Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánkat (Boxer szuka) ma...

Kutyánkat (Boxer szuka) ma reggel állatorvoshoz vittük. Kapott fájdalomcsillapítót, antibiotikumot, és vitamin injekciót. Mióta hazaértünk az állatorvostól mélyen alszik, ébresztgetésemre elég kómásan reagál. Ez az állapot lehet az injekciók hatása?

Figyelt kérdés
Nagyon gyenge, remegősen áll a lábán, nehézkesen mozog. Láza nem volt, hányás nem volt, viszont híg széklet igen. A nyálkahártyái rendben vannak.Az állatorvos szerint hasi fájdalma lehet, de konkrét dolgot nem tudott megállapítani.

2012. nov. 5. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Mégis, ha nem tudta az orvos, mi a baja, mire adott bármit?

Létezik ma már ultrahang, röntgen, vérvétel, stb.

Mi volt az ok, amiért elvittétek orvoshoz?

2012. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tegnap még semmi baja nem volt. Ma reggel pedig már nem tudott felkelni csak segítséggel. Nagyon gyenge, levert. Remegnek a lábai. Minden lehetséges dolgot átbeszéltünk az állatorvossal, a fülétől a farkáig átvizsgálta. És nem talált semmi olyan tünetet amivel pontos diagnózist tudott volna állítani. Lehet, hogy valami fertőzést "benyalt". Az előbb már fecskendőből itattam vele egy kis mézes - kamilla teát, és kapott háztartási kekszet is. Hál'Istennek szívesen fogadta, mohón ette. De felkelni még nem akar!
2012. nov. 5. 15:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tapogatással, miegymással nem jut eredményre egy orvos, akkor jön a labor. Vér, vizelet.

Ne erőltesd az evést. Csak folyadékot adj neki, amíg magától nem kezd el enni.

2012. nov. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vidd olyan helyre, ahol meg tudják vizsgálni normálisan.

Vérképpel ki lehet zárni mérgezést pl.. Én kutyám már lehet nem élne, ha nem váltok állatorvost. Ő se tudta mi baja van, csak hogy gyulladás, mert vérképet csinált. Inkább másnap elvittem olyan helyre, ahol van ultrahang, mert nem akartam tovább kísérletezni az antibiotikumokkal, és jól tettem, mert méhgyulladása volt, azonnal megműtötték.

De többször is jártam már úgy, hogy egy alapvizsgálat (vérvétellel) nem mutatott ki nagy problémát, mégis majdnem meghalt a kutya, csak speciális vizsgálatok voltak szükségesek. Ezt csak azért írom, hogy negatív eredmény még nem jelenti azt, hogy nincs nagy baj a kutyánál.


A kóma valószínű a fájdalomcsillapítótól van, de mi a fenének szedálja le ennyire a tüneteket, ha azt se tudja mi a baja? Így még nehezebb lesz kitalálni, mi a baj.

2012. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!