Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én érzem azt néhány...

Csak én érzem azt néhány menhelynél, hogy még ők tesznek nekem szívességet azzal, hogy örökbefogadhatom a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Tavasszal tervezünk örökbe fogadni egy kutyust annak rendje és módja szerint. De egyre rosszabb szájízzel gondolok az egészre egy korábbi történet miatt. Még anyukámékkal éltem, amikor örökbe akartunk fogadni egy kutyust, anyukám 3 menhellyel is felvette a kapcsolatot, és nagyon keserű tapasztalataink voltak. Pl. sorban tették fel a kérdéseket, ilyet, h van-e gyerek, mire anyukám mondta, h négy, erre ők: Hát, nem szeretünk sokgyerekes családokba állatot adni... De mindennel volt bajuk, ha kert van, az a baj, ha nincs, az a baj. Pedig akkor a legkisebb tesóm is 8 éves volt, tehát tuti nem nyúzta volna a kutyát, pénz is lett volna rá, de mégis olyan fanyalgóak, nehézkesek voltak. Mondjátok,hogy csak rosszkor próbálkoztunk rossz időben és, hogy a legtöbb menhely nem ilyen! Kérlek, írjatok pozitív történetet, sokat segítene! Nagyon köszönöm!!!

2012. nov. 6. 19:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Állítólag a Noé állatmenhely nagyon jó,nézzetek ott körül,de amúgy,ha megnézed a honlapjukat,akkor láthatod azt is,hogy csak lakásba adják-e az állatott vagy kintre is,leírják a személyiségüket,stb.,szóval tudtok infót gyűjteni,ha esetleg interneten keresztül próbáltok választani
2012. nov. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
mindenhol nagyon sok kérdést tesznek fel és elhiheted nem poénból... sokan visznek vissza kutyát vagy nem foglalkoznak vele megfelelően. Pl az említett Noé nagyon nagyon jó menhely de bizony ott is alaposan kikérdeznek és ellenőriznek is később.
2012. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Igen, én is éreztem ilyen, bár csak kisérője voltam a leendő gazdának. Amikor odamentünk olyan ridegen bántak velünk mintha miattunk kerültek volna oda az állatok, még arra sem voltak hajlandóak, hogy félbehagyják egy kicsit a dolgukat, nagyon kellemetlenül éreztem magam. Aztán a kutyát 5 perc alatt a kezünkbe nyomták, azóta felé sem néztek, pedig benne van a szerződésben. Egyszer meg voltam a Noénál az iskolával, és ott is olyan bunkók voltak velünk csak azért mert egy kis hiba csúszott a időpontegyeztetésbe, hogy csak néztem. Arról nem is beszélve, hogy egy harapós kutyát kiengedtek a látogatótérbe, aztán felháborodtak, hogy nem tudjuk, hogy azt a kutyát nem szabad megfogni mert akkor harap... Sokszor gondolkoztam már ezen. Lehet, hogy az állatmenhelyesek ennyire megkeseredtek a munkájuktól... Vagy csak mi voltunk szerencsétlenek.
2012. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Ismerem a leírt problémát, meg is neveznék egy-két olyan állatmenhelyet, ahol nekem is ilyen tapasztalataim voltak. Én végül internetes hirdetések "Ingyen elvihető" rovatában keresgéltem és ott találtam megfelelő kutyust. Ha gondolod, priviben szívesen elküldöm egy olyan állatvédő-társaság elérhetőségét, ahol egy jó ismerősöm aktivista. Ők biztosan örömmel segítenek. Az országban több menhellyel tartanak kapcsolatot, tehát akkor is tud javasolni, ha nem Bp-i vagy.
2012. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Mi a Noéból fogadtunk be egyet. Nem mondom, hogy kedvesek voltak, de a többi menhelyhez képest ahol voltunk sokkal jobb. Persze fenntartással kezeltek minket - és ezt valahol értem, hisz sok kutya úgy kerül oda, hogy szenvedett addigi életében, így jogosan vannak fenntartásaik a leendő gazdikkal.

2012. nov. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
Én a zalaegerszegi menhelyről vittem haza tavasszal a kutyusom. Nagyon kedvesek voltak, és nagyon örülnek azóta is, ha beszámolok arról, mi van a kutyussal.
2012. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Talán nem voltam elég egyértelmű, amikor kérdeztem, szóval azzal semmi bajom, ha leinformálnak, teljesen érthető, h felelősségteljes gazdát keresnek. Inkább az fájt, hogy mindenre fanyalogtak, és csak rövid választ vártak, mert pl. anyukám nem mondhatta el, hogy hány évesek a gyerekei, arra már nem voltak kíváncsiak, pedig sztünk ez releváns lett volna. És akkor még csak általánosságban beszélgettek, nem is egy konkrét kutyusról.
2012. nov. 6. 19:57
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Az én kutyusom is menhelyi. Aki elsőre kinéztem, már lefoglaltak, de nagyon készségesen ajánlottak hasonló küllemű/temperamentumú kutyusokat helyette. Végül a kenneltársát hoztam el az eredetileg kinézett kutyusnak. Megkérdezték, milyen helyre megy (kertesbe/lakásba) és hogy van-e már kutya, és ha van, az hogy jön ki más kutyákkal. Arról akartak meggyőződni, hogy nem fogjuk 2 hét múlva visszadobni. Elmondták, hogy szökős a kutya, hogy hiperaktív és neveletlen és hogy utálja a macskákat. Mára már 3 macskával él és klikkerezünk. Egyre ügyesebb.:)Megkértek, hogy néha írjak nekik mailt meg küldjek képeket, hogy mi a helyzet. Nekem abszolút pozitívak a tapasztalataim.
2012. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Olyan jó pozitív tapasztalatokról olvasni, nagyon köszönöm!!! Akinek pozitív, megírná itt, hogy melyik menhellyel kapcsolatos? Köszi :)
2012. nov. 6. 20:10
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Sok állatvédő tényleg kicsit el van szállva, olyan fajtamentő szervezetről is tudok, ahonnan nem kaphatsz kutyát, ha nincs autód meg mobilod. A mobilt még mondjuk valahol megértem, de hogy autó nélkül ne lehetne kutyát tartani, az nekem kicsit sok. Ugyanitt a túl sok pénz is baj, mert úristen, de drága ház, mi lesz, ha megrágja a kutya a milliós bútorokat, itt nem maradhat, mert úgyis visszakerül. Szóval vannak durvák, tényleg. Őket sem akarom persze elítélni, nyilván a rengeteg rossz tapasztalat miatt ilyenek, mert azért az örökbefogadókat sem kell félteni, akadnak olyanok, akiknél indokolt ez a szigor... Sajnos nagyon, de nagyon nehéz, sőt, inkább lehetetlen megítélni, kiből lenne jó gazda. Mindenki, aki kutyákat ad örökbe, igyekszik szűrni a maga módján. Arányokat nem mondanék, hogy mennyire szigorúak, mert hálisten kiestem már ebből a körből; általában a fajtamentők szigorúbbak, a menhelyek lazábbak, de sose lehet tudni. Az se mindegy, melyik munkatársba futsz bele éppen, hogy neki milyen napja van, hiszen ugye ők is csak emberek, ráadásul elég stresszes hobbit választottak maguknak, szóval az emberi tényezp is nagyon sokat számít.
2012. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!