Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos nagytestű kiskutyána...

5 hónapos nagytestű kiskutyának szabad adni sertéslapocka csontot, csirkefarhátot, csirkenyakat főzve?

Figyelt kérdés
1 héten egyszer főzők a kutyusomnak a táp mellé egy kis változatosság gyanánt. A fent említettekből + májat, répát. Az lenne a kérdésem, hogy milyen mennyiséget ehet meg egy nap, valamint sertéscombcsontot is főzhetnék- e neki bele(most váltja a fogát szeret rágcsálni)? Most fél kg nyakat, 1db lapocka csontot, 1 csirke vagy liba farhatátot, és 20 dkg májat teszek bele. És finom leves is lesz belőle, azt is imádja :)Ezt kb 2-3 napig eszi a táppal összekeverve. Ez így jó? Vagy nem szabadna a csirkés dolgokat megfőzni? Kb. 40 percig szoktam főzni, az sok vagy kevés esetleg? Köszönöm a segítséget!
2012. nov. 7. 08:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!


Vagy kezdő kutyatulajdonos vagy,vagy nagyon szereted a kutyádat.:-)

Túl sokat adsz neki.

nekem két kaukázusi juhászom van,az egyik 5 a másik 6 éves.Darabonként kb 55 kg nyomnak a kutyusaim.

Én napi negyedkiló kacsa vagy csirke far-hátat(ez attól függ éppen melyik olcsóbb),fél kiló tésztát,ezt a kettőt összefőzöm,és a táljaikba külön külön széttépkedek negyed-negyed kiló kenyeret,majd a húsos tésztát elosztva rárakom,és spékelem egy kis száraztáppal.Bőven elég nekik,gyönyörű állapotban vannak.

Arra figyelj,hogy ne adj neki ilyen sokat enni mert megszokja és később a világ minden kajája sem lesz neki elég,ezt tapasztalatból mondom.Naponta csak egyszer kapjon enni,hiszen úgy is van mindig egy kis konyhai maradék,amit ő szívesen megeszik...:-)

Télen mindennap adjál neki enni,nyáron viszont,egy héten legalább egyszer tartsál egy diéta napot neki,amikor nem kap enni.Hidd el ez nem kínzás neki,ezzel nem terheled le a szervezetét.

Másik fontos mivel nagytestű kutyusról beszélünk(mondjuk nem tudom nálad mit takar a nagytestű kifejezés),nekik rövidebb életük van mint egy átlagos kutyának,mivel a nagy testük miatt a szívük jobban van terhelve.ha még túl is eteted és elhízlalod,még rövidebb életet biztosítasz neki.Erre figyelj oda.


Sok boldogságot a kutyuhoz!

2012. nov. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Disznó csontot bármilyet.


csirkéból egyáltalán nem szabad!!!!!

A csirke csont csöves csont, ezért nagyon veszélyes, szilánkosan törik ahogy rágja és nagyon nagy bajt okozhat a befelé vezető úton is de akkor is amikor végtermékként ki akarna jönni a kutyusból.

2012. nov. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

jahhj a kérdésre nem válaszoltam:-)

nyugodtan főzzél neki sertéscombot,nem lesz semmi baja.A húst sose add neki nyersen,neki ugyanúgy lehet tőle baja,mint ahogy nekünk.Úgyhogy kedves kérdező nagyon jól tetted hogy megfőzted a húst.

A 20-30 perc bőven elég a csirkének,max ha disznót adsz neki(láb,félbevágott fej,én ilyet is szoktam nekik venni azt 40 percig,de a csirkét nem kell).


A csirke amúgy elég drága,inkább nagyobb áruházakban hentesnél mindig figyeld a fagyasztott akciót,én kacsa vagy libafar-hátat szoktam nekik venni.ezek a legolcsóbbak,a csirke általában mindig nagyon drága.

Én mint írtam szoktam nekik még disznólábat,és disznófejet venni.Elmész a henteshez megkérded van-e disznófej veszel egyet,és felvágatod 4 részre.Ez neki négy kajának táppal mellette kis kenyérrel vagy tésztával bőven elég 4 napig.Hidd el olcsóbban kijössz így mint a csirke far-háttal és májjal.Májat amúgy sem szabad sokat adni nekik mert bajuk lesz tőle.heti egy alkalommal adjál neki májat vagy max kettővel.

2012. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy milyen fajta a kutyád. A főtt kaja nem tűnik soknak, főleg, hogy 3 napig eszi, de mivel táppal kevered, így a Jóisten se fogja tudni megmondani, hogy sok vagy kevés. A farhátat nem muszáj megfőzni, azt eheti nyersen is, a sertést mindenképp főzni kell. Egy kölyök 5 hónaposan már többet eszik, mint amennyit egy azonos fajtájú felnőtt kutya. Kell a kaja a fejlődéséhez. Azt meg látod a kutyán, hogy a fajtájához képest mennyire fejlődik. Ha ilyen vegyesen eteted, akkor csak annyit tehetsz, hogy figyeled és szükség esetén korrigálod a mennyiséget.
2012. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pontosítsunk. Lehet adni neki csirkecsontot is (nyak, farhát), de nem szabad adni szárny vagy combcsontot (ezek az úgynevezett csöves csontok). Ugyanez igaz a legtöbb víziszárnyas csontra is. A disznóhúst meg kell főzni, a többi hús mehet akár nyersen is. A disznócsontot is meg kell megfőzni, mert ugyanúgy megfertőzheti a kutyát mint a disznóhús maga.
2012. nov. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is főzök neki 2 naponta. Egy zacskó rizst szokott kapni, csirkenyakkal, vagy farháttal. Ő is nagytestű 50 kilós. Én a disznót kihagynám belőle, nem tudom miért, inkább nem adok neki. Egy ilyen kajálás... zabálás alkalmával megeszik 800 g száraztápot, egy rizst, 2 farhátat, és tetejére vagy egy tojást szoktam rakni, vagy répát reszelek rá. Azért jobb reszelni, mert az enyém nem szereti a répát, de így esélye sincs meghagyni. A sok lével vigyázz, ne legyen fűszeres, sós, és akár hasmenése is lehet tőle. A csonttal tényleg vigyázz, mert hiába szeretik, baj lehet belőle, főleg ha olyan mohó a kutyád mint az enyém :)
2012. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Csirkefarhát, csirkenyak simán adható neki, még nyersen is. Sőt, minél tovább főzöd, annál kevesebb vitamin marad benne. Csupán a szárny- és combcsontok törnek szilánkosa, azokkal kell vigyázni, de ott is általában a kistestű kutyáknál történhez bélátfúródás és egyébként ez nagyon ritka eset. De persze azért jobb kerülni az ilyet. Ha viszont szétfőzöd, akkor az is simán adható neki.


A kutya gyomra a nyers húst simán megemészti, baja nem lesz tőle. Egyedül a sertéshús (meg a vadat) érdemes megfőzni, az aujeszky vírus miatt, de ez a vírus is olyan ritka manapság, mint a fehér holló. Azért inkább főzd meg, ha sertést adsz neki. Csirke, marha adható, sőt javallott a nyersen való adása. Hőkezelésnek elég a fagyasztás, majd öntsd le forrásban lévő vízzel. A nyers húsban van a legtöbb tápanyag és vitamin, ami a kutya részére kell.


Nekem van egy 60kg+-os és egy kb. 25kg-os felnőtt kutyám. Mind a kettő ugyanazt kapja, csak persze a kisebbik valamivel kevesebbet. A nagy általában 2-3 farhát (méretfüggő) vagy 6-8 fej (szintén méretfüggő), hozzá főzött rízs, zab, egyéb gabonadara és répa. A kicsi kb. ennek a felét. Mondjuk nálam mind a két kutya szikáran van tartva, látszanak a bordák.


Az állandó tészta és kenyéretetés nem tesz jót a kutyának.

2012. nov. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nagyon sok hasznos infot kaptam :)

A kutyus egy berni, nem kövér és nem is sovány, viszont korához megfelelő testsúlytól levan maradva, elég kicsi, az orvos szerint lassan nő, de nem baj. Próbálom megfogadni az összes tanácsot, és akkor lényeg ha csirkét, kacsát nyersen adom az is jó, viszont ha disznóval főzőm úgyis. Próbálom szépen elosztani a napi kaja mennyiséget, ilyenkor kevesebb tápot adok. És akkor a külön neki főzött leves is mehet, nem fűszeres, csak zsíros a húsoktól. Kenyeret, tésztát, krumplit nem nagyon adok neki, azt hallottam, azt nem tudja hasznosítani. Egyébként első kutyás vagyok és sokat olvasgatom így próbálok tájékozodni, mit hogy kéne helyesen csinálni. :)Mégegyszer köszi a válaszokat!

2012. nov. 7. 11:39
 9/13 anonim ***** válasza:

A kutyákat nem szabad túletetni, főleg nem a nagytestűeket. Szóval csak csínján bánj a kajával.

A berni ideális felnőtt súlya 40-45kg (+/- 2-3kg) között van. Ha 5 hónapos, akkor kb. ilyen 25kg körül kell lennie jelenleg.

2012. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Még nincs teljesen öt hónapos, de csak 18 kg, nem hinném hogy túl etetjük, kevesebbet eszik a tápból, ha csak azt kap, nem szereti.
2012. nov. 7. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!