet.... egy normális border pörög ha munka van és nyugis amíg nincs.

2012. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, én ezekkel tisztában vagyok. Van tapasztalatom a kutyák terén, és szeretek mozogni,úgyhogy a Border nekem szerintem jó választás.
2012. nov. 14. 19:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem pörög ész nélkül nekem ez a véleményem..ha munka van, 100% ig odaadja magát, de ha nem, lefekszik, alszik...ez a fontos nekik, hogy add meg neki 2x azt a fél, háromnegyed órát, amit intenzíven futtatással tölt, és azt a 2x fél órát, amíg kifárad az agya. Szóval két intenzív futós séta, és kétszer fél óra trükktanítás, feladatmegoldás. Én ezt csinálom, mégsem lusta, ha előveszem a frizbit, remeg érte, de ha elrakom, elmegy aludni, mert tudja, hogy pihennie kell:)
2013. febr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!