Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötözködésen kívül komolyabb...

A kötözködésen kívül komolyabb dologra is számíthatok?

Figyelt kérdés

Sajnos a mi környékünket is elérték a cigányok. Panel, beköltöztek a 8.-k emeletre. Mi a 6.-n vagyunk. Persze közös lift, minden ami elengedhetetlen az együttéléshez... Nos, a problémám az lenne, hogy rendszeresen beszólogatnak amikor viszem le a csöppség 50 kilós bulldogomat, hogy miért nincs rajta szájkosár, stb. Persze a kutya egy birka, bárcsak legalább morogna rájuk, de nem. Nem akar ő bántani senkit, csak nagy, és félelmetes. A következő az ugatás. Az összes gyerek visong, rohangál, ahogy annak a rendje, és erre persze, hogy ugat szerencsétlen kutya. Már túl vagyunk a fenyegetőzésen, és ezzel kapcsolatban kérdezem, hogy lehet-e ennek súlyosabb következménye? Például rám hívják a rendőröket, stb. Kinézem belőlük. Ha nem félnének ennyire a kutyától, ők maguk intéznék.


Soha egy szomszédnak sem volt problémája a kutyával, ennyit még életében nem ugatott, mint az utóbbi pár hétben. Fontos részlet az is, hogy vannak labradorok, rotik és egyéb nagytestű kutyák is a házban, úgy tudom, ők is ezzel a problémával küzdenek mint mi.


Mit tegyek?


2012. nov. 7. 11:15
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a probléma hogy cigányok hanem az említett dolgok amik eddig nem voltak. Akkor nem igazán lehet belekötni.
2012. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Ebben nem vagyok 100%-ig biztos, de tudtommal azon az emeleten van önkormányzati lakás. Ha van, akkor nyilván abban laknak. Amivel nincs is semmi baj, mert több albérlet és egyéb cégek által fent tartott/kiadott lakások vannak, csak így még nehezebb a dolog. :( Most is itt viszik fel a cuccaikat, mert ugye a lift rossz, és ugat a kutya. És sajnos nekem mindjárt indulnom kell itthonról, tehát nem fogok tudni rászólni.
2012. nov. 7. 12:33
 23/34 anonim ***** válasza:
60%
Ha most otthon vagy, akkor miért ugat még a kutya?
2012. nov. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Most tényleg állandóan kötözködsz? Ne haragudj, szoktam látni a hozzászólásaidat, és nagyon jókat írsz, minden tiszteletem, mi miért kell állandóan mindenbe belekötni?


Ahogy megszólal, rászólok, leszidom, de most indulok, és nem aki rászóljon.

2012. nov. 7. 12:38
 25/34 A kérdező kommentje:
*lesz
2012. nov. 7. 12:39
 26/34 anonim ***** válasza:
75%
Csak arra akartam utalni, hogy ha állandóan próbálkozik ugatni, akkor lenne mit dolgozni ezen a problémán, és meg lehetne oldani. Tiltsd meg neki egyértelműbben, ne csak rászólj, hogy most hagyd abba, hanem azt értse meg, hogy el se szabad kezdeni. Ha látod, hogy nagyon figyel, és ugatni fog, már tilthatod, akkor fogja megtanulni ignorálni ezeket az újfajta zajokat is.
2012. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
75%

Ha éppen egy "rendes" család költözne most, gondolom, akkor is ugatna a kutya. Szóval igen meg kellene dolgoznod azon, hogy a kutyád ne ugasson, ha nem szükséges.

Vegyél, vagy kérj kölcsön ugatásgátló nyakörvet az első időkre. Közben magad is dolgozhatsz azon, hogy ne ugasson feleslegesen a kutyád. A szomszédaidnak meg megmondhatod, hogy tanulási szakban vagytok. Kérsz egy kis türelmet.

2012. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell ehhez ugatásgátló nyakörv, elég egy boroskanna. A kutyák 99%-ánál működik. Amikor otthon vagy, mindig kap egyet, ha ugat, le fog szokni róla, aztán ha megszokta, hogy másra figyeljen, akkor egyedül sem fog ugatni.
2012. nov. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ha nem lifttel mennétek le, hanem gyalog? Akkor nem találkoznátok velük szerintem, mert valószínűleg ők lusták :D Szerintem én inkább gyalog mennék le.. még ha tudom is,hogy nincs igazuk stb...nem érdekel, okos enged alapon. Minek a felesleges konfliktus, főleg az olyan "típusú emberekkel "

Az ugatásért,meg ne szóljanak, majd ha a gyerekek csendben lesznek a kutya is. Ha kihívják a rendőrt, te megmondhatod nekik, hogy náluk meg folyamatosan megy a lárma és ezért ugat a kutyád, a rendőr is megkérdezhet más lakókat,hogy eddig nem volt ilyen probléma.


Vagy beszélsz a többi a kutyással is, erről a problémáról és összefogtok, mert mondjuk azt kizártnak tartom,hogy csak ezek az új lakók használják a liftet..


Hát részvétem és kitartás :)

2012. nov. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
*használják CSAK a liftet, kimaradt :D / a kutyások meg mind gyalog vonulnak/
2012. nov. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!