Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

-Kiskutyát szeretnék majd venni,de még sose volt kölyök kutyám csak felnőtt,szóval kezdőnek milyen kéne?

-kinti kutya lenne

-védje a házat

-kölyök huskyt szeretnék a legjobban,ez jó kezdőnek?Vagy más?Bár úgy tudom a husky nem jó házőrző...



2012. nov. 8. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Német juhász! Könnyen képezhető értelmes kutya ami kiváló házörzésre is! (mondanám a rotit vagy dobermant de nem biztos, h megtudnád nevelni)
2012. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is anémetjuhászt mondanám de egy menhelyes kutya is megfelel.

A husky kicsit makacs, kezdőknek nem ajánlom.

2012. nov. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Fannybaba8 ***** válasza:
Mivel kezdő vagy kutyatartásban nem ajánlanám a Huskyt esetleg egy Német Juhász vagy egy Labrador jó lenne mellétek.Bár a Labrador inkább arcon nyalja a betolakodókat minthogy megvédené a házat.De akkor Német juhászt ajánlok én is.Nagyon értelmes, jó házőrző a legjobb első kutya
2012. nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A Husky é a Labrador nem igazán házőrző. A németjuhász az, de azért nála is oda kell figyelni a nevelésre.
2012. nov. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.Roti és németjuhász gyerekkori trauma után kizárva,de minden más jöhet

"Labrador inkább arcon nyalja a betolakodókat minthogy megvédené a házat"

Régen labradorunk volt és meg támadott 1 embert,mert átnyúlt a kerítésen,szóval házőrzőként bevált,bár az állandó ártatlan tekintete miatt mindig azt gondoltam,hogy nem jó házőrző,de bebizonyította,hogy azXDvagy csak nekem volt szerencsém,hogy ilyen labit szereztem és,ha megint lenne nem válna be:D

2012. nov. 8. 17:57
 6/13 A kérdező kommentje:

"ha megint lenne nem válna be"

*ha megint lenne hogy nem válna be

2012. nov. 8. 17:58
 7/13 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy újra felnőttet vegyél, ugyanis mire a kölyök elkezdi védeni a házadat a 2 év! Addig van kutya, aki vigyáz a házadra? Ha nincsen, akkor olyan mintha két évig nem lenne kutyád.
2012. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajna nincs kutyám jelenleg,csak az a baj,hogy legalább egyszer szeretnék egy kölyök kutyát,mert eddig mindig csak felnőttet szereztünk,de nem engedik a szüleim,hogy két vagy több kutyát tartsuk egyszerre...mondjuk a ház védelme szempontjából tényleg nem jó,ha kölyök kutyát szerzünk...
2012. nov. 8. 19:21
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

A pitbull aranyos fajta ha kutyák közt jól neveled fel, jó házőrző.Egyik ismerősöm első kutyája pit volt és nagyon aranyos agyon nyal ha meglát egy idegent aki megakarja simogatni.Kislányt ajánlok jobban lehet velük bírni így nem veszhet össze annyiszor(főleg ha kiskorukban sok kutyával találkozott,emberekkel jól kijön).Kiképzésénél ajánlom a kiképző nyakörvet(fojtót)ne értsed férre az a kutyát nem fojtja meg csak jobban figyel ha kicsit megrántod...

2012. nov. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az újfundlandi kicsi korában elkezdi védeni a területet főleg ha kan és nincs sok mozgásigénye.
2012. nov. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!