Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha örökbefogadok egy kutyát,...

Ha örökbefogadok egy kutyát, illik megtartani az eredeti nevét? De ha nekem az nem tetszik, átnevezhetem?

Figyelt kérdés
Elvégre is onnantól kezdve az én kutyám.
2012. nov. 7. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem minden további nélkül átnevezheted, persze ha már nagyon hozzászokott a nevéhez, akkor kicsit nehezebben fogja megszokni az újat. Egyébként tök mindegy mi a neve, ha jó, szerető helyen van, ahol megbecsülik és nem válnak meg tőle, akkor teljesen lényegtelen.
2012. nov. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
persze,rengetegen átnevezik. Menhelyen/szervezeteknél azért adnak neki nevet mert mégse hívhatják úgy az összeset hogy "kutya"!
2012. nov. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is most fogadtam örökbe egy 2-3 év körüli kutyát. Nem tudni mi volt a neve, ők Glóriának hívták. Nekem nem tetszett, így átneveztük, és már hallgat is rá. 3 hete van nálam. Tehát elég gyorsan ment.
2012. nov. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem amikor valaki talál, vagy befogad egy kóbor kutyát, az nem mutatkozik be, hogy "Engem Morzsinak hívnak" :D

Úgyis át lesz nevezve, szóval egész nyugodtan. De ha egy hasonló csengésű nevet adsz neki, azt hamarabb megszokja.

Pl: Morzsi - Molly

2012. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az én kutyám törzskönyves neve Ödön volt.. Ödön egy gyönyörű, méltóságteljes akita inunak, még természetes, hogy azonnal átneveztem. :D
2012. nov. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szacsiga ***** válasza:

Válasz nyugodtan másik nevet, csak olyan név legyen ami nem agyon komplikált a kutyunak :) a lényeg a hangsúly a mi kis Bodzánk szinte mindenre hallgat, mert észreveszi ha hozzá beszélünk :)


Sok gyakorlás juti falattal és máris imádni fogja a nevét :)

2013. febr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!