Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nagytestű kutyát tart...

Aki nagytestű kutyát tart panelban az mesélje már el nekem hogy néz ez ki?

Figyelt kérdés

Elképzelni nem tudom mit tud egy nagy kutya csinálni a lakásban! Hova végzi a dolgát?

Persze van sétáltatva,de ha pont bent jön rá? És ki tudja elégíteni az a napi pár séta a mozgásigényét?

Nemrég költöztem panelba családi házból,de el nem tudom képzelni hogy lehet itt max macskánál nagyobb állatot tartani!:) Otthon van egy kuvaszom de ő a szüleimmel maradt,elég röhejesen nézne itt ki,pedig a házban láttam már olyat akinek dog-ja van.



2012. nov. 8. 16:46
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
A kutya tiszta állat és nem végzi a dolgát a saját helyére! Labradorom van panelba (84nm2) és ha itthon van egész nap alszik vagy a konyhába van velünk. Naponta 4x van sétáltatva (reggel délelőtt délután és este) a 4 sétából 3 egészségügyi (kb. 10-15perces) és este van egy másfél órás nagy séta és játék. Tökéletesen elég neki ez a mozgás, nincs elhízva jó formában van. Valamint volt rá példa, h ment a hasa a kutyának de akkro beült a bejárati ajtó elé és nyüszített. Nem kellet hozzá diploma h rájöjjek h valami baj van. (nyáron volt 1x egy baleset h bepisilt mert a nagy melegbe rengeteget ivott)
2012. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
A panelba alszik.. Ha rájön akkor meg nyüszít ennyi. A napi pár séta elégiti ki igazán a mozgásigényét. A kertben mit csinál a kutya? Alszik... Séta alatt kell mozgatni.
2012. nov. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom mindenesetre nekem ez fura!

Meg panelban nem is lehet mindenféle kutyát tartani szerintem. Vagy ti el tudtok képzelni egy kuvaszt vagy egy kaukázusit bezárva???

2012. nov. 8. 17:10
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kutyát, amelyiknek nagy területigénye van, tényleg nem ajánlott panelban tartani, de ugyebár a területigény nem egyenlő a mozgásigénnyel. Hiába nagytestű egy kutya, ha nincs területigénye, a mozgásigényét pedig ki lehet elégíteni, csak el kell vinni sétálni.

Nekem bullmasztiffom van, nem a lakásban végzi a dolgát, hanem kint.

2012. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Kuvaszt vagy kaut nehezen, de mondjuk a múltkor találkoztam a tele villamoson egy Káj-jal, kicsit meglepett, úgyhogy szóba is elegyedtem a gazdival. Érdekes, mert simán kísérőkutyát nevelt belőle, azt mondja mindenhova megy vele a kutya, és otthon meg gyakorlatilag csak alszik.


Én 30 kg-os kutyát tartok 28 nm-es panelban. Nálunk úgy néz ki, hogy reggel attól függően, hogy megyek-e edzeni, vagy csak gyors eü séta, vagy kimegyünk a parkba játszani, tanulni egyet, ez kb. egy óra. Ha edzeni megyek, akkor napközben otthon van egyedül, és este mikor hazaérek, akkor megint nagy séta, ez másfél óra is simán van, meg ilyenkor van nagyobb kutyatársaság ugye, tehát ilyenkor inkább játék van, mint tanulás. Aztán hazamegyünk, vacsizik és lefekszünk aludni ki-ki a saját ágyába. Ha meg nincs edzés, akkor általában nagy séta után jön velem dolgozni, ökörködik a munkatársaimmal egész nap, és esti programtól függően vagy van nagy séta, vagy megyünk valahova.

Mondjuk nem olyan borzalmasan aktív kutya, ezt el kell ismernem, de nagyon ritkán van, hogy otthon nagyon jönne-menne. Megtanulta, hogy a lakás a pihenés, a heverészés helyszíne, meg szoktunk mondjuk otthon formálással klikkerezni, ha nagyon szutyok idő van odakint.


Szóval simán lehet tartani, bár az tény, hogy hajlamos láb alatt lenni.

És most volt pár olyan hónapunk, amikor éppen eléggé fejetetejére állt az életem, nem volt hol laknom, így egy barátnál húztam meg magam, de ő azt kérte, hogy a kutya ne jöjjön a lakásba az előszobánál beljebb. Simán elvolt 6 nm-en is a rendes séták mellett, igazából egy rendesen megmozgatott kutya otthon úgyis csak pihen, max a kutyaágy-vizes tál távot teszi meg párszol.


De ismerek olyat, aki bordert tart lakásban, na nála kemény a menetrend. Reggel futnak egy szigetkört, délben általában 1-1,5 óra tanulás, este meg bandázás a környékbeli kutyákkal, ami legalább másfél óra. Azt mondja, hogy az ő kutyája is csak fekszik otthon, de mondjuk egy bordert elég melós annyira lefárasztani ,hogy otthon csak pihenjen.

2012. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

A fehér az kuvasz!:D Igaz mi kertes házban lakunk, de simán ellenének panelban is!:)

[link]


[link]


[link]

2012. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Húúú hát nem tudom...:) Én nehezen tudnám elképzelni a kutyámat a panelban,állandóan mozgásban van,meg ahol most lakom csak 35nm és erkély sincs. Meg persze nem kölyök már így meg sem tudná szokni,úgyhogy eszemben sincs magammal hozni!!!:)

De imádom a kutyákat,és már most nagyon hiányzik!!!:((( Milyen fajtát ajánlanátok nekem?

2012. nov. 8. 17:44
 8/42 anonim ***** válasza:
*ellennének :)
2012. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Na de van sétáltatva? Amúgy meg tök más ingerkörnyezet ám a kert, mint a lakás. Az én lakáskutyám is boldogan ugatgat egész éjjel, ha a családomnál vagyunk kertben, de látni kéne, hogy két nap ilyen kertikutyáskodás után mikor hazaérünk milyen tüntetőleg fúrja be magát a kutyaágyba.

Amúgy meg mindent megszoknak, járt nálam néhány mentett kutya ideiglenesben, hát ezek tuti nem laktak soha lakásban, mégis hamar megszokták :) De érthető, hogy a kuvaszt nem akarod lakásba vinni, én sem tenném ha nem muszáj.


Mennyi időd van rá, és azt az időt mennyire vagy hajlandó a kutya számára aktívan tölteni? Ez alapján lehet eldönteni. Akarnál-e sulizni, vagy sportolni valamit hétvégente, vagy csak jönni-menni a városban? Fel mérted-e mekkora felelősség, hogyha kutyát tartasz akkor meló után nincs ide-oda vacsizni, meg fröccsözni menés, meg tornaterem, meg akármilyen hobbi teékenység, hanem futás van haza a kutyához, utána lehet akármit csinálni.

2012. nov. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Egész nap "sétál"!:))) Az az igazság hogy soha nem volt még a házban a kuvasz. Csak télen a garázsba ha hideg van. Hatalmas udvarunk van.

A párommal a munka miatt költöztünk panelba,ő is nagy kutyabarát. Felváltva gondoskodnánk a kutyusról. Azért én nagyobb kutyabolond vagyok,de neki is nagykutyái maradtak otthon. Dobermann meg egy német juhász keverék.

2012. nov. 8. 18:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!