Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihez került a kutya, mikor...

Kihez került a kutya, mikor elköltöztetek a szüleitektől?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, kutyáért könyörögtem. Végül 15 évesen kaptam egy mudit. Imádom, rengeteget foglalkozom vele, de 1-2 éven belül külföldre szeretnék költözni. A szüleim viszont szintén nagyon megszerették, nem akarják elengedni. Ehhez jön az, hogy nagyon ellenzik a külföldre költözésemet és ezzel akarnak zsarolni, hogy maradjak. Persze ha az országban maradnék, az sem garancia, hogy engedik, hogy nálam lakjon. Van valami ötletetek, hogy mit tegyek?
2012. nov. 6. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Na, ezért nem adunk gyereknek kutyát. Itt van a tökéletes példa, erről koptatom az ujjaimat évek óta, de csak a lepontozás jött...
2012. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk egyértelmű volt, hogy a családkutya a családnál marad, nekem pedig két év külön élés után lett egy sajtáom, vele már külföldre is költöztem egyszer, csak azóta hazajöttem. De ha te foglalkoztál vele többet, akkor egyértelmű szerintem, hogy a te kutyád.
2012. nov. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenkor az a logikus, hogy azzal marad a kutya, aki a legtöbbet foglalkozik vele, aki viszi sétálni, aki tanítja, adja neki a kaját, szóval aki A Gazdája. Ha ez te vagy, akkor a szüleid önzők, és a kutyának veled van a helye.
2012. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első, tökéletesen igazad van, néha nekem is bűntudatom van amiatt, hogy nem gondoltam arra, mi lesz később. Mert ugye bárhogy oldódik meg a helyzet, ő úgy éli meg, hogy szétszakad a falka.

Amúgy én foglalkozom vele 99%-ban, viszont ők meg azzal érvelnek, hogy ők fizetik a tartását, mivel nincs még saját keresetem, én csak a kutyasulit, ami csak 2000 Ft havonta. Apám nevén van egyébként.

2012. nov. 6. 11:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jobban át kellett volna gondolnod! Én, ha nem tudnám magammal vinni a kutyámat, akkor nem mennék sehová. El kell dönteni, hogy ki/mi a fontosabb. Hacsak nem az életünk múlna rajta, akkor én nem mennék sehova.
2012. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretném minősíteni a szüleidet de a mai világban ellenezni azt h te külföldre szeretnél menni, igencsak önző dolog... De mivel van még 1-2 éved, így szerintem bőven ráérsz akkor foglalkozni ezzel a témával. A másik kérdés h milyen a kapcsolatod a szüleiddel, mennyi idős vagy, mennyire függsz tőlük stb. Nálunk szüleim kutyájával én foglalkozom 99%ban szintén - ha én nem lennék akkor az a kutya a környékbeli parkokon kívül mást nem látott volna, velem meg körbeutazta fél Európát és eredményes agility versenyző (volt). De én sosem laktam azzal a kutyával. Ha vele laktam volna az elején akkor egyértelmű lett volna h viszem magammal ha költözök és kb nem érdekelt volna h mit mondanak a szüleim. Mivel ők csak megszokásból ragaszkodnak.

A szüleid önzőek, ne haragudj. Téged is maguk mellett akarnak tartani mert nekik az jobb és a kutyát sem engednék el, pedig biztos sokkal színesebb élete lenne/van melletted. Ezt a harcot neked kell megvívnod és adhat itt bárki bármilyen tanácsot, a családi kapcsolatotokat senki nem ismeri... Én azt csinálnám, h valahányszor feljönne a téma mondanám, h de vinni fogom és amikor eljön h tényleg költözés van akkor elvinném, ennyi. Felnőtt vagyok, ilyen szintű beleszólást nem engednék az életembe. De ez én vagyok.

2012. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés. Ha te kérted a kutyát ás neked vették akkor a tiéd és kész. Ha te foglalkozol vele te sétáltatod és viszed orvoshoz te eteted és ezeknek a költségét is te állod akkor a tiéd a kutya és kész. Ezeket az érveket fel lehet hozni.

Nah persze ha ez nem így van akkor az ő részükről ez egy nagyon jó ellenérv lesz :/

2012. nov. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Fannybaba8 ***** válasza:
100%
Én vinném magammal hisz az én kutyám.
2012. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj, hogy a költségeket ők állják, én nem tudnám kifizetni, vagy ha igen, akkor semmi másra nem lenne pénzem és ha pl. megbetegdne, nem tudnám orvoshoz vinni. Viszont rengeteget foglalkozom vele, bármennyi tanulnivalóm van, mindig szakítok rá időt. És ha az egész család elmegy sétálni, de én megfordulok és elindulok a másik irányba, rögtön utánam jön anélkül, hogy szólnék neki. Ha lát engem, akkor a tesóim nem is tudják elvinni sétálni, nem megy el velük. A szüleimmel elmegy, de nézeget hátra. Az első 1-2 év nehéz volt vele, mert elég domináns kan, de nem adtam fel, sokat olvastam, vittem suliba és addig próbálkoztam, amíg nem sikerült tökéletesen engedelmes kutyát nevelni belőle.

Egyébként jó a kapcsolatom a szüleimmel, csak ők valahogy úgy képzelik el, hogy az egész család ott lakik az utcánkban, ami most tényleg így is van, mert a nagyszüleim és a nagynénémék a szomszédaink.

Az jó ötlet, hogy egyszerűen fogom a kutyát és elviszem, de nem szeretném azonnal kivinni, csak miután berendezkedtem. Szerintem felelőtlenség lenne úgy kivinni, hogy nem tudom, milyen körülmények között kell élnem és dolgoznom.

2012. nov. 6. 15:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a kutya az egész családé volt, én foglalkoztam vele a legtöbbet, de Apámat tekintette falkavezérnek. Nem költöztem messzire a szüleimtől, de ide amúgy sem hozhattam volna (garzon lakás, udvar nélkül). Már idős is volt mikor elköltöztem, de sokat jártam ki a szüleimhez. Mikor elpusztult már otthon voltam, és mellette tudtam lenni az utolsó perceiben. (:'()
2012. nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!