Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem van egy lány golden...

Nekem van egy lány golden retriever kutyusom és szereintem nagyon szép vinném kutyakiállításokra meg szépségversenyekre de sajnos nincs törzskönyve lelhetetlen hogy menjek vele ilyen versenyekre? Mert én vennék neki törzskönyvet ha lehet

Figyelt kérdés

2012. nov. 6. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

TK-t nem tudsz venni.

Max MKSZ kiállításra mehetsz vele.

2012. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, látom Te még elég fiatalka vagy, és nem sokat tudsz arról, hogy mi a törzskönyv jelentősége.

Azt nem venni kell, hanem az szükséges hozzá, hogy a kutyád szüleinek, nagyszüleinek is meglegyen a törzskönyve. Anélkül nem lehet a Te kutyádnak sem törzskönyve, ha a felmenőinek nem volt, hiszen nem tudod bizonyítani, hogy tényleg fajtatiszta. Az nem elég, hogy ránézésre olyan.

Hobbi versenyek vannak, ott lehet nevezni tk nélküli kutyákat is.

2012. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
törzskönyvet nem lehet venni mikor elhoztad a kutyát a tenyésztöttől akkor neki mint egy igazolásként hogy fajtatiszta a kutya kellett volna adnia,ha van tetoválása a fülében vagy a hasán azalapján kikérheted a fajta egyesületénél,ha nincs akkor sanszos hogy valamit nem szeretett volna a tenyésztő hogy fényderüljön..
2012. nov. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Nincs törzskönyve, tehát nem felelős tenyésztőtől vetted, tehát valószínűleg nem felel meg a standardnak, tehát még ha vihetnéd is, akkor sem nyerne a kiállításon.
2012. nov. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mksz kiállításra nevezheted hobbi osztályba, és Meoe-n nagyon ritkán vannak olyan kiállítások ahol nevezheted...

Idén Meoe-ra a Salgótarjáni cac-on és ha jól emlékszem a Komáromi Cacibon lehetett nevezni tk nélküli és keverék kutyákat is :-)

2012. nov. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!