Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat hogyan tanítsam...

A kutyámat hogyan tanítsam majd szobatisztaságra? Csak mert panelban lakunk.

Figyelt kérdés

2012. nov. 6. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. pelenkára semmiképp sem szoktatnám.

2. bazira félnék a parvótól, - sajnos barátnőm kiskutyája ebben halt meg -, de amíg nincs meg minden oltása, addig nem merném levinni.


Ebből az következik, hogy akkor hoznám el a tenyésztőtől, ha megvan minden oltása (parvo + kombinált).

Ezt követően 2-3 óránként pisi-kaki-evés-ivás-alvás után le kell vinni, ott lent óriási dícséret, ha elvégezte a dolgát. Ha fentre sikerül, szó nélkül össze kell takarítani.

2012. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy Alexandeara írta , teljesen egyet értek vele :)


2-3 óránként leszaladni vele /oltások után persze/, nyugi nem kell ilyenkor órákat lent lenni vele és sétálni, annyi a macera vele,hogy mostmár hideg van,hogy a hideg miatt sokat kell öltöznöd egy nap :D

Lent dícséret, fent takarítás mindenféle szidás nélkül és türelem!


Ne aggódj a kutyád nem fog megfázni :)

2012. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én vagyok az ellenpólus. Én pelenka párti vagyok. Mert le tud róla szokni később is, de én nem akarom teljesen elvenni tőle a lehetőséget később sem, h akkor pisiljen, mikor kell neki. Én sem viselném jól, ha napi 4x mehetnék csak wc-re, ráadásul akkor amikor "megengedik". És ne tartogassa már szegény azért, mert én dolgozom...


Plusz a legtöbb kutya magától leszokik a pelusról, mert bulibb a természetben pisilni.


Amire készülj fel, akárhogy is döntesz, a lakás tuti egy jó ideig tele lesz pisivel, mivel bármennyire is szeretnéd, becsúszik. Az én kutyám most van szoktatás alatt 70%-ban pelusra megy a többi... a felmosóvödörben végzi, egy kis domestos társaságában. Ez ilyen. Szőnyegeket felejtsd el egy időre, v zárd ki a kuttyot a szőnyeges helyekről...


Én nem hoznám el 3. oltás után a kutyát...szerintem a szocializáció nagyon fontos, h az új otthonában az új családja szokásaival, barátaival, lakhelyével összhangban legyen. És sok helyen azt mondják, h ebben az első 3!!! hónap döntő. Na a kutya az összes oltását legkorábban 3 hónapos korára kapja meg...add össze.


Persze nincs általános recept. Neked kell döntened, és KÖVETKEZETESEN tartanod magad a döntésedhez.

2012. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!