Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! A kiskutyám kiszökik a...

SOS! A kiskutyám kiszökik a kapun és elszalad, hiába hívom nem jön vissza, mit lehet tenni? Miért nem fogad szót? Hogy büntessem?

Figyelt kérdés
5 hónapos kutyusról van szó, mindennap foglalkozok vele sétálunk, játszunk, tanítom, kutyasuliba is járunk, a falkavezérséget is próbáljuk betartani. Nagyon okos kutya minden parancs szót ismer és szót fogad. De ha idegen jön hozzánk akkor lerohanja, ugrál rá és nem hallgat rám és ha kimegy a kapun akkor is elszalad. Forgalmas út mellett lakunk ilyenkor nagyon félek, hogy kiszalad az útra és elütik. És ma is elszaladt 5 házzal arrébb és a gyere ide parancs nem ért semmit, ha mentem közelebb még messzebb szaladt végül elfutottam a másik irányba és akkor odajött végre és jutalmaztam aztán bevittem és leszidtam. Valamit rosszul csinálok hogy nem hallgat rám. Mit lehet tenni? Hogy tudnák gyakorolni, hogy nem lehet a kapun kimenni?

2012. nov. 5. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azt már rosszul csináltad, hogy miután bevitted leszidtad. Ezzel nem érted el a kívánt hatást, csak azt, hogy félni fog odamenni. Azt jól tetted, hogy megjutalmaztad, mikor odament, de a szidás felesleges volt. Gyakorold vele minél többször a behívást, először otthon, aztán idegen helyen, kinn a szabadban. A kapunál úgy tudsz gyakorolni szerintem, hogy leülteted pár méterre a kaputól, kinyitod, kimész rajta és ahányszor benn marad megdícséred. Először ne menj messze, ha 1-2 másodpercig benn marad, nem mozdul, akkor jutalom, aztán fokozatosan növeld az időt és a távolságot. Nagyon fontos, hogy ne idegeskedj, legyél türelmes. Ha felbosszantod magad, akkor inkább hagyd abba, menj be, nyugodj meg, és ha lehiggadtál, kezdd elölről. Ezen kívül tényleg nagyon fontos, hogy te legyél a falkavezér, mindig te menj ki először a kapun (és be is). Kérj teret a kapunál. Legyél határozott és türelmes. Egyébként milyen fajta kutya?
2012. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az elsővel egyetértek, nem kellett volna leszidnod bent. A végén még azt hiszi, hogy azért kapott, mert bent volt. Ahogy az előző írta, gyakorold a behívást valamint a marad parancsot. Türelmesnek kell lenned. Ha a behívás már megy otthon, keress egy nagyobb helyet, ami el van kerítve. Onnan nem tud megszökni. Úgy is próbáld meg, hogy mások is vannak ott, nem csak emberek hanem állatok, más kutyák is. Ha már minden nagyon megy, nyílt terepen is gyakorold. A marad parancsot is rendesen tanítsd meg. Azt mondtad, minden parancsszót ismer (bár azt kétlem), akkor elvileg meg kéne maradnia ha te azt mondod. Szóval ezek szerint nem tanulta meg. Gyakorolj vele sokat, ne büntess, legfeljebb ha éppen rajtakapod valamin, de semmiképp se utána. Dicsérj, adj jutalomfalatot neki ha jól viselkedett.
2012. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!