Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapok bolognese kölyköt...

Kapok bolognese kölyköt 8hetes. Melyik a jobb a szobatisztaság elkezdéséhez az alom vagy pelenka? Az almot javasolta az állatkereskedő. Hogy kezdjem el a megérkezésétől a szobatisztaságra nevelést? Írna valaki aki almot használt?

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 21:04
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Jah h a saját belső dolgaidat vetíted ki a kutyára.... Hát még jó h beleszoktatom. Ahogy a kosarába se ment bele magától. Ha a kutya jó élményhez köti a dolgokat akkor azt szeretni fogja, és nem éli meg börtönnek. Ez egy ember által kreált dolog. Ám a kutya számára nem jelent semmit. Se negatívat, se pozitívat. Egészen addig amíg valamilyen élmény nem éri vele kapcsolatban... Szóval azt mondhatod h nem néz ki jól a lakásban, de azt nem h börtön. Ezt a saját kutyám példája nagyon jól mutatja: imádja a boxot, amikor teheti és el akar vonulni abba fekszik bele (ha fönt van a lakásban és nyitva van).


A másik, h akik az ismerőseim közül legalább éjszakára boxban altatták a kutyát az első időszakban, azoknak nem volt nagy gondjuk a szobatisztasággal és a balesetek minimálisak voltak. Igaz, nagy részük sportkutyás. Ahhoz h egy "laikus" ember ezt el tudja fogadni túl kell lépnie a szűklátókörűségén. ;o)

2012. nov. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
21%

Nem vetítek ki semmit a kutyára, nekem nem tetszik a box, ezért nem használnám.

Illetve megvan annak a lehetősége hogy bezárd, na most én sosem tudnám bezárni a kutyát egy kalitkába, és az számomra ezt jelenti.

Ha már elkezdesz sértegetni, én erre meg azt mondom hogy ha már kalitka kell hogy a kutya megmaradjon valahol akkor ott sincs valami rendjén, legyen az akármilyen kutya.

A sajátjaimat nem kell bezárnom, nem kell ilyen eszközöket használnom, és ennek örülök.

2012. nov. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
17%
Kíváncsi lennék hogy a fekvőhelynek mi köze van a szobatisztasághoz, mert ha azt hiszed hogy azért ment könnyebben mert boxban aludt, akkor üdv a "laikus" klubban :).
2012. nov. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
83%

Megmondom miért használok boxot kölyök kutyánál éjszaka illetve amikor nem vagyok otthon (mivel otthon dolgozok ezért ez általában 2-3-4 óra max). Mivel ha egy kutyát minél többször hagyunk hibázni következmény nélkül, az a viselkedés annál jobban rögzül. (mondjuk ez a kutyanevelés minden területére igaz) Éjszaka meg kell tanulnia minél előbb h az éjszaka alvásra való, nem mászkálásra, nem arra h felkelünk éjjel amikor úgy gondolja és megy mindenfelé. Ugyanez a helyzet azzal amikor otthon van egyedül - sőt fokozottan. Ha otthon egyedül randalírozik, leszed, szétszed dolgokat, és nem tudom kontrollálni, akkor arról a viselkedésről a későbbiekben nehezebb leszoktatni, mint megakadályozni h ne szokjon rá.


"én erre meg azt mondom hogy ha már kalitka kell hogy a kutya megmaradjon valahol akkor ott sincs valami rendjén, legyen az akármilyen kutya. "

Ebből a mondatodból látszik, h nem érted a box lényegét. A box lényege h a kutya ott jól érzi magát, pihen, ellazul. Egy sportkutyánál ez elengedhetetlen, hisz a versenyeken a különböző futamok között pihennie kell. Ezt a legtöbb kutya olyan helyen tudja megtenni, amit szeret, megnyugtatja és a leginkább ki vannak zárva a nagyon erős ingerek. Ha azt akarom h a kutyám üljön valahol és onnan ne menjen el, akkor leültetem és mondom neki h marad - és ott ül amíg nem szólok neki. Ám ebben az állapotban figyel, ki van élezve és ugrásra kész (ergo, nem pihen).


"Kíváncsi lennék hogy a fekvőhelynek mi köze van a szobatisztasághoz, mert ha azt hiszed hogy azért ment könnyebben mert boxban aludt, akkor üdv a "laikus" klubban :)."

Ezt fejtsd ki kérlek, hogy mire gondoltál pontosan!

2012. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Írtad hogy akik boxban kezdték, ott hamarabb szobatiszta lett a kutya.

Amúgy nálunk van 3 kistestű, és egyik sem randalírozott még sosem, és nem szedtek szét meg semmit sem.

2012. nov. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
67%

A boxban altatásnak az a lényege és az előnye a szobatisztaságra nevelésnél, h a kutya ösztönösen nem piszkít a saját helyére. Ha már el tud menni arról a helyről egy másik alvós zugba, vagy csak kimegy a fekhelyéről piszkítani, akkor máris hagytuk a kutyát hibázni. Egy viselkedés (tök mindegy h az jó vagy rossz) minél többször ismétlődik, annál jobban rögzül a kutyában. Tehát számomra ez a box egyik előnye.


Neked oltári mázlid van. Vagy nekem van rossz kutyám (border collie) illetve a barátaim, ismerőseim zömének, de rengeteg embertől hallom, itt a parkban is h amíg kölyök a kutya éjjel nem hagyja aludni a gazdit a családot, már korán fenn van, éjjel mászkál és bizony amikor nincsenek otthon megtalál ezt-azt amiről nem is gondolná az ember, leszed könyvet, megrágja, a tapétát megkezdi stb. Az én tapasztalatom az h a legtöbb kölyök ilyen, és ha ezeket a viselkedéseket gyakran és kontroll nélkül gyakorolja akkor gyorsan rossz szokás lesz belőle, amiről már lenevelni sokkal nehezebb. Szóval neked szerintem iszonyat szerencséd van h a kutyáid soha nem csináltak ilyeneket. Hisz sokszor sok gazdinak még a felnőtt kutyájával is problémái vannak ilyen téren

2012. nov. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
49%
# 13 szerintem inkább Te nem érted a box lényegét. Azért lesz könnyebben szobatiszta a boxba szoktatott kutya, mert az az ő helye. És a kutyák nem csinálnak a helyükre, ha lehetőségük van egy félreeső területen elvégezi a dolgukat. Márpedig a boxba csak addig van becsukva, amíg a gazdi mondjuk éjszaka alszik vagy nappal dolgozik, utána kiengedi és mehet ki az udvarra dolgát végezni. Addig viszont nem hibázik, nem vonul el éjszaka a lakás hátsó sarkába letenni a szeretetcsomagot és nem szokja meg, hogy oda is lehet. Ha pár hét alatt stabillá válik a szobatisztaság, akkor utána akkor sem csinál be ha már nincs becsukva. Bár egy 8 hetes kiskutyát szerintem akkor is ki kell 2-3 óránként vinni, ha boxban van, mert fizikailag képtelen tovább vissza tartani. Én a saját kutyáimnál box nélkül csináltam és 2 hét alatt így is megvolt a szobatisztaság. Mondjuk a másodiknál könnyebb volt, mert őt már 8 hetesen szobatisztán kaptam a tenyésztőtől, tehát nála tényleg csak arra kellett figyelnem, hogy rendszeresen kiengedjem az udvarra.
2012. nov. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
21%

Jah értem, be van zárva a kalitkába, és elvárjuk hogy ne csináljon be a fekhelyére...

Ez minden aztán csak nem humánus.

Ha veled alszik se jön megy összevissza.

De nem fogunk dűlőre jutni, mert én elutasítom a szabadság mindenfajta korlátozását, míg neked ez az eszközöd, valamiért nem zavar téged, szóval nem fogsz így megérteni engem.

De itt jegyzem meg saját magam igazolására:

Nálunk a kutyák hamar szobatiszták lettek, nem volt éjszakai mászkálás, nem szedtek szét semmit, szóval valamit jól csinálhattunk :)

2012. nov. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Nálunk volt éjszakai mászkálás és csak azért nem szedett szét semmit, mert 2 hétig félig ébren voltam és már ráállt a fülem, hogy mikor ér a kis fogacskájával az ágy lábához. Megtanultam félálomban is rászólni. Caplatás föl-alá, játék csipogtatás, sóhajtozás, hangos dübörgéssel látványos összerogyás....
2012. nov. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Bár ha így végig gondolom, akkor mi is lekorlátoztuk, mert ügye az ágy magas, és hát nem tudott róla lejönni, így megmaradt magának, persze meg esett hogy egy-kétszer odapisilt az ágy szélére, de az benne volt a pakliban, és csak a legelején volt, ha nagyon mozgolódott tudtuk hogy leakar menni, tehát biztos ki kell mennie, tehát raktuk is rá az újságra.
2012. nov. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!