Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok...

Tiffy kérdése:

Milyen kutyát ajánlotok kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés
Egy kölyök kutyát szeretnék,de az lenne a feltétel hogy jól kijöjjön a kisgyerekkel és őrizze a házat is mellete.Tudnátok nekem segíteni?

2012. nov. 5. 13:06
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
55%
De a pit előítéletes kutya és azért nem nyúlnának(?) be hozzá, a bullterrier viszont nem. Ez pont olyan dolog, hogy a malinois is szépen fog, kemény kutya, de az utcán szívesebben elsétálnék mellette, mint mondjuk egy rotti mellett.
2012. nov. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 okoska31 ***** válasza:
0%

jaj- na, visszatértem.


A rotweiler nem harci kutya? Na ja - nem egy klasszikus, de azért...


és mint pásztor... hát, szerintem van annyira pásztor kutya a pulihoz képest, amennyire harci kutya a pitbullhoz képest...


egyébként javasolnám: első találat volt a google-n a harci kutyákhoz...


[link]

2012. nov. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 okoska31 ***** válasza:
80%

Kérdező: nem saját tapasztalat, egy régi barátomnak volt Nápolyi Masztiff-ja.


Állítása szerint kb. kenyérre kenheti a gyerek - viszont halálig védi a családot és a házat.


No, nem mondom- enni eszik rendesen....:)

2012. nov. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Okoska31


A túltenyésztett és a beltenyészetes között is van azért különbség. Csak azért mert egy bizonyos fajtából sok van, még nem azt jelenti, hogy beltenyészetes (persze nagyobb rá az esély). Német juhász is rengeteg van, mégsem mint gyenge idegrendszerű. Itt jön képbe az, hogy milyen tenyésztőtől vásárolsz, mert nem mindegyik szaporító. A normális tenyésztőnek, ha pl. munkakutya fajtát tenyészt, fontos, hogy jó idegrendszerű, kezelhető kutyákat "hozzon létre". És nem támadtam, de csak azért mert az ember hall ezt-azt, még nem kellene magát a fajtát elítélni. Amerikában volt már olyan, hogy labrador ölt gyereket. Szóval...

2012. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 okoska31 ***** válasza:
0%

saját tapasztalat:


szüleim velem egyidős kutyát vettek (sőt, 2 hónappal idősebb volt). Én tartottam tőle mindig, mert nem egyformán nőttünk méretre (ugye ha velem egyidős, akkor könnyű kitalálni, hogy születésemkor már megvolt).

Az öcsém azt csinált vele, amit akart. Belenyúlt a szájába, húzta a nyelvét - közben tolta befelé a szemét. Lovagolt a hátán, amit el tudsz képzelni.

Ezzel együtt a kutya soha nem bántotta egyikünket sem természetesen, sőt, a szülők szánkózással "bízták" meg a kutyát (jöttek persze utánunk, de a szánkón a kutya kihúzott minket a dombra, majd lesiklás után fel a lejtő tetejére újra).

Az öcsém járókájához egy nyikkanásra is a kutya ért oda legelőször, hiába volt a kert másik végében anyám meg a járóka "mellett".


És igen - nem harci kutya volt...


Német juhász.


2-es szintű munkavizsgája volt - édesapám elmondása alapján.


Nem tudom kérdező mekkora a gyerek - de ha magamból indulok ki, akkor nem jó a gyerekkel egyidős kutya - mert tartani fog tőle a gyerek. (gondold el, hogy semmit nem nő, miközben a kutya kölyökből kifejlett példány lesz).

2012. nov. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 okoska31 ***** válasza:

bár névtelenül írtál kedves Little Red, gondolom Te voltál az.


Olvasd el légy szíves még egyszer, amit beírtam először - és lenulláztál (ha Te voltál).


Nem innen-onnan hallottam, hanem az öcsém osztálytársának családjával esett meg, személyesen ismerem őket elég régóta.


Közben pedig van egy másik szomszédom, ahol a retviver meg sem "nyikkan" több, mint tíz éve.


Egyébként a kitétele a kérdezőnek nem a házőrző volt elsősorban, hanem a jól kijöjjön a kisgyerekkel.


Mellékesen jegyzem meg: nincs jó házőrző kutya. Semeddig nem tart egy kutyát, pláne kerítésen keresztül, elintéznie annak, aki be akar menni a házba... sajnos...

2012. nov. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Azt értsd már meg, hogy "harci kutya" kategória az nem létezik. A pitbull terrier sem az, csak azért terjedt el ez a kifejezés, mert általában ezeket a fajtákat harcoltatták. Ha mondjuk a kuvaszokat (vagy akármilyen más fajtát írhatnék) ugrasztották volna egymásnak és őket tartották volna azért, hogy egymásnak menjenek, akkor ez a jelző most őket illetné. Egy fajta sem lesz harci kutya, nem akként születik meg, miattunk, emberek miatt aggatták rá ezt a jelzőt. Nem azt mondom, hogy nincs olyan rotti, amelyik nem támad, csak azt, hogy bármelyik más fajta is támadhat, ha olyanok a körülmények.
2012. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy te Okoska féltél a kutyától, az még nem azt jelenti, hogy más gyerek is félni fog. Itt jön a képbe a nevelés. Abban egyetértek veled, hogy ha valaki be akar menni valahová, akkor be is megy. Felkészül, lefújja a kutyát, stb. De ha csak úgy spontán akar betörni valahová, akkor nem valószínű, hogy pont oda fog bemenni, ahol egy nagyobb testű kutya fogadná.
2012. nov. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 okoska31 ***** válasza:

egy apró gondolat: én valószínű azért tartottam/féltem tőle - bár okot nem adott rá szándékosan - mert lényegesen nagyobbat nőtt, mint én.


gondold el: én 1 évesen és a kutya 1 évesen....


és végül is csak játszani akart, amikor nekem jött....


és saját tapasztalatot írtam le. azt von le belőle mindenki, amit akar.

2012. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Okoska: Én értelek, hogy miért ijedtél meg a kutyától. De pont ezért mondom, hogy fontos a nevelés. Mert ha egy kutya jól van nevelve, akkor nem megy neki egy kisgyereknek, még játszásból sem. Pláne, ha a szülők is ott vannak és elvileg ugye nem a kutya a falkavezér...


Tényleg nem vitatkozni akartam, csak véleménykülönbségben vagyunk, ennyi. Remélem nincs harag.

2012. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!