Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 5 hónapos golden retriever...

Egy 5 hónapos golden retrievernek, vagy labradornak mekkorának kellene lennie?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hós golden-labi keverékem. Sétáltunk, és összetalálkoztunk egy lánnyal, akinek szintén 5 hónapos volt a kutyája(golden retriever). De az a kutya hatalmas volt. Én láttam már az enyémmel egy idős labradorokat, és goldeneket, és nagyságra nem különböztek nagyon egymástól. Volt kisebb, nagyobb, de hogy 2-szer akkora legyen? Ez normális? Mármint, hogy egy 5 hónapos kutya akkora, mint egy kifejlett, 1,5-2 éves kutya? Többször s rákérdeztem, hogy biztos 5 hónapos e a kutyája, és azt mondta igen. Nem csak a mérete, de a testfelépítése is teljesen más volt, mint a többi kölyöknek, amiket láttam. De megmutatta az oltási könyvét a kutyának(pont dokinál volt vele), és ott volt, hogy a kutya idén júniusban született..

Szóval, az lenne a kérdésem, normális, hogy két azonos korú kutya között ekkora eltérés legyen? Itt nem az én keverékemre gondolok, hanem a fajtatiszta goldenekre.



2012. nov. 7. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán, a túl gyors növekedés, meg úgy általában a túl nagy testméret nem egészséges dolog. Vannak sajnos ilyenek, köszönhetően a szaporítóknak.
2012. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi van, ha az övé is keverék, csak ő nem tud róla és fajtatisztának hiszi?
2012. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy keverék. Azért az enyémen látszik, hogy az. De az övé nem az. De még ha keverék is lenne, akkor is csak 5 hónapos, és túl nagy volt a korához képest. Ha a standardot nézem a goldeneknél, akkor a kutya 5 hónaposan volt akkora kb, mint egy felnőtt kifejlett golden, a standard szerint...Nem tudom. Olyan volt, mintha a kutya fel lett volna pumpálva.
2012. nov. 7. 10:33
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy felnőtt kan goldi olyan 30-35 kg. Egy 5 hónapos kölyök nem lehet annyi. Az én 5 hónapos leonbergim 35 kiló és akkora mint egy felnőtt goldi, de egy 5 hónapos goldi kölyök normális esetben képtelenség, hogy ekkora legyen. Tehát 3 dolgot tudok elképzelni. Vagy rosszul saccoltad meg a súlyát, vagy mégsem goldi vagy valami nagy gáz van vele.
2012. nov. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Összemértem az én kutyámmal. Igaz, ő keverék, de nincs sok különbség labrador és golden retriever között. Sőt, az én kutyám 2 héttel idősebb, mint az a kutya. Láttam már felnőtt, fajtatiszta goldent, és akkora volt ez a kölyök. Nem tudom, lehet tényleg keverék, és ő tudja rosszul. De még ha keverék lenne is gyanús. Annyira bánom, hogy nem fényképeztem le. Azt sem mondhatom, hogy esetleg kuvasz lenne benne, mert így néz ki a kutya:


[link]


Nem azt mondom, hogy teljesen ilyen, de a képek alapján ez hasonlít a legjobban arra a kutyára, amit láttam. Vagy tényleg keverék, vagy hülyének nézett(bár láttam az oltási könyvet), vagy olyan táppal eteti, amitől a kutya ilyen hatalmasra nőtt. Lehet erős táppal etet, és a kutya túl gyorsan nőtt. Bár erős csontozatúnak tűnik. Franc tudja. :)

2012. nov. 7. 11:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Vagy egyébként túl eteti a kutyát és túl gyorsan nőtt ez is lehet megoldás.
2012. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na de 5 hónapos korára a végleges méret? És mi lesz ezután?
2012. nov. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na ez az! Mekkora lesz a felnőtt mérete, ha már most ekkora?? Azt nem tudom tk-s e a kutya, nem akartam faggatni. Mindegy is, csak kicsit sokkolt a különbség a kutyák között, de én nem tartom egészségesnek, hogy ekkora már. Amúgy ivartalanított kan, lehet ez az oka, hogy nagyobb, nem?
2012. nov. 7. 12:05
 9/12 anonim ***** válasza:
az is lehet simán amúgy hogy szaporítótol van ott meg ugye közel nem biztos a születés ideje :)
2012. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na igen, lehet, hogy 8-10 hetesként árulták a kutyát, míg volt az több is. De akkor elég butának kellett lennie ahhoz, hogy ne tudjon megkülönböztetni egy 2 hónapos kutyát mondjuk egy 4 hónapostól. Mert azt jobban el tudom képzelni, hogy az a kutya inkább 7-8 hónapos, mint 5. :) De ez már legyen az ő baja. :)
2012. nov. 7. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!