Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS! Miért nem akar a...

FONTOS! Miért nem akar a kutyám sétálni?

Figyelt kérdés
Több mint féléves labrador kutya. A nyakörvet elfogadta, de a pórázt nem. Amikor rátesszük a pórázt halottat tetet. Nem akar megmozdulni. Mi a baja? Fél a póráztól? Túl késő vagy túl korai?

2012. nov. 7. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Halottat tettet? Azt meg hogy?
2012. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt próbáltátok már, hogy simán rárakjátok a pórázt, nem fogjátok közben a másik végét, hanem csak ledobjátok mellé és azt csinál, amit akar?

Én biztos úgy csinálnám, hogy játszanék, labdáznék vele, aztán ráakasztanám és folytatnám tovább úgy a játékot. Ha megszokná, akkor venném kézbe a végét és jutalomfalattal próbálnám motiválni.

2012. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak nem ismeri a pórázt, vagy valamiért negatív élmény kapcsolódik hozzá. Féléves korban nincs korán, későn pedig sosincs! Hogy néz ki nálatok ez a séta dolog? Az én kutyám 3 éves korában lett először sétáltatva. Nagyon félt a póráztól, sokan azt javasolták, hogy tegyem rá az udvaron, hadd szokja. Hát ő meg sem mozdult, míg le nem vettem róla. Aztán egyszer mikor orvoshoz vittük, akkor rátettem és annyira érdekelte az új környezet, hogy nem foglalkozott a pórázzal. Attól a naptól kezdve sétál. Szóval próbáld meg így, vagy úgy, hogy egy könnyű madzagot raksz otthon a nyakába, hogy szokjon hozzá, hogy valami van rajta és hátha úgy könnyebben megszokja a pórázt. A lényeg, hogy legyél türelmes és ne erőltesd. Ha szereti a hasát, akkor jutalomfalattal is próbálkozhatsz.
2012. nov. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindet kipróbálom. Az egyik talán csak beválik. :))
2012. nov. 7. 18:05
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért? MERT LUSTA DÖG!
2012. nov. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én arra lennék kíváncsi, hogy az utolsó ilyen válaszokkal mégis hogy adhat 100%-ban hasznos válaszokat?


Egyébként tedd rá, hagyd mellette a pórázt, te ne fogd. Simogasd, beszélj hozzá, nyugtasd meg, hogy továbbra is biztonságban érezze magát. Aztán játssz vele, dobj el neki játékokat, hátha utánafut pórázostól. Ha már megnyugodott, vedd a kezedbe a pórázt, simogasd meg, játssz vele kicsit úgy is. Végül ha már feloldódott kicsit, menjetek sétálni. A sok érdekes amit lát, el fogja vonni a figyelmét.

2012. nov. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindent próbáltam. SEMMI. NEM LUSTA DÖG. Mindig mozok szeret játszani. Amikor rajta hagyom a pórázt és nem vagyok mellette akkor megpróbálja leszedni magáról nyakörvestől együtt. :(
2012. nov. 16. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!