Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos nagytestű kiskutyána...

5 hónapos nagytestű kiskutyának szabad adni sertéslapocka csontot, csirkefarhátot, csirkenyakat főzve?

Figyelt kérdés
1 héten egyszer főzők a kutyusomnak a táp mellé egy kis változatosság gyanánt. A fent említettekből + májat, répát. Az lenne a kérdésem, hogy milyen mennyiséget ehet meg egy nap, valamint sertéscombcsontot is főzhetnék- e neki bele(most váltja a fogát szeret rágcsálni)? Most fél kg nyakat, 1db lapocka csontot, 1 csirke vagy liba farhatátot, és 20 dkg májat teszek bele. És finom leves is lesz belőle, azt is imádja :)Ezt kb 2-3 napig eszi a táppal összekeverve. Ez így jó? Vagy nem szabadna a csirkés dolgokat megfőzni? Kb. 40 percig szoktam főzni, az sok vagy kevés esetleg? Köszönöm a segítséget!
2012. nov. 7. 08:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs gond a súlyával. Inkább szikár legyen, mint túlsúlyos. Így nem sérülnek az izületei.

Nekem eggyel nagyobb méretű kutyám van, ezért nem tudom hogy pontosan mik az ideális méretek a berninél növekedés alatt, de 5 hónaposan 20-25kg körüli érték szerintem tökéletes lehet. A tiéd pedig még nincs 5 hónapos, szóval szerintem jó a méret.

2012. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Hát remélem igazad van, az állatorvos mindig azt mondja, hogy örüljek, hogy nem nő túl gyorsan :)Köszi a választ!
2012. nov. 7. 13:44
 13/13 anonim ***** válasza:
Igen, az állatorvosnak igaza van. Magyarországon divat disznóra hízlalni a kutyákat, szerintem a kutyák 60%-a túlsúlyos és 10%-a betegesen kövér. Ezért vannak ilyen extrém kg adatok némely fajtáról, hogy 10-15kg-al is többet nyomnak, mint amennyit kellene.
2012. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!