Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák mennyire tartják be...

A kutyák mennyire tartják be a szabályokat, ha magukra hagyják őket?

Figyelt kérdés
Szeretnék közepes termetű kutyust tartani, lakásban (természetesen elegendő mozgás, játék, séta mellett). Valószínűleg egy kisebb albérletem lesz, ebből adódóan szinte egyterű, tehát a kutyát nem tudom kizárni bizonyos helyekről. Arra lennék kíváncsi, hogyha mondjuk megtanítom neki, hogy ágyra csak hívásra jöhet fel, akkor ő ezt csak akkor tartja be, mikor figyelek rá, vagy neki ez akkor is teljes értékű szabály, mikor egyedül van? Lehet, hogy tévesen csak az emberekből indulok ki, akik úgy gondolják, hogy bármit szabad amíg nem derül ki, de ez akkor is érdekelne... Lehet kutyát úgy tanítani, hogy tényleg tisztelje a gazdit és mindig betartsa az ilyen előírásokat?

2012. nov. 6. 02:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem hinném, mert a legtöbb kutya, ha pl. megmondják neki, hogy maradjon a helyén, max. 1 perccel(tacskóknál ez 5 másodpercre csökken) azután, hogy mindenki elment onnan, ugyanott szaladgál, mintha semmit nem mondtak volna neki.

Még csak ennek az ellenkezőjét elérni is hatalmas időbefektetés lenne, de biztos nem lehetetlen.

2012. nov. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Amíg ott vagy valószínűleg be fogja tartani a szabályokat, ha megfelelő tekintélyed lesz a kutya előtt. Miután magára hagyod nincsen garancia arra, hogy akkor is betartja. Hiszen nem fenyegeti "veszély",hogy valaki megdorgálja a szabályok be nem tartásáért. Utólag büntetni nincsen értelme, mert csak a tetten érés esetén hatásos a leszidás. Muszáj korlátokat felállítanod, kellenek tabu területek ahova nem teheti be a lábát akkor sem ha ott vagy. Egy szobás albérletbe nem biztos vinnék kutyát. Ha örökbe akarsz fogadni egyet, akkor meg a tulaj beleegyezését kell kérned.
2012. nov. 6. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem betartják teljesen, nálunk a fiatalabbal vannak gondok, ha nem figyelek pár dolgot megcsinál amit nem kéne, de még csak 5 hónapos, és elég kis makacs, de már alakul. De még nem jöttem úgy haza, hogy az ágyamon feküdnének, vagy különösebb gondot okoznának. Mondjuk nem tudom mit csinálnak itt egész nap, mivel nem látom, lehet hogy egész délelőtt az ágyon partiznak, csak lejönnek mikor jövök... dehát amiről nem tudok az nem fáj...
2012. nov. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szigorú szabályokat egy felnőtt kutya számára fel lehet állítani, és a szabály attól is szabály, hogy azt soha, semmilyen körülmények közt nem szegheti meg. Megkönnyítheted a dolgodat azzal, hogy mondjuk egyáltalán nem engeded fel az ágyra, de ha ragaszkodsz hozzá, hogy hívásra felmehet, az se lehetetlen. Minden csak azon múlik, hogy mekkora tekintélyt sikerül kialakítanod előtte, illetve mennyire hatékonyan magyarázod el neki, hogy ez egy szabály. Hacsak nem vagy egy kutyás őstehetség, akkor ez az első kutyával nehezen szokott menni. :) Na meg persze sok múlik a kutya személyiségén is, mert vannak olyanok, akik könnyen alávetik magukat a gazdi akaratának és vannak olyanok is, akik állandóan bepróbálkoznak a hatalomátvétellel.
2012. nov. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy mekkora lesz a tekintélyed a kutya szemében.

Nekem a két amerikai buldogom a szobámba alszik sokszor akkor is ha nem vagyok otthon. Nem mennek fel az ágyra mert nem lehet. Egyszer kaptuk rajta a kisebbet többet nem ment fel :). A lakásban sehova nem mennek fel(Kanapé szék stb).. Márt azt is sikerült elérnem hogy lakáson belül nincs játék. Csak ha kint vagyunk. Szóval el lehet érni sok mindent. :)

2012. nov. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt kutyája válogatja. Az sokat segít, ha soha, egyszer sem engeded meg neki a tiltott dolgot, akkor teljesen természetes lehet neki, hogy nem csinálja, de ez, hogy néha felmehet az ágyra, néha meg nem, kicsit macerás szabály, egy öntudatosabb kutya simán gondolhatja úgy, hogy amíg a gazdi nincs otthon, addig ő a főnök, és úgy dönt, hogy most felmegy az ágyra. Főleg a nevelési időszakban fordulhat elő ilyen, utána nyilván jó esetben egyre ritkább lesz. Mondjuk ezt például elég egyszerű megoldani, leteríted az ágyat egy összekutyázható pléddel, és nincs gond akkor se, ha felmegy.
2012. nov. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt szokja meg, hogy ágyra soha, akkor van rá esély, hogy a távollétedben is betartja. Én mondjuk biztos ami biztos azt szoktam csinálni új helyen, vagy új kutyánál (ideiglenesezem), hogy néhány hétig ha elmegyek, barikádozok szárító meg széktologatással. Ha azt szokja meg, hogy sose szabad, akkor eszébe se fog jutni. De szerintem ha hívására felengeded, akkor necces. Egyébként én is egy szobásban lakom, de én kizárom az előtérbe ha elmegyek. Előtte-utána úgyis nagy séta, ha nem vagyok otthon, akkor meg úyse csinál mást, csak alszik, max elkullog inni.

Amúgy az lehet még hatásos, ha bekamerázod a lakást, és figyelsz, ha pedig szabályt szeg, rászólsz skyppal. Ezt már csak azért is megéri, hogy lásd azt a megdöbbent fejet, amit vágni bírnak mikor azt hiszik, hogy akkor is ott vagy, ha nem:)

2012. nov. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez rajtad és a kutyán múlik, de inkább rajtad mennyire tisztel téged és ezt neked kell kiérdemelni. Ha te vagy a "falkavezér" és mindent megcsinál amit kérsz, engedelmes, tisztel, na azóval ideális kutya akkor olyan nincs,hogy te elmész és elkezd roszalkodni egyből és minden szabályt megszeg.

Mielőtt meg lesz a kutyád, olvass utána a témának, vannak jó könyvek amik segítenek. Ha felkészülsz arra,hogy lesz kutyád a kialakított szabályokat betartod, következetesen neveled nem lesz gond.

Persze néha előfordulhat, hogy egy-egy szabályt megszeg, de helyre teszed és ennyi. /nem verésre gondolok, pl.: az én kutyám nem mehet fel az ágyra, de ennek ellenére felugrot, rászoltam határozottan,hogy lefelé, nem szabad, azóta nem ment fel újra, nem azt mondom , hogy nem is fog már soha.. :D /

Nálam a büntetések a következők: erőteljsesebb rászólás, a nyakánál megfogom a bőrt és úgy mondom nem szabad, oldalára fektetés, amit nagy bűn esetén majdnemhogy magától megtesz és úgy kell maradnia amíg nem mondom,hogy mehet, igazából kb. ennyi/.

Azt hiszem mindent leírtam,amit akartam. Jó kutyázást majd! :)

Ja, és amiket érdemes olvasgatni:

Jan Fennel, Cesar Millan, Korom Gábor könyvei.

2012. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen betartják a szabályokat, de ez attól is függ, hogy ki a falkavezér. Ha te, akkor nincs gond. Ajánlom, hogy olvass el egy pár könyvet, mielőtt kutyát veszel magadhoz, mert ha ilyen kérdést teszel fel, akkor nem igazán lehetsz tisztában azzal, hogy mi kell a kutyának és hogyan kell őket tartani, nevelni. Egyébként az én kutyám is bent van, csak az előszobába mehet be és ezt akkor is betartja, mikor nem vagyunk otthon. Nem tör, zúz, nyugodtan fekszik a helyén, megvárja míg hazaérünk. Van, hogy behívom a fürdőbe, mikor fürdetem, de hívás nélkül nem lép be soha. Javaslom olvasd el Cesar Millan könyveit, lehet, hogy sokan nem csípik, de nagyon hasznos.
2012. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálam általában azokat a szabályokat nem tartják be, amiben nem voltam következetes. Néha pl. akár szükségből is beengedem őket olyan szobába, ahova máskor tilos. Ezekután ne csodálkozzak, ha olykor betévednek. Ágyra sose engedtem őket és soha nem is mentek fel. (Inkább én ülök le hozzájuk a szivacsra és ott aztán akár velük is alszok.)

Unalmukban amúgy sok butaságot csináltak, főleg fiatalabb korukban. Azt nem hiszem hogy valaha is meg tudtam volna tanítani nekik, hogy a szomszédba átmenni tilos. Inkább megcsináltam kutyabiztosra a kerítést.


Régebben kistacsim mindig kiborogatta a szemetest. Mostanában valahogy leszokott erről. De már 9 éves, kicsit benőtt a fejük lágya.

2012. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!