Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van köztetek ideiglenes...

Van köztetek ideiglenes befogadó? Aki menhelyi kutyusokat hoz ki átmenetileg, amíg nem találnak neki gazdit? Kíváncsi lennék mik a tapasztalatok? Mennyire nehéz utána megválni a kutyustól, hiszen ő is kötődik hozzátok.

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kutyafüggő. Én eddig azt hittem, hogy minden kutyát szeretek, de volt néhány olyan, akivel annyira nem passzoltunk, hogy megváltás volt nekem is, meg a kutyámnak is, hogy elment.

És volt egy olyan, akiért három hónap után a szívem szakad meg, de pont most kaptam több mint egy éve gazdis képeket róla, és öröm tudni, hogy milyen jó helye lett.

És legutóbb volt egy olyan is, aki két hét alatt gazdisodott, de éreztem, hogy ha még néhány hétig marad, akkor nagyon rezegne a léc, hogy megtartsam, mert nagyon passzoltunk.


Egyébként ami kicsit fura érzés, hogy nekik egyáltalán nem gond megválni tőlem, sőt ha hónapok után találkozunk, teljesen egyértelműen látszik, hogy pontosan tudja, hogy már máshoz tartozik...

Ha ideigelenesezésen gondolkodsz, vállald be, nagyon sokat lehet belőle tanulni, és hatalmas segítség a kutyának, nagy esély neki, és egy plusz hely egy másiknak a menhelyen.


Ezért éri meg: [link]

2012. nov. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a tapasztalatom, hogy minket embereket visel meg jobban az elválás. Sajnos mostanában nehezebb jó gazdit találni, így néha egy év is eltelik, mire gazdihoz kerülnek. Na így még nehezebb az elválás, utána hetekig keresem őket, már ha meglátom az edényüket attól is sírok. Ilyenkor gyorsan beszerzek egy másikat, és így lefoglal a beillesztés és kevesebbet gondolok rájuk.

Én kicsit nehezebb helyzetben vagyok, mert utcáról viszem haza a kutyákat, így teljes zsákbamacska egészségileg, és természetileg is. Viszont ahogy telik az idő, a "legrosszabb" kutyussal is megtalálom a közös hangot, és nekem meg pont attól a legnehezebb elválni, amelyikkel a legtöbb baj volt.

2012. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most másodszor vagyok ideiglenes befogadó. Az első kutyus csak 1 hétig volt nálunk, szinte rögtön lett gazdija, szóval annyira nem volt nehéz megválni tőle. Azóta is tartom a kapcsolatot a gazdáival, jó helyen van. Most is van nálam egy kutya, 4 hetesen került hozzánk és már egy hónapja itt van. Őt már eléggé megszerettük, de semmiképp nem tartjuk meg, mert egyrészt már van 2 kutyánk, másrészt meg akkor nem jöhetne újabb ideiglenes. Annyiból rossz, hogy nem jut ugyanannyi időm a saját két kutyámra. Az első esetben szerencsénk volt, gondoltam hű de sima ügy ez az ideiglenes befogadás, hát most megtudtam milyen nehéz normális gazdát találni. A kiskutya irtó aranyos, hirdetem minden lehetséges fórumon és hiába. Persze érdeklődnek iránta, szinte minden napra jut egy érdeklődő, volt aki már el is akarta vinni, de nem adtam oda, ugyanis kiderült, hogy az illetőnek esze ágában sem lett volna oltatni a kutyát. Rengeteg hülye kérdést kapok, időnként fel is húznak rendesen de válaszolgatok türelmesen, aztán mikor eljutunk ahhoz a kérdéshez, hogy na mikor írnák alá az örökbefogadásit, valahogy mind felszívódnak. Szóval nehéz ügy. Azt hiszem ez után a kiskutya után tartok egy hosszabb ideiglenesség-mentes pihenőt.
2012. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos ma kiderült, hogy nálunk a menhelyen, ahol önkénteskedem, megszűnt az ideiglenes befogadás lehetősége. Fogalmam sincs miért, hiszen a kutyáknak is jobb lenne, főleg télen, mert elég nem a legjobb körülmények között vannak... a kennelek alja a puszta föld, ami esős/havas időben csupa sár, vizes és kutyusok is csurom vizesek, azért is félek, hogy a nagy mínuszokban megfázhatnak...

Úgyhogy nem igazán tudom mi lehet a megoldás, mert nagyon szerettem volna kihozni egy kutyust. :(

Azért még próbálkozom, mert ha több önkéntes is vállalna ideiglenes befogadást, akkor hátha engedné a menhely...

2012. nov. 8. 08:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem örökre szűnt meg ez a lehetőség. Előbb-utóbb megint kellenek majd önkéntesek, mert a gondozók nem fogják az összes szopós cicát/kutyát, állandó kezelésre szorulókat hazavinni.

Én leginkább macskákat hozok haza, de voltak már ideiglenes kutyáim is. Nehéz az elválás, mert mindegyik rám van hagyatkozva, szinte egész nap ott van mellettem, mert keresi a társaságot.

2012. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadott kamaszunk mellé került egy csúnya, piszkosszürke. só-bors terrierkeverék kislány panzióztatásra "ideiglenesen". Mi legalábbis úgy tudtuk. A menhely tele volt, neki még lábadoznia kellett műtét után, de olyan kis csúnyácska volt, hogy neki nem is igen lett volna lehetősége, hogy beleszeressenek.

A menhelyes hölgy szorgalmasan látogatta bejelentés nélkül is, és szemrehányást tett, ha nem voltunk otthon.

A két kutya jól kijött, a már szocializált "panziós" nevelgette a kölyköt. Néha nekiment annak ellenére, hogy háromszor kisebb volt, és mindig ő húzta a rövidebbet, de ki hallott már olyat, hogy a gazdinak nem fogadunk szót.

Soha nem hoztak gazdijelöltet, megszerettük, nálunk maradt. Már több, mint 16 éve. Megsüketült, mindig maga alá pisil, látszik rajta a kor, de az ételt izgatottan várja és követeli.

Már új "kölyök" van mellette, szívszerelmemet 3 éve temettük. Az új fickó fut elöl, és hátra-hátranéz, na, jössz, öreglány ?!

2012. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
elso hozzaszolo: megkonnyeztem a cikkedet! kivanok meg tobb ilye jo szivu embert a vilagban mint te es az orokbefogado uj csaladja Monyokanak
2014. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!