Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötözködésen kívül komolyabb...

A kötözködésen kívül komolyabb dologra is számíthatok?

Figyelt kérdés

Sajnos a mi környékünket is elérték a cigányok. Panel, beköltöztek a 8.-k emeletre. Mi a 6.-n vagyunk. Persze közös lift, minden ami elengedhetetlen az együttéléshez... Nos, a problémám az lenne, hogy rendszeresen beszólogatnak amikor viszem le a csöppség 50 kilós bulldogomat, hogy miért nincs rajta szájkosár, stb. Persze a kutya egy birka, bárcsak legalább morogna rájuk, de nem. Nem akar ő bántani senkit, csak nagy, és félelmetes. A következő az ugatás. Az összes gyerek visong, rohangál, ahogy annak a rendje, és erre persze, hogy ugat szerencsétlen kutya. Már túl vagyunk a fenyegetőzésen, és ezzel kapcsolatban kérdezem, hogy lehet-e ennek súlyosabb következménye? Például rám hívják a rendőröket, stb. Kinézem belőlük. Ha nem félnének ennyire a kutyától, ők maguk intéznék.


Soha egy szomszédnak sem volt problémája a kutyával, ennyit még életében nem ugatott, mint az utóbbi pár hétben. Fontos részlet az is, hogy vannak labradorok, rotik és egyéb nagytestű kutyák is a házban, úgy tudom, ők is ezzel a problémával küzdenek mint mi.


Mit tegyek?


2012. nov. 7. 11:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Semmit. Fogjatok össze a füstölt húsúak ellen a többi kutyással, nincs semmilyen szabály arra, hogy a liftben szájkosár kéne a kutyára. Beszéljétek meg, hogy levegőnek nézitek őket, azt mondanak, amit akarnak, nem törődtök velük. Ti vagytok többségben:) A helyedben azért inkább egyedül próbálnék menni a liftben, cigók nélkül, mert tőlük bármire számíthatsz (késelés stb.)
2012. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
40%
Most mondd....meddig tartana kosarat tenni a szájára a liftben. Egy ütközés megoldva. A visítózós gyerekekre meg csak annyit tehetsz, elkezded leszoktatni az ugatásáról a kutyádat . Sajnos, sokat nem tehetsz ellenük. Ha nem szegik meg az együttélés elvárt szabályait, nem lehet lépni ellenük.
2012. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
Én inkább nem tennék rá szájkosarat, max. valami rendőrségi egy mozdulattal kioldhatót, nehogy felbátorodjanak, és nekimenjenek. Ha nem akarnak beszállni mellé a liftbe, várjanak egy kört, nem hiszem, hogy emiatt késnék le életük legnagyobb üzletét. Az ugatásról viszont tényleg állítsd le, nehogy a végén a többi szomszéddal is összevessz emiatt.
2012. nov. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Nah igen félnek az ambulloktól is mint a tűztől.. Nekem is szóltak már hogy tegyek rá szájkosarat nem különösebben érdekelt.. Törvény nem kötelez rá.

Egyébként meg ott a lépcső használják azt vagy ahogy említették előttem várjanak egy kört.

Egyszer volt hogy Dieselkémel sétáltam ezek meg már 100méterről remegtek mint a kocsonya meg visitoztak hogy fogjam meg. Hozzáteszem hogy azért nem tettem, mert volt közöttünk egy út és nem is akartak átjönni..

2012. nov. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Természetesen nem engedem ugatni, de amikor nem vagyok itthon akkor is csinálja, ezt egy normálisabb szomszédom tette szóvá. Eddig nem tette. Nem is ugat, inkább keservesen vonyít, mint akit nyúznak. Nagyon szereti a gyerekeket, és neki mindegy mifélék.

Szájkosarat nem fogok rátenni, kedves második, mivel utálja, és egyébként sem harapós. Ha látom, hogy vannak a liftben, mindig várok másikat, nem szállok be melléjük, de ezek mindenhol ott vannak. Főleg esténként, lent a postaládáknál melegszenek, cigiznek, söröznek. Sajnos nem tudom őket kikerülni. Most délelőtt is még hozták a cuccaikat, szekrényeket, satöbbi, a másik lépcsőházból jöttünk haza, mert még a liftet is elb.szták, szerelőt kellett hívni... A többi kutyásra is fújnak, de valamiért engem szemeltek ki, pedig itt eddig tényleg béke honolt a lakók között.

2012. nov. 7. 11:37
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Jah egyébként meg ha rendőrt is hívnak, az úgyse fog kijönni mert nem törvénybe ütköző, hogy nincs szájkosár a kutyán.
2012. nov. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Diesel!


Az a baj, hogy ha rárakom, olyan mint egy megvadult ló. Rázza a fejét összevissza, ugrál, hörög. Ilyenkor nem lehet megfogni, és Neked ezek szerint nem kell ecsetelni, hogy milyen károkat okoz magában, és mindenben. Mintha nem is érezné a fájdalmat, képes a saját pofáját véresre harapni. Egyébként jól nevelt kutya, behívható, stb, de a szájkosarat mindig is utálta. Tény, nem volt rajta sokat, mert autózunk vele, de akkor is.

2012. nov. 7. 11:44
 8/34 anonim ***** válasza:
86%
A szájkosár miatt semmit sem tehetnek ellened hivatalosan. Az ugatás miatt sajnos már igen. Ha birtokvédelmet kérnek és meg is kapják ,akkor kapsz egy olyan határozatot h vagy csendre tanítod a kutyát vagy meg kell válnod tőle S: :(
2012. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
71%
Ez mondjuk nem kifogás, hozzá lehet szoktatni ahhoz a szájkosárhoz, csak akarni kell.
2012. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
77%
Ne foglalkozz velük, egy gyáva nyulak, ha kutya van a közeledben még a legkisebb kutyáktól is félnek, ami így is van. A rendőrséggel meg csak fenyegetnek, igazából nem fogják őket hívni mert akkor ők is megjárhatják ha rendőr van az épületben és ha véletlenül eléjük kerülnek a rendőrök vagy lebuknak valamivel akkor ők is megszívhatják, meg ugye a kutyától is félnek. Addig ameddig kutya van a közeledben biztonságban vagy.
2012. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!