Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tudnátok, hogy a kutyátokna...

Ha tudnátok, hogy a kutyátoknak két választása van: rövid de aktív, vagy hosszú, de unalmasabb életet él, akkor melyiket adnátok neki?

Figyelt kérdés
2012. nov. 6. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Az ő választása a kérdés szerint, de ha rajtam múlna és tartanék kutyát, az előbbit.

A kutyák sem szeretnek unatkozni.

2012. nov. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mit tesz az unalmas ki? Amúgy hosszú élet természetesen.
2012. nov. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutyám imád dolgozni, így az első verziót választanám. Szerintem megbolondulna ha nem dolgozhatna. De persze ha lustább kutyám lenne akkor a másodikat választanám.
2012. nov. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem szeretem az ilyen kérdéseket. Amíg az élet nem hoz ilyen helyzetbe, nem akarok azon gondolkozni, hogy melyik rosszat válasszam.
2012. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lehet, hogy ő épp választás előtt áll. nekem van egy kutyám, 4 éve beleszaladtunk a kennelköhögésbe, és nagyon nem akart a kutya kilábalni belőle. Azt mondta a doki, előfordulhat, hogy szivproblémás a kutya. két választás, vagy ugyanaz az élet, és akkor hamar elmegy, vagy kimélés, semmi rohangálás. a kutya teljes apportos, napi 4-szer volt mozgatva. és akkor azt gondoltam, ha el kell mennie, akkor és ugy menjen el, ahogy ő a legjobban szokta érezni magát. ha nem labdázhatott volna, belebolondul. Most lesz 9 éves, és minden nap labdázunk, rohangálunk a határban:) Ugyhogy ha aktiv a kutya, akkor a tartalmasabb élet, mert addig is ugy él ahogy szeret élni.
2012. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Párom öccsének sajnos választania kellett.


(törzskönyves) Sportkutyát vásárolt magának, sajnos kiderült, hogy diszpláziás. Ízig vérig munkakutya (kelpie) szóval belebolondulna, ha nem csinálna semmit. Jelenleg frisbeezik vele (távolsági, quad) és néha agility. Így rövidebb ideig bírja majd a lába sajnos, de legalább aktívan éli le az életét.

2012. nov. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az a jó választás, ha nem változik a kutya élete. Vagyis ha betegség előtt aktívan élt, maradjon is úgy. Ha egyik napról a másikra kevesebbet mozoghatna, nem értené,hogy azért, mert úgy tovább élhet és nem is lenne boldog.
2012. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az ember erre a kérdésre akkor tud igazán válaszolni, ha olyan szituba kerülne, hogy dönteni kell...

Úgy gondolom, hogy ha egy aktív, sportos életet megszokó kutya olyan beteg lesz, hogy hátralévő életében teljesen abba kell hagynia a sportolást és nem mozoghat többet igazán, akkor abba akár bele is őrülhet...ugyanakkor egy átlagkutya élhet boldog és hosszú életet úgy is, hogy szellemileg fárasztják le, nem csupán fizikailag.

De azért azt mondom, hogy inkább éljen 5-7 évet futkározva, boldogan, játszva, mint 10-12-t kizárólag pórázon, játék és futás nélkül...


Idevág egy ismerősöm sztorija: fiatal, 2 év alatti dobi, öröklött betegség, a májat teszi tönkre...agility pályafutásnak annyi...

1,5 évbe került, hogy beálljon a napi rutin. A kutya nem futhat, nem játszhat, igazán boldog sem lehet, mert akkor olyan hormonok szabadulnak fel, amik a rossz máj miatt felemésztik a szervezetét és több napig csak alszik a kutya...pontosan nem tudom elmagyarázni, nem értek hozzá...

A gazdi flexin sétáltatja, hogy ne fusson, kutyákkal ne játsszon...ha szellemileg kicsit fárasztja egy nap negyed órát, akkor a kutya másnap csak alszik...A gazdi sztem úgy gondolja, hogy a kutya éljen sokáig viszonylag tünetmentesen...de tudom, hogy sokáig ez szenvedés volt mindkettejüknek...

Ilyen helyzetben én nem tartanám bármi áron életben a kutyát...éljen boldogan, futkározva és játszva addig, amíg lehetséges, aztán elengedném...de ez az én véleményem...jó, persze hogy én is nagyon visszafognám a fizikai és szellemi aktivitást, de nem teljesen...

2012. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!