Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan történjen holnap a...

Hogyan történjen holnap a dolog? Kutya-macska

Figyelt kérdés

Van egy kölyökkutyunk, 4 hónapos. Holnap megyünk egy kiscicáért, 3 hónapos.

Szerencsére vihetjük a kutyát, hogy megnézzük, hogyan reagálnak egymásra. Nem akarunk felelőtlenül cselekedni.

Hogy történjen a "bemutatás", hogy jól alakuljanak a dolgok?


2012. nov. 6. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én világ életemben úgy voltam, hogy nem kell ezt túlparázni. Sosem szoktattam egymáshoz a kutyákat és a macskákat, csak hagytam hogy éljék egymást mellett az életük és lássák egymást. Mindegyik megszokta egy idő után a másikat, még volt olyan aki játszott vagy aludt is a kutyákkal. Annyi az egész, hogy amíg a kutya kicsi és nem szófogadó, addig vissza kell fognod, hogy ne zargassa a macskát. De amúgy az hogy kölykök, csak megkönnyíti a helyzetet.
2012. nov. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!A kutyussal amikor már ott vagytok szagoltass meg valamit amivel a cicus érintkezett. És ha már ismeri a szagot akkor TALÁN nem akarja bántani. ( bár az sem biztos hogy bármikor akarja) Azután mutassátok be egymásnak őket, de mindig legyetek az egyik állat közelében hogy szükség esetén eltudjátok kapni a másik elől..Gratulálok neked és örülök meg tisztellek azért hogy ilyen felelős állattartó vagy! a kutyus kan, vagy szuka?
2012. nov. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

És nagyon jól esnek az elismerő szavak, köszönöm!


A kutyus kislány (ő az én "gyerekem"), a cica kandúrka lesz (ő a férjem "gyereke" lesz). De persze férjem is imádja a kutyusunkat, csak ő inkább anyásabb, nekem fogad szót.

A cica férjem szíve vágya már évek óta, és most hogy végre kertesházban vagyunk, megengedhetjük magunknak.

2012. nov. 6. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, ne aggódj, a legtöbb kutya és macska simán megtűri egymást ha nem is lesznek jóbarátok. :)
2012. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

mivel kölyök mind a kettő így nem lesz nagy gond..

arra kell figyelni hogy a kiskutyák hevesek, aktivak ha valami új dologról van szó, a cicák (nem mind) ösztönösen félnek a kutyáktól, de ha nem is ez, akkor a kutya hevessége megijesztheti (az én kutyám utálja a macskákat-mindig megkergeti, vagy addig szekálja mig szaladni nem kezd.. ismerösöméknek volt két kölyök cica az egyik fiatalabb volt, attól a kutya menekült, mert a kicsi nem félt tőle, ellenben mindig rámászott a kutyára- a másik nem kifejezetten szerette a kutyákat, azonban nem menekült el őt viszont szerette piszkálni a kutyám, de őt se bántotta.


ne mutassátok meg a kutyának a cicát, hanem foglalkozzatok a kutyával, kössétek le, hogy elöször a macska ismerje meg (ne vigyétek közel, majd ha ő ugy gondolja bátor lesz akkor közelebb megy) ha a kiskutya oda akarna menni a cicához mert észre veszi játék közben akkor szóljatok rá, csalogassátok vissza magatokhoz és játszatok tovább vele (pl kutyakajával)

2012. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kistestű kutyám van, aki szereti egy kicsit megkergetni a cicákat, ha lent az utcán lát egyet. Amikor tavaly a bátyáméknak lett macskájuk, mentünk át a kutyámmal ismerkedni.

Bementünk, és tudod mi volt? Semmi :D A kutyám elkezdte csóválni a farkát a kiscicára, megszaglászták egymást, és azóta is jóban vannak.

De egy kölyökkutya még annyira sem fog agresszívan reagálni, mint egy felnőtt. Szerintem simán engedjétek őket egymáshoz.

2012. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mindkettő kölyök, így nem fogják egymást utálni. Hogy ez így is maradjon arra azért vigyázz, hogy a kutya ne szorítsa sarokba a cicát és lehetőleg egyelőre játékból se kergesse.
2012. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Légyszíves igérd meg, hogy megírod a fejleményeket! :))
2012. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Már itthon is vagyunk :)

A kutyát csak azért vittük, mert keverék. Nem tudjuk, hogy milyen vér folyik az ereiben, és még macskát sem látott soha.


Amikor a kutyus meglátta, kapásból volt farokcsóva meg minden... nagyon szeretett volna játszani vele.

Itthon az én kezemben volt a kutya, férjem kezében a cica. Alig bírtam tartani, úgy tépte ki magát a kezemből. Megszaglászta és játszott volna vele.


A cicus nagyon meg van most ijedve. De majd idővel megszokik minket és az új helyét.

2012. nov. 7. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!