Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanyára milyen jó területvédő...

Tanyára milyen jó területvédő kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

van egy 3 és fél hektáros tanyánk és szükség lenne egy jó őrző kutyára.

Én a hovawart-on, a KÁJ-on és a Pireneusi hegyi kutyán gondolkodom. Fontos, hogy más kutyákkal jól kijöjjön mert több kutyánk is van de ezek juhászkutyák illetve egy foxi aki patkányok miatt van ők nem nagyon őriznek házat max ugatnak de az egész napos munka után éjjel alszanak a kennelekben így éjszaka nem sok hasznuk van.

Meg van sok háziállatunk (baromfi, disznó, kecskék, nyulak)

Gondolkodtam még a kuvaszon de két ismerősömnek is epilepsziás lett idős korára a kuvasz így azt nem nagyon szeretném a komondornak meg nem lenne időm gondozni a szőrét.

Van valakinek tapasztalata ezekkel a fajtákkal? Én is olvastam a neten a leírásokat de az messze nem elég...


2012. nov. 5. 15:22
1 2
 1/16 anonim válasza:
nekünk komondorunk volt. meg kuvaszunk. jól őríztek . éberek voltak. és a pulitól a tacskóig minden kutyával jól kijöttek.
2012. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Azt senki sem tudja megígérni neked,hogy az újonnan jövő kutyákat miként fogják a régiek befogadni illetve a juhász és a foxi mennyire vannak megnevelve!A kaukázusi juhász kutyák szép nagyra megnőnek,de nem ártana kisebb kutyákkal kiegészíteni a birtokot,ha mindegyik kicsi akkor könnyebb az összeszoktatás akár dobermannal,bokszerrel! Ekkora birtokon elengedhetetlen a sok őrző-védő állat! Nemrég hallottam ahova be akarnak jutni a tolvajok ott előtte megmérgezik a kutyákat!!!
2012. nov. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy normális kérdés. Végre valaki, akinek nem ölebre van szüksége, hanem egy munkakutyára.


Az a probléma, hogy ha nem kuvaszt szeretnél és egy jó munkakutyára van szükséged, ami védi a területet és nem gyilkolja le a kisebb állatokat, olyat csak sok pénzért kaphatsz Magyarországon. Ilyenkor végképp nem éri meg kétes helyről venni kutyát.

Szóval ha fajtatiszta kell, akkor jó helyről vegyél egy kuvaszt (vagy komondort, nincs olyan sok baj a szőrével, mint amennyire tűnik). Ha a pénz nem számít akkor persze ajánlhatunk más fajtákat is.


Vagy: menhelyről magadhoz veszel egy nagy méretű, fiatal felnőtt keverék kutyát, amelyiknek ismerik a jellemét a gondozói. Elhozhatod ideiglenesbe is előtte, meglátod, hogy beválik-e. Ott el tudod mondani, hogy milyen kutyára van szükséged. Plusz nem kell megvárnod, amíg a kiskutya felnő és alkalmas lesz a feladat elvégzésére.

2012. nov. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

rövid szőrű kutyát semmiképpen se akarok, igaz az alföldön lakunk de itt is hidegek a telek és még szuper kutyaház mellett se a legjobb nekik kinn lenni a hidegben.


Tudom, hogy egy kölyök esetén nehéz megmondani, hogy pl mennyire lesz jó az adott feladatra de azért sokat számít, hogy egy fajta mennyire ösztönerős vagy mennyire mentek rá a küllem alap szelekcióra és hagyták figyelmen kívül az alap munkaképességet.


annyi szerencsénk van, hogy a mellettünk lévő tanya a helyi vadászé így igazán senki nem mer lopni a környéken de jobb félni mint megijedni. A házban már most is van riasztó de a tanyát nehéz lenne egészében levédeni hiába van körbekerítve mind a 3 hektár.

2012. nov. 5. 15:49
 5/16 A kérdező kommentje:

én olyan 100-120 ezer környékén szántam a kutyára. Tudom milyen drága egy jó kutya. Nekem is a juhászkutyáim törzskönyvesek és 2 import kutyám is van szóval tisztában vagyok a kutyák árfekvésével.

Volt komondorunk de azért nehéz rendben tartani, hogy az ne úgy nézzen ki mint amit most húztak elő egy bokorból. Nagyon igényes vagyok erre (van kutyakozmetikusi végzettségem és csináltam én is néhány zsinórozós pulit).

Olyan kutya kellene aki közép hosszú szőrű, nagy termetű és alkalmas a terület őrzésre. Másik gond ugyanis errefelé, hogy sok a kullancs illetve mostanában már megjelentek a lepkeszúnyogok is megjelentek. Minden kutya kezelve van adavatixal de közép hosszú szőrben könnyebb megtalálni a kullancsot mint nagyon hosszúban..

2012. nov. 5. 15:58
 6/16 A kérdező kommentje:
keveréket semmiképpen nem akarok. Egy ismerősöm tanyájára simán kiadtak egy 7 hónapos labrador keveréket őrző kutyának, a kutya nem, hogy nem őriz semmit (pedig mindenre bizonygatták neki, hogy milyen jó lesz tanyára a kutya én meg hiába mondtam neki, hogy egy labrador nem fog őrizni de sajna nem hitt nekem) de 2 éves és diszpláziás, teljesen használhatatlan...
2012. nov. 5. 16:06
 7/16 anonim ***** válasza:
neked nagytermető pászotr-juhász kutya kell,vagy keverék amiben pirenusi-kaukázusi
2012. nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

kaukázusi juhászt szerintem ne válassz, mert lehet hogy nagyon jól védelmez, akár kisebb állatokat is, de más kutyákkal lehet hogy nagyon dominánsan viselkedne, amiből lehetnek problémák.

A hovawart és a pireneusi jó lehet. Utóbbi úgy tudom elég drága fajta, de megkérdezni lehet érdemes.

Moszkvai őrkutya esetleg?

2012. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
a középázsiai juhászkutyáról nem írtam, mert arról nem tudok... :/ hátha majd valaki más.
2012. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Moszkvai jó ötlet köszi! utána fogok nézni jobban.
2012. nov. 5. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!