Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vizsgálják meg a kutyát,...

Hogy vizsgálják meg a kutyát, ha egy dudort akarok megnézetni?

Figyelt kérdés

A hátánál van egy kis pukli, már legalább 2 éve ott van. (6 éves, kistestű)

Most mintha nagyobb lenne, mint volt, de nem vagyok benne biztos. Dokinak már mutattam, de ő azt mondta nem is nagyon kitapintható, csak a múltkor a kutyakozmetikus kérdezte, hogy ez mi... Szóval ha elviszem, akkor ezt hogy vizsgálják meg? Tudom, lehet zsírmirigy, daganat, stb. De ezt hogy derítik ki? Röntgen? Vagy tűvel megszúrják?

Ha valakinek van ilyen tapasztalata, az légyszi írja meg.


2012. nov. 8. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szövet mintát vesznek,majd pedig mikroszkóp alatt megvizsgálják.
2012. nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Természetessen ezt megelőzi egy alapos általános kivizsgálás,vérkép,biokémia,bőrgyógyászati tesztek stb.
2012. nov. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak a hasán volt. Egy évig nem volt vele gond, stagnált. Jártunk több orvosnál, mindegyik azt mondta, hogy zsírcsomó, de azért figyeljem és ha hirtelen elkezd nőni, akkor inkább szedessem le. Így is lett. Hirtelen az a pici kis csomó majdnem teniszlabda méretű lett, ezért elvittem az orvoshoz. Levette, megállapította, hogy rosszindulatú daganat és azt is, hogy az utolsó pillanatban vittem. Egyébként az összes doki csak megfogdosta, megnézték, hogy kapcsolódik e a hasfalhoz, vagy sem és kész. Nem vettek mintát, meg ilyesmi. Szóval én azt tanácsolom, hogy szedesd le! Mondjuk nem tudom, hogy a te kutyádnak belül van e vagy kívül, de biztos tudnak vele valamit kezdeni.
2012. nov. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!