Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Madáreledel (szotyi, búza,...

Madáreledel (szotyi, búza, kukorica) fogyasztása mennyire lehet káros a kutyára?

Figyelt kérdés
Sajnos anyóséknak hiába mondom, hogy ne engedjék ki a kölcsönkutyát (6 éves beles labikeverék) felügyelet nélkül a kertbe, rendszeresen sikerül, az meg felporszívózza az összes magot, amit a madaraknak raktak ki. Most szedtem össze a kakákt a kertben, és rengeteg volt gyakorlatilag hurkaformába öntött madáreledel, mert megemészteni ugye nem tudta, de nem tudom, hogy okozhat-e benne valami komolyabb kárt, akár a szotyi héja, vagy a kemény száraz kukorica. Neten nem találtam eddig semmit erről, de szeretnék tényekkel előállni, amikor nyomatékosan megkérem anyósékat, hogy tényleg ne engedjék ki a kutyát, vagy most egyezzünk meg, hogy állják egy esetleges műtét költségeit és elmagyarázzák a gazdájának, hogy mi történt és miért. Az állatorvost is megkérdezem majd, ha arra járok, de minél több infóm van, annál jobbak az esélyeim.

2012. nov. 7. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán lesz semmi baja tőle. Anyósékat kérd meg hogy darálva adják a madaraknak és akkor még karcolni se tud a kuki.

Ha megeszik egy madarat annak meg tele a begye ilyenekkel attól se lesz baja.

2012. nov. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 EagleHUN ***** válasza:

Az apró magvak bélproblémákat és fájdalmat okozhatnak a kutyáknak, mivel a hús megemésztéséhez rendkívül hosszú belekkel rendelkeznek. Ha hegyesek a magok az olyan is lehet nekik mintha te egy marék üvegszilánkot ennél meg, hát nem lehet túl kellemes ahogy áthalad rajtad.

Én így tudom. Apró magvas ételeket nem szabad kutyáknak adni.

2012. nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezért mondtam a darálást.

Esetleg tenni valamit a madáretető alá ami felfogja a leeső magvakat? Mit tudom én, veszel egy fatálcát átfúrod a sarkainál és rögzíted damillal az etető alá.

2012. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Diesel23: Nem is azért aggódom, mert két deka magot megeszik, amennyivel a természetben is találkozna egy madárban, hanem azért, mert ilyen negyed kilókat sikerül magába szippantania egyszerre, és ez sajnos rendszeres lesz így, hogy itt a madáretetési szezon. Azt meg kétlem, hogy a kutya miatt ledarálgatnák a magokat, előbb veszem rá őket, hogy akkor inkább ne engedjék ki, azzal kevesebb a macera.
2012. nov. 7. 12:01
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem etetőbe rakják a magot, hanem a pince tetejére (lejtős a kertünk, gyakorlatilag van egy lekövezett vízszintes rész a kert közepén, az a pincetető, évek óta ott etetik a madarakat), szóval konkrétan mindent felszippant a kutya, nem csak azt, ami lehullik.
2012. nov. 7. 12:02
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekünk a madáretető nem a fán lóg hanem ablakpárkányba van amúgy most jutott eszembe. ha teszel egy peremként szolgáló dolgot a párkány végére akkor nem esnek le a magok :/ Ne a kutyát probáld korlátozni hanem a magok leesését probáld akadályozni. A kert másik végébe meg egy ilyen ház alakú madáretetőnk van abból nem esnek ki a magok.


[link] ilyenünk van ami lógos volt.


Probáld meg arra megkérni őket még esetleg hogy kevesebb magot tegyenek bele egyszerre.

2012. nov. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jah értem.

Akkor kérd meg őket hogy madáretetőt használjanak. Esetleg vegyél nekik egyet :)

2012. nov. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mennyibe kerülne egy akkora etető beszerzése, amire ráfér ez a sereglet, amit ideszoktattak... Mátyásmadarak, szarkák, gerlék, rigók, mindenféle jár ide, a kisebb madaraknak van etetője, de a nagyoknak csak ki van szórva minden. És mivel a kutya csak ideiglenesen van itt, még 1-1,5 hónapig, nem hiszem, hogy miatta be akarnak rendezkedni bármire. De ha hajlandók is lennének rá, esélyem sincs, amíg nem hiszik el, hogy ez gáz, ezért kellene némi infó, hogy konkrétan mi baja lehet ettől a kutyának.
2012. nov. 7. 12:13
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 11:57

A kutya belei éppen nem hosszúak. Ráadásul az emésztés is a gyomorban történik.

2012. nov. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja nem lesz a kutyának. Emésztetlenül szépen kijön hátul. Én pl szotyizok. Az ebem időnként kiszolgálja magát abból a tálból, amiben tartom a szotyit. Ilyenkor a héjak megjelennek a székletében is:))
2012. nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!