Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyabarátok! Ha 1 éves...

Kutyabarátok! Ha 1 éves gyerekem a parkban végigmászott a kutyaürülékbe, lehet baja?

Figyelt kérdés
Kicsit tisztaságmániás vagyok(főleg a baciktól félek),és kinn a parkba nem volt se víz,csak nedves törlővel tudtam v.mennyire megtörölgetni,el is indultunk haza,de hát milyen a gyerek,keze a szájába meg mindenhol máshol.A ruhájának elég csak sima mosás v.fertőtlenítés kell?Ti jártatok már így?Ha igen,mit csináltatok?
2012. nov. 5. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kutyától függ, egészséges volt-e teljesen!Sok baktérium, esetleg bélféreg lappanghat egy ilyen csomagban.


Ha bele is "evett" a gyermek, és a következő napokban fájlaja a hasát, menj vele a doktornénihez, kaphat egy kis féreghajtót.


Ha hajlandó a kicsi a fokhagymát megenni, azt adj neki este, egy gerezdet bekeverhetsz mézbe, és etesd meg vele, kiváló féregölő, fertőtlenítő, valószínűleg másra nem lesz szükség (ettől éjjel kicsit fájhat a pocak, de kiűz mindent belőle)


Na aggódj azért túlságosan, ez minden babával előfordul!

Ha letisztogattad, akkor nem lesz gond, a ruháját áztasd fertőtlenítőbe, vagy ha nagyon olyan, dobd ki.

2012. nov. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ennyire ne lihegjed túl, ha elmesélném gyerekkoromban miket vettem a számba elképednél. Csak jót tesz a gyereknek,ha kicsi korában összekoszolja magát mindennel. Nem lesz annyira beteges felnőtt korában. Persze azért figyeld nem-e okoz neki gondot utólag.
2012. nov. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Imádom az ilyen kutyásokat!!!! nem is csodálom, hogy sok anyuka ki van borulva. Jól csutakold le a gyerkőcöt, és majd 2-3 hét mulva nézd meg a székletét, ha nincs giliszta, nem lesz probléma.
2012. nov. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért bepánikolni nem kell!


Én gyerekkoromban a nyúlbogyót ettem előszeretettel nagymamámnál és makk egészséges vagyok.

Persze, ha netán férges állat ürüléke volt és a gyerek a kezével is hozzáért, majd a szájához, akkor elvileg fertőződhetett, de ha csak simán belemászott és csak a ruhája, cipője lett olyan, akkor semmi okod aggódni.

2012. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

azért a kutyaszar nem "kosz", hogy egy egy éves azzal erősítse az immunrendszerét...


szerintem a helyzethez mérten a legjobban jártál el, a ruháját én a helyedben nagyobb hőfokon mosnám ki, de gondolom amúgy is kivasalod, az azért elég lesz neki. és ha egy-két héten belül betegeskedni kezdene, akkor ezt az esetet érdemes elmondani a dokinak. coli fertőzés, férgesség simán elkapható ürülékből.

2012. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem hinném hogy baja lenne. Azért figyeld hogy nem e beteg, de ha nem, akkor nincsen gond,
2012. nov. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
megkérdezném miért lettem lepontozva???? mert gusztustalannak tartom, hogy egyesek nem szedik fel maguk után a kutyasz@rt???? Akkor ugy látszik ez csak nekem természetes.
2012. nov. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, nagy baja nem lehet. Persze ott hevert a kaksi egy ideje így különböző bacik rákerülhettek, ha lázas...stb. akkor doki- bár ez egyértelmű, amúgy én azért egy féreghajtót íratnék neki. Kicsi babáknál veszélyes lehet a féreg. Mást nem nagyon hiszem h összeszedhetne.


És javaslom a zselés fertőtlenítőt a táskádba, nagyon hasznos, nálam mindig van, víz nélkül használható, DM-ben lehet kapni pl.

2012. nov. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, h ebben a sztoriban csak az a necces, h nem tudod, milyen kutyáé a csomag :/ Saját kutyám ürülékénél nem csinálnék semmit, csak kézmosás. Ruhának elég a sima mosás.
2012. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!