Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok olyan kisebb testű...

Tudtok olyan kisebb testű kutyát, akinek kevesebb a mozgásigénye, tartható lakásban, kb. közepesen kell ápolni a szőrét (naponta 1x max) játékos, és 12 éves gyerek mellé való, szereti a gyerekeket, lehet szeretgetni, és kevés betegséget hordoz?

Figyelt kérdés
lakásban tartanám, és sok szeretetet kapna.

2012. nov. 8. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha naponta egyszer foglalkozni akarsz a kutya szőrével, az már nem közepes ápolás, hanem sűrű. A közepes az kb heti 1-2x.


Az uszkár megfelel a kritériumaidnak, ha pár havonta el tudod vinni kozmetikushoz. Szinte ő a legalkalmazkodóbb fajta, nagyon jól idomul a gazdi életviteléhez.

Westie még jó lehet, de őt is kozmetikushoz kell vinni, bár ritkábban.

A schnauzerek azért lehetnek jók, mert nagyon egészséges fajta. Egy évben 2-3x elég elvinni a kozmetikushoz. Valamivel hűvösebb fajta, de akit szeret azt nagyon szereti. Idegenekkel tartózkodóbb.


Ha viszont be tudod vállalni tényleg a napi 1x fésülést, akkor a bichonok is jók.

2012. nov. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

naponta 1x fésüléssel bármilyen fajta tartható :)

bichonok jó választás lenne ,DE ezek a kis kutyák nagyon szeretnek mozogni, napi 1-1,5 óra intenzív mozgás kell nekik ez a minimum !! a mi bichonjainknak legalábbis ennyit kell biztosítani!


túl sok a szeretet szó, egy kistestű kutyát elsősorban NEVELNI,FEGYELMEZNI KELL és utána szeretni,különben hamar a fejetekre nő!!ahhoz hogy szeresse a gyerekeket szintén NEVELNI kell!!

kevés betegség- bármikor elkaphat egy kutya egy hasmenést vagy bármi mást, de ha jó megbízható kennelből veszel kutyát akkor semmi örökletes betegsége nem lesz!!


naponta mennyit tudnál vele foglalkozni??

hogy nézne ki egy átlagos nap?

2012. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát kb. napi egy vagy másfél órát tudnék a mozgására szánni,....


Reggel elvinném egy rövidebb sétára, anyukám otthon lenne vele, amíg én suliban vagyok, ő is foglalkozna vele, hazajönnék, és foglalkoznék én is vele, elvinném sétálni, mozogni...:D

2012. nov. 8. 19:53
 4/4 anonim válasza:
Mopsz! Szerintem nagyon aranyosak.Most én is kapni fogok egyet 3 nap múlva.
2013. júl. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!