Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álvemhes szuka nagy baj?

Álvemhes szuka nagy baj?

Figyelt kérdés
Ha egy szuka minden tüzelés után enyhe álvemhességet mutat,azt kell kezelni,vigyem orvoshoz ha később fedeztetni szeretném?Nem kezelendő az álvemhesség,csak fal,mintha vemhes lenne(úgy is néz ki),hízik,és mikor letellik az idő lefogy.Teje nem jön meg,nem duzzadnak az emlői,a 2hónap után elmúlik.Lehet valami hormonzavar?A szelen pet segíthet?Nem fogom ivartalaníttatni,voltunk már orvosnál vele,megnézte ultrahangon nincs baj vele,egyenlőre.Ez a 2. álvemhesség után volt.(Törpe spicc)
2012. nov. 7. 10:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
És a gennyes méhgyulladással az a szívás, hogy nagyon sokszor csak akkor veszik észre, mikor már késő. Mert ha a genny elzárja a méhet, akkor belül termelődik, nem tud a pérán át távozni, és simán szétfeszíti magát a méhet. Olyankor már iszonyatosan kockázatos a műtét, mert ha esetleg megrepedt a méh, és a váladékból jutott a méhen kívülre is, akkor gyakorlatilag garantált a belső fertőzés.
2012. nov. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Bocsi,most értem haza munkából.Először is köszi mindenkinek.Még azért előbb beszélek a dokival.Újabban hetente randizunk,nem akarom elkiabálni,de nem betegség miatt.Amúgy is itt van az utca végén,ha baj van 2 perc és a műtőben lehet a kutya.De ő az utolsó esélyem arra hogy kezdjek valamit tenyésztés terén.Éveket készültem az egy szem szukám kiskutyáira,és most azt mondjátok pakoltassam ki.Ebben a két évben mióta megvan,nem sok,de 3 utcáról összeszedett kutyának kerestem gazdát.Az egyik 50 kilós macit másfél évig tartottam mire sikerült JÓ gazdát találni.Ezt csak azoknak írom,akik az alom ellen vannak.3-nál több kicsi nem hinném hogy születik majd.Így 1-1 az állás,de amúgy is mindegy mert ha sikerül vemhesülnünk tavasszal,kb meghagyom magamnak az összes kiskutyit.
2012. nov. 7. 23:05
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem fogja műteni a doki addig, amíg be van gyulladva a méhe, úgyhogy ez nem úgy megy, ha nagy baj van, rohanunk és műtik is. Meg kell várni, amíg a gyulladás lehúzódik, kérdés az, hogy ez idő alatt mi történik a méhével, amit előttem már leírtak.


Szorítok, hogy ne így legyen, de az alom után ivartalaníttasd mindenképp!

2012. nov. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"De ő az utolsó esélyem arra hogy kezdjek valamit tenyésztés terén."


Halott kutyával nem fogsz tudni tenyészteni. Ha hajlamos a méhgyulladásra, az nem fog magától megszűnni, addig-addig fogtok szenvedni vele, amíg egyszercsak belepusztul, akár vemhesség közben is, ami önmagában is megterhelő a szervezetének.

Azt meg kétlem, hogy 90 éves lennél, és ne lenne időd az életben valaha még egy kutyára. Miért lenne ő az utolsó esélyed?

2012. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Mert nem hiszem hogy ebben az életben még egyszer sikerül összegyűjteni egy normális kutya árát.Majd esetleg ha kirepülnek a gyerekek.Ha neki sikerülne lehozni egy almot,meghagynám az arra érdemeseket,és így már lenne esély más vonalat is venni.A kutya amúgy makk egészséges,ha egyáltalán álvemhesség,amit annak vélünk,akkor is a legenyhébb,mert a hízáson kívül semmi tünete.Nem fészkel,nem babázik játékkal,nem jön meg a teje.Talán ezért sem aggódik az orvosunk,ill az orvosaink,mert egyből hárman vannak.A méhgyulladással elbírnánk az majdnem biztos,mert állandó ellenőrzés alatt van.Pont a vemhesítéstől félek,mert úgy ezek szerint már veszélyes.Amilyen pechszériám van mostanában,biztos akkor lesz valami baj.
2012. nov. 8. 12:52
 16/17 anonim ***** válasza:
Jaj, sorry, hirtelen kevertelek egy másik kérdezővel, akinél meg már méhgyulladás van :D Mondjuk a veszély ettől függetlenül fennáll, csak mondjuk kevésbé drasztikusan adtam volna elő :)
2012. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Megint bocsi,az a fránya munka mindig közbeszól.Hát majd meglátjuk,azért rendesen megijesztettetek.A kutya biztonságban van ne aggódjatok.Ha a doki úgy látja,ivartalanítva lesz.Akkor is ugyanúgy fogjuk szeretni.Köszi mindenkinek.
2012. nov. 8. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!