Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok...

Tiffy kérdése:

Milyen kutyát ajánlotok kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés
Egy kölyök kutyát szeretnék,de az lenne a feltétel hogy jól kijöjjön a kisgyerekkel és őrizze a házat is mellete.Tudnátok nekem segíteni?

2012. nov. 5. 13:06
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Kinti kutya lenne minden nap elvinném sétálni, nem a kis gyereknek lesz a kutya sokat fogok tudni vele foglalkozni is
2012. nov. 5. 14:50
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
A Rottweilernek köze nincs a harci kutyákhoz (már ha létezik ilyen), ha nem tudnád, ő pásztorkutya, legalábbis az őse. Meghülyülni egy kutya sem fog, ha úgy bánnak vele, ahogy kell. Az igaz, hogy a szaporítóktól vásárolt, illetve a beltenyészetes kutyák lehetnek gyenge idegrendszerűek, de ha egy kutya ilyen, akkor az nem 10 év múlva fog kiderülni. Meg azon is el kellene gondolkodni, hogy az a gyerek vajon mit csinált azzal a kutyával, amivel arra késztette, hogy "támadjon". Ha egy kicsit is értenél hozzá, akkor tudnád, hogy a kutya ösztönösen viselkedik, tehát REAGÁL. Szerintem tudja, hogy kinek szólt...
2012. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
42%
Kinti kutyának és gyerek mellé a kuvasz, a komondor, a közép-ázsiai juhász (bár őt csak határozott, tapasztalt embernek ajánlanám), a rottweiler (őt is), a német juhászkutya, esetleg a bullmasztiff is megfelel. A megfelelő nevelés, szocializáció mellett bármelyik fajta kijön a gyerekekkel, de azt ne várd el tőlük, hogy az idegen gyerekeket is elfogadják. Mert ha egyszer házőrzésre kell, akkor nem lehet mindenki játszótársa.
2012. nov. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyekről és a fajtamentőktől is lehet kölyköt hozni, illetve felnőtt kutyát is. A felnőtt kutya mellett szól az, hogy már megnyugodott, nem ugrál össze-vissza, stb. és a menhelyes kutyák hidd el, hogy meghálálják a törődést. Nyugodtak és türelmesek, de mindent megtesznek a megmentőjük védelmében. Egyébként is tudnak felvilágosítást adni a bent lévő kutyákról, hogy melyik milyen természetű.
2012. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed, és esetleg időnként be is engednéd a lakásba, akkor én ajánlanám a leonbergit is, mert eléggé tekintélyt parancsoló, ugyanakkor kimondottan családi kutya. Csak ugye nem válaszoltál arra, hogy mennyit tudnál rászánni...


Házörzést egy kutyától max. annyit várj, hogy ha a szomszédodban nincs, akkor talán inkább oda fognak betörni és nem hozzád. De ha mindenáron be akarnak hozzád törni, akkor a kutya nem akadály.

2012. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
Közepes testű jó házőrző gyerek mellé jó mert bírja a gyűrődést, és nagyon játékos a Bullterier. Arra figyelj ha esetleg ezt a fajtát választod hogy fehér ne legyen mert hajlamos a süketségre.
2012. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
Házőrzésre alapvetően olyan fajta jó, amelyik tekintélyt parancsol. Mert jobb az, ha elijeszti a betörőt, mint az, ha már bent van, de a kutya meg meghátrál. Mert attól, hogy nagytestű egy kutya, még nem biztos, hogy harap, véd is. Sok kutya csak kerítésen keresztül őrjöng, tehát érdemes egy kicsit bátorítani (nem vadításra gondolok). A bullterriertől szerintem nem sokan ijednének meg.
2012. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=4po47ayr7Rk

A bullterier azért komoly kutya csak pici meg tegyük hozzá hogy egy pit se túl nagy még se nyúlkálnak be hozzájuk..

2012. nov. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Nekem van pulim és hét éve csak egyszer törtek be hozzánk.Valami köcsög részeg szomszéd.Beengedte de ki már nem...Amugy kedves kutya.
2012. nov. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 okoska31 ***** válasza:
37%

Kicsi vörös! (little red)


Nem tudom miért kell kapásból támadni, ha valaki leírja a saját tapasztalatát.


A túltenyésztett kutyafajtákkal mindig is több gond volt, mint a többivel - és azért talán abban egyetértesz, hogy a rotweiler, és a többi is kimondottan túltenyésztett fajta. Ráadásul igazi őrző kutyák. Magasabb agresszió szinttel, hamarabb hajlamosak félreérteni dolgokat, stb.

Nem mondtam olyat, hogy ne lennének egyébként okos kutyák - egy buta kutyát nem lehet őrzésre tanítani.

De ettől még tény, hogy harci kutyát láttam meghülyülni, míg labradort, pláne goldit nem. Saját tapasztalatom, hogy a ház előtti utcán nem engedett haza pl. boxer, amelyiket 7-8 éve ismertem, mert a sötétben nem ismert meg, és úgy látszik messze voltam szagolni. bocs, nem volt kedvem tesztelni, hogy megismerne-e.

2012. nov. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!