Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terek is lenyegre, van egy...

Terek is lenyegre, van egy Huskym 10 honapos, es minden ejszaka rendszeresen orgonall, az elejen azt hittem megszokja de megsem. Mit tanacsoltok? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2012. nov. 6. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az, hogy a husky egy munkakutya, és ha nem fárasztod le fizikailag és szellemileg, akkor rohadtul unatkozik. Megoldás? Futtatás, mozgatás, séta, parancsok tanításra.
2012. nov. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nagyon sokat kell mozgatni, fárasztani, munkát adni neki. Elsősorban fizikailag, de agyilag is.

Másrészt ez azért jellemző is a fajtára. A velünk szembe lévő házban volt egy husky tizen x évig, imádott vonyítani.

2012. nov. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 5 hónapos huskym van.

Én nagyon nagyon sokat foglalkozok vele, mindennap tanulás, már közel 30 trükköt tud.

Nálunk érdekesség, hogy még 2-3 hónapos kora között, amikor kellett neki valami, akkor mindig vakkantott, amit én dícsértem, és már a hangot vezényszóra ugat.

Én még egyszer nem hallottam őt vonítani, bár, azt olvastam ,hogyha olyan kuya mellett van, aki ugat, akkor ő is ugat(németjuhász mellett van), de ha olyan környezetbe kerül, ahol vonítós kutyák vannnak, egyszerre csak "megtanul" vonítani.

Próbáld meg azt, hogy megfigyeled, hogy mi az, amire vakkant(ha csinál ilyet) és dícsérd meg, és köss hozzá vezényszót, és amikor majd tudni fogja, akkor nagyon dícsérd, hátha alábbhagy benne a vonítás. de ez persze csak az én tippem, nem 100%.

De amúgy tényleg sokat tesz, ha foglalkozol vele, én nekem egy kisangyal.

Mondjuk én nem tudom mindennap elvinni sétálni, de legalább minden másnap elmegyünk egy jó 2 órás sétára, meg hétvégén kutyaoviban vagyunk, ahol a többi kutyával annyit futnak, hogy már a nézésében elfáradok.

Sok sikert hozzá, és egy fantasztikus kutyád van, használd ki, mert az nem csak neki szórakozás, hanem neked is. Annyira jó érzés, amikor egy trükkel szenvedtek, és végre rájön a lényegére(álalában egy nap alatt rájön) és amikor megcsinálja, és az arcáról leolvasod, hogy "na! ügyes voltam? adjál jutifalit, vagy hisztizek" :D imádom.

Sok jót kívánok!

2012. nov. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tudod azért ,ha 5 hónapos a kutyád,akkor még messze vagy a nehezétől...kölyöknek mind angyal.


Kérdező:Szerintem a kutyád magányos...kéne egy társ,aztán irány lefárasztani biciklivel,vagy edzőkocsival. Ha elkezd vonítani éjjel rá kell szólni,akár minden alkalommal. Nem feladni.Az én kölykeim lakásban születtek,amikor először kikerültek estére a kennelbe,akkor volt hiszti...2 napot a kertben aludtam (persze nyáron:-))Ma már teljes csönd van éjjel, soha meg nem mukkannak.

2012. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

tudom, hogy 5 hónaposan még nem annyira ördögök, de zért valljuk be, hogy a kölyök kutyák rakoncátlanabbak, mint a felnőttek.

Amúgy, nem az első kutyám, mindegyik nevelve volt, és versenyeztünk is(agility) és szerintem nagyon fontos az, hogy kölyökként sok legyen vele foglalkozva és itt nem csak a trükkökre gondolok, hanem arra is, hogy mit szabad, és mit nem. Ha most nem vagy vele "keménykezű" és hagyod, hogy hagy hágja át a szabályokat, mert hát még kicsi, és aranyos, akkor felnőtt korában nehéz lesz lenevelni. 10 hónaosan még kölyöknek (serdülőnek) számít, ilyenkor még fogékonyabb. Amúgy, a magányosságban is lehet valami, mert nekem se egyedül van, és szerencsétlen nagykutyát egrecíroztatja egész nap.

2012. nov. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy, a kutyaiskolában van egy ember, aki ha épp nem a pályán van, és várja, hogya kutyája jöjjön, adi kiköti a kerítéshez, és ha rossz a kutya, és tépi a pórázát, akkor egy flakon dob elé, amiben kövek vannak.

Eléggé hangos, és a kutya általában abba is hagyja(bár, én nekem ez a módszer nem tetszik az az igazság) meg a lány is olyan fura... nem azt csinálja, amit a kiképzők mondanak, és csodálkozik, hogy a kutya össze-vissza megy, és ha helyben kéne maradni, és a kutya nem teszi, akkor ledobja...nekem ez így furcsa, de olvastam már, hogyha valaki normálisan csinálja ezt , akkor jó módszer.(én még nem próbáltam, és nem is fogom)

2012. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*flakont
2012. nov. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
+a masik problema hogy heti 3x tudok foglalkozni vele...es a tobbi nap a szuleim vannak vele...es amikor elmegyek 2 napig nem szokott enni!:(
2012. nov. 7. 20:56
 9/9 adnimfa válasza:
Jo dolog masok tapasztalat olvasgatni. Nincs nagy tapasztalom s csak remelni tudom, hogy a kis "angyalom" nem lesz egy vonyitos kutya. Nekunk 3 kete van egy majdnem 3 hos. huskynk. Tapasztalatom eddig azok velemenyet tamogatja akik ezt irjak, hogy ha lefarad akkor nem vonyit.
2012. nov. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!