Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapok bolognese kölyköt...

Kapok bolognese kölyköt 8hetes. Melyik a jobb a szobatisztaság elkezdéséhez az alom vagy pelenka? Az almot javasolta az állatkereskedő. Hogy kezdjem el a megérkezésétől a szobatisztaságra nevelést? Írna valaki aki almot használt?

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 21:04
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
54%

"Jah értem, be van zárva a kalitkába, és elvárjuk hogy ne csináljon be a fekhelyére...

Ez minden aztán csak nem humánus. "


A kutyát kutyaként kezelem. Ennyi a titok. Nekem az kell, h jó kapcsolatom legyen a kutyával. Jól tudjunk együttműködni, együtt dolgozni. Nem engedhetem meg h a fejemre nőjön. Pont ezért szabályokat állítok fel, amit egy alapvetően szabálykövető állatnak még könnyű is betartani. Egy kutyát sokkal könnyebb úgy nevelni, ha vannak szabályok az életében, mint úgy h azt tesz amit akar. És én vallom, h a kölyökkutyától már a kezdetektől adott szituációban megkövetelem ugyanazt mint amit felnőtt korában el fogok várni tőle. A legjobb példa a pórázon közlekedés. Pórázon sosem húzhatott, csalingázhatott el, láb mellett, laza pórázon a kezdetektől. DE az is igaz h az elején nem volt tovább pórázon 5 percnél, de azt úgy ahogy kell. 5 perc alatt nem hagytam hibázni - és tudtam h ha 5 percnél tovább marad rajta az már neki agyilag sok, nem fog tudni úgy koncentrálni, kedvét veszem, stresszeltetem és ezzel együtt hagyom hibázni, aminek a vége h leszidom, ő ettől frusztrálódik - tehát nincs értelme tovább csinálni.


Egyébként meg tök mindegy h milyen módszerrel éred el h ne hibázzon a szobatisztaság tanulása közben, de azt csináld következetesen. Ha az válik be h 2 óránként lerohansz vele, akkor legyen az. Ha az h boxban van akkor meg az.

Visszakanyarodva a kérdező kérdéséhez, azért nem preferálom se az újságra, se a pelenkára, se az alomba pisilést kakilást - amellett h teljesen szembemegy a kutya alapvető ösztöneivel -, mivel ezáltal megengedjük a kutyának, h a lakásba végezze a dolgát. Tehát megengedünk neki egy olyan tevékenységet, amit alapvetően a későbbiekben nem szeretnénk h csinálja. És itt jön elő h az adott egyednek, adott életkorban mekkora a "intelligenciája" (talán nem a legjobb szó), és mennyire köti össze h csak az adott dologra lehet és egyébként ha az nincs ott akkor a lakásban nem szabad. Én mindkettőre láttam példát...de tény h több volt az akinél hol a pelusra hol a szőnyegre ment a szeretetcsomag. Amiből nekem az a következtetés jött le, h a kutya nem érti mit várnak el tőle. Ami lehet tanítási hiba, egyedi sajátosság. Mindenesetre én ezért nem szeretem h a kutyát bármire is, de hagyjuk a lakásban elintézni a dolgát.


(természetesen mindenkinek szíve joga nem egyetérteni vagy akár egyetérteni velem :o) - én csak a tapasztalatimat osztottam meg)

2012. nov. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok azert kivancsi lennek vajon mi rosszat tanacsoltam ami miatt le lettem pontozva...

Kerdezo. Egy kutya valoban nem gyerek! Egy kutya egy fantasztikus tars lehet aki megnevettet (ahogy tud bohockodni) es folyton a nyomodban lesz probal veled kommunikalni. Ne hasznalj boxot. Hidd el rengeteget kell levinni (de mivel nem kerte hazban laksz tenyleg az oltasai utan csak!) Hidd el jo az ujsagpapir azzal meg tisztaban kell lenni, hogy egy kolyok kutyaval lesznek az elejen gondok... mashova is fog eloszor piszkitani, ragni fog... stb. De megeri a kezdeti kinlodas. En esetleg amikor nen vagytok otthon abba A helyisegbe szeparalnam el ahol nincs szonyeg tehat konnyen takarithato. Amikor otthon vagytok legyen koztetek. Nekem is bolognesem van szuper fajtat valasztottal :-)

2012. nov. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

"Boxos" (francért titkolja itt mindenki a nevét?)!


Volt már pár kutyával dolgom, de sose használtam boxot. Én hiszek neked h így gyorsabb LEHET, de hidd el, anélkül is tökéletesen meg lehet csinálni. soha egy kutyát se szidtam le azért mert bepisilt vagy bekakált, de nem rögzült bennük, h bent is lehet. Szóval hidd el, box nélkül, újságpapírral is frankón sikerül.

2012. nov. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Ki miben hisz. Én csak azt a tapasztalatomat írtam le, amit magamnál illetve a környezetemben láttam. És mivel elég nagy kutyás társaságba járok a versenyek miatt is, meg olyan övezetben lakunk ahol nagyon sok kutya van, így ezeket összegezve nekem ez jött be ennyi, és mondom a kutyának semmilyen lelki törést nem okoz a boxban tartás. :o)) Sőt szereti. Akkor mi ezzel a probléma? Jah h bennünk él egy kép h "szegény ketrecbe zárt kutya" - igen ha büntetésnek használják a boxot akkor valóban, de ha szereti akkor nem. Ennyi. Ez a szűklátókörűség h ezen nem tudtok túllépni. De érdekes sorban mindenkinél kiderül h így vagy úgy de korlátozta a kutyát (ágy, másik helységbe zárás stb)...


Maradok tisztelettel mindenki felé,

Makka23 (amikor én regisztráltam még nem írta ki a neveket..)

2012. nov. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
82%

Én elutasítom a boxot. Elismerem, h hatásos, de nekem nem tetszik. Mindenkinek joga van módszert választani.


Ez a leszaladok sétáltatni dolog, azért sánta, mert kb. 3 hónapos korig nem lehet utcára vinni, kivéve ha kertesben laksz. Én meg inkább a huggyos pelenkát választom a parvo helyett...bocs.


Majd ha meglesznek az oltásai elkezdhetünk leszaladgálni, addig nem. Arról nem is beszélve h nem egy kutyát ismerek aki HÓNAPOKIG nem mert kint pisilni. Ez gondolom nem vonatkozik saját kertre. És ezeken a problémákon pl a box sem segítene.


De h a kérdezőnek is válaszoljunk: alomról nincs tapasztalatom, pelusra gyorsan rászoknak, főleg ha a tenyésztőnél papírra voltak szoktatva. Érzi a pisi szagot, rámegy, kaki nehezebb téma, de könnyebb is észrevenni, felszedni. Persze 100%-os hatékonyságot egyik módszertől sem várhatunk, hiszen a kutyák kb. 6 hónaposan elég érettek ahhoz h tartósan tartogassák a pisit-kakit, de vannak fajták, akik később.

2012. nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
75%
Ja és még annyit megjegyeznék, h nem kell box a nyugodt alváshoz. Nálunk első éjszaka volt sírás, második éjszaka már figyelmen kívül hagytunk mindent. Füldugó be, világ ki. 3. éjszaka aludt mint a kisangyal a kosarában.
2012. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Makka! A Beállításokban be tudod állítani h mutassa a nevet vagy sem.
2012. nov. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

"Mindenkinek joga van módszert választani."

Ennyi. Akkor tudok választani, ha tudom h mik közül lehet. Az meg h neked nem szimpi, még nem jelenti azt hogy mondjuk nekem sem...vagy másnak sem...


"Ez a leszaladok sétáltatni dolog, azért sánta, mert kb. 3 hónapos korig nem lehet utcára vinni, kivéve ha kertesben laksz. Én meg inkább a huggyos pelenkát választom a parvo helyett...bocs. "

Én vittem a kölyökkutyámat. Körbekérdeztem az állatorvost h mennyire parvo fertőzött a környék és mivel sok megbetegedésről sem lehetett beszélni, így vittem. Mert nekem a kutyám szocializációja többet ért, mint a felesleges bezártság, amikor már 2 oltása rég megvolt amikor elhoztam. De ez is mindenkinek az egyéni döntése.


"Nálunk első éjszaka volt sírás, második éjszaka már figyelmen kívül hagytunk mindent. "

Nálunk nem volt sírás, csak az éjszaka közepétől, amikor kipihente magát mászkálás, játék, jövés-menés. Nah ezt nem.

2012. nov. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
42%

A "boxos" ellenzője vagyok a 3 kutyás szabadság párti :)


Zárásnak még annyit hozzátennék hogy valóban igaz hogy a kutya nem ember, de azt vettem észre hogyha a következetességen kívül meghagyod a függetlenségét és nagy ritkán helyzetre való tekintettel elnézel neki valamit, azt a kutya nagyon is érzi és becsüli, és pont ezért jobban fog ragaszkodni, és megbecsüli a kapcsolatot, nemfog rosszalkodni, mert hálás érte hogy nemcsak mint alattvalót, hanem mint társat kezeled.


Amúgy azért lehet különbség a látásmódunkban, mert én szeretem ha egy kutya önálló, és ha ő megtisztel avval hogy mégis alárendeli az akaratát az enyémnek, mert kölcsönös tisztelet van köztünk, az fényévekkel többet ér, mint a tekintély alapú követés.

2012. nov. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
67%

"mert hálás érte hogy nemcsak mint alattvalót, hanem mint társat kezeled.


Amúgy azért lehet különbség a látásmódunkban, mert én szeretem ha egy kutya önálló, és ha ő megtisztel avval hogy mégis alárendeli az akaratát az enyémnek, mert kölcsönös tisztelet van köztünk, az fényévekkel többet ér, mint a tekintély alapú követés."


Ezekből a mondataidból kitűnik, hogy gőőőőőzöd sincs arról, h én miről beszéltem, és h csupán egyetlen dolgot (bezárom = nem szabad) kiforgatod ily' módon. Gyönyörű.

Kár ennek a balga népnek mondani bármit, mert a megszokottól eltérni ugye nem lehet, ami meg más és kevésbé ínyünkre való azt csípőből el lehet utasítani. De nem baj.... én ismerek sok-sok módszert és nyitott vagyok az újakra, az meg innentől nem érdekel, ha más alomra hordja a kutyáját. Kb le kéne szarnom, hisz nem az enyém...... meg kit érdekel ha nem 1 héten belül lesz szobatiszta hanem 5 hónap múlva... engem nem kéne h érdekelje.... a jövőben nem is fog. Még véletlenül sem fogom leírni az eretnek gondolataimat, sőt pláne módszereimet. Minden jót!

2012. nov. 10. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!