Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom leszoktatni a...

Balogh Zsozsó kérdése:

Hogyan tudom leszoktatni a kiskutyámat, hogy ha mi eszünk ne ugasson körülöttünk, illetve ne ugráljon a lábunkhoz?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki kaját véletlenül se.. akkor mindig fog ugatni hogy kapjon! Hogy hogy tudod erről leszoktatni.. gőzöm sincs. Addig amíg esztek.. a ház másik felébe haggyátok őt. Ha már van másik fele.
2012. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

egyszerűen. ne foglalkozzatok vele. had ugasson ugráljon, ti még csak rá se nézzetek, utánna megunja,vagy észre veszi, hogy ezzel semmit sem ér el.

Esetleg ha nem bírjátok ki anélkül, hogy ne szóljatok rá, akkor inkább csináld azt, hogy leülteted(ha már ismeri az ül-t) és mondd neki, hogy nyugi. amikor nyugodt marad dícsérd, de amint megint nekikezd szólj rá erélyesen, hogy Nem! vagy hogy Elég! megfogja tanulni, hogy ez helytelen magattartási forma.

2012. nov. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Le kell fektetni valahol távolabb. Ha még nem tud helyben maradni, akkor ez tökéletes alkalom arra, hogy megtanulja, bár én elsőre inkább valami hideg étel mellett próbálkoznák vele, mert ha elég akaratos a kutya, te meg kevésbé, kihűl a kaja, mire megérti a lényeget :)
2012. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hovarju ***** válasza:

Nálunk az vált be, hogy ha nekiállt könyörögni, pacsit adni és nyüszögni, hogy kérjen egy falatot, akkor kiküldtem a konyhából. Egy-két ilyen alkalom elég volt, hogy megszokja, nem koldulhat.

Illetve asztaltól nem szabad etetni.

Ha jól viselkedett, akkor amikor befejeztük az evést, egy-két falatot adtam neki a tányérjába.


Mostanra ez úgy működik, hogy ha főzők, vagy eszünk a konyhában, a kutya az asztal alatt fekszik csendben.

2012. nov. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

kaja ,kutya ugat,kutya megfog -wc-be,vagy fürdőbe bezár. ha csendben van kiengeded.

de ,ha kaját adsz neki ott ,ahol ti esztek ,illetve bárki aki ott azon a helyen eszik !! akkor ne csodálkozz,hogy joggal követelőzik. vagy engeded, vagy nem !

2012. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem adtunk neki a mi ételünkből, csak az evés elején ugat, nyíugtalankodik, utánna megunja, vagy esetleg vissza-vissza jön egyet ugatni, de utánna elmegy. Mikor fogja azt tudni, hogy ilyenkor ezt se csinálja.


Vera

2012. nov. 5. 17:04
 7/10 Hovarju ***** válasza:

Ha bemegy a konyhába és hangoskodik, követelőzik, azonnal ki kell zavarni.

Ha bejön és nyugodtan van, nem kell róla tudomást venni.

2012. nov. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mit csináljak, ha igazából nem nagyon hova tudom kiküldeni, mivel az étkező egyben van a konyhával, ahol neki is a fekhelye van.


Vera

2012. nov. 6. 17:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Tedd a fekhelyét kevésbé frekventáltabb helyre, vagy ne a helyére küldd, hanem simán csak fektesd le valahol, hogy maradjon ott.
2012. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az a rendszer a jóóó : amikor ,leültök enni ,a kutya magától és nem parancsra! elmegy a helyére és lefekszik!

ezt kell elérni!

persze,ha a kaja után ,átülsz máshová ( ahol néha a kutya kaphat pár falatot, és EZ A HELY ,NEM AZ, AHOL ESZTEK !!!( ott már adhatsz neki falatokat. a lényege az,hogy a kutya megértse,először ti esztek,aztán jöhet ő!!

2012. nov. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!