Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Városi kutyát, hogy tudják...

Városi kutyát, hogy tudják rövid pórázzal sétáltatni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 08:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. A láb mellett sétára gondolsz, vagy arra, hogy miért nem flexivel sétáltatunk?
2012. nov. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Hát általában a kutya húzza a gazdit a gazdi meg ordít a kutyával.A kutyának séta idején miért kéne a gazdi lába mellett mennie?Miért nem lehet "flexin" sétáltatni?
2012. nov. 9. 08:08
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért kel a láb mellett jönnie, mert nem kutyafuttatóban van, hanem ott forgalom van, mások közlekednének, és sok ember egyáltalán nem szereti, ha felxi pórázon kell átugrálni, vagy éppen kéretlenül odamegy hozzá a kutya.
2012. nov. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nekem tacskóm van. Flexivel sétáltatom.Szerintem a séta arról szól,hogy a kutya jól érezze magát.A flexivel való sétáltatást nem úgy értem,hogy a kutya öt méterrel a gazdi előtt keresztbe-kasul szaladgál.
2012. nov. 9. 08:38
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Általában?

Általában nem tudják normálisan fegyelmezni a kutyát.

Mint ahogyan előttem leírták: sokan közlekednek a járdán, olykor őrült biciklisek, pici, éppen járni tanuló babák és még néhány tapló autós is felparkol. Na most. Nem részletezném a következményeket, amit a rossz pillanatban odébb rohant kutya okoz.


A kutyám a futtatóig a lábnál követés szabályait betartva közlekedik, ott aztán rohangálhat. Mi ezzel a probléma?

2012. nov. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Én elengedve sétáltatom városba. Azért van nálam rövidpóráz mert kényelmesebb cipelni.. és ha rajta van akkor azért van rajta mert mellettem kell lennie..
2012. nov. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

A séta nem feltátlenül csak arról szól, h a kutya jól érezze magát. Séta közben megtanul viselkedni is. Az enyém tök nromálisan jön láb mellett, vagy picit előttem (lényeg, h tilos húznia). A póráz pedig életmentő lehet. Hisz flexivel nincs esély kirántan iegy szágildó autó elől, kirántani egy verekedésből, stb.

Természetesen a kutyám szaladgálhat elengedve is, az arra megfelelő helyeken.


És a felihez:

"A kutyafelszerelések közül egyetlenegy sem ért el akkora világsikert, mint a közismert "Flexi", amely a kézben tartott fogantyúból a mérőszalaghoz hasonlóan kiengedi, majd egy rugó segítségével visszacsörlőzi a pórázt pótló zsinórt vagy szalagot. Egyúttal azonban nem is létezik a kutyanevelés szempontjából nézve ártalmasabb szerkezet, mint ez az embernek kényelmet és komfortot ígérő, de az állat szükségleteit, természetes viselkedésrepertoárját csak alig-alig figyelembevevő találmány!


Az embernek szóló ígéretek egyike valahogy úgy szól, hogy "mindig csak annyi zsinór tekeredik le, amilyen messzire van az embertől a kutya, függetlenül attól, hogy a távolság növekszik vagy csökken, ezáltal soha nem gabalyodik össze a póráz". Viszont ennek megfelelően a póráz mindig feszes, a kutyára valamilyen mértékben mindig a haladási irányával ellentétes erő hat. Ennek ellensúlyozására a kutya természetesen ellenállással vagy még erősebb húzással reagál.


A másik óriási hátránya ennek a szerkezetnek, hogy azt a (sokszor hamis!) biztonságtudatot közvetíti a fogantyút a kezében fogó ember felé, hogy a kartávolságnyi ki-be húzásokkal (közben a letekeredést gátló gomb ritmikus nyomkodásával) a kutyáját akármilyen helyzetben magához tudja rángatni, cibálni, vonszolni, tehát nem kell engedelmességi tréning, nem kell a behívás vezényszavát tanulni és gyakorolni, mert van egy technikai segédeszköz, amely ezeket pótolja. Ez a gyakorlat különösen a kb. 10 kg testsúly alatti kutyák gazdái körében rendkívül elterjedt és népszerű. Az ennél nagyobbaknál az egyszerű fizikai erőhatásokról tanultak miatt kevésbé működőképes a dolog, ezért nem is annyira gyakori, bár láttam már kb. 80 kg testsúlyú gazdit, aki rendkívüli technikával csörlőzte saját magát a kan kutyája irányába, amelyik semmit nem csinált, csupán földbe gyökereztette négy lábát egy távolban elhaladó szuka gyönyörködése közepette!


A kutyás találkozásoknál szintén nagy hátrányt jelent a kihúzhatós póráz, mert kihúzott állapotban (5-10 m) nem lehet lekapcsolni a kutyáról, lehetővé téve ezzel, hogy a kutyanormális kontaktust vehessen fel a fajtársával, vagy azzal megfelelő testbeszédjeleket adva kommunikálni tudjon. De ilyen esetekben a gazdik többsége még nem kihúzott állapotban is reflexszerű mozdulattal azonnal benyomja a gombot, meggátolva a kutya további haladását, vagy rosszabb esetben nagyot rántva az állaton. Ezzel csak azt érik el, hogy a kutya ezt a negatív élményt összekapcsolja a másik kutya megpillantásával, és máris működni kezd a pozitív büntetés tanulási elmélete: a kutyacselekvésekor a gazdi hozzáadott (+) egy negatív élményt, amivel kellemetlen érzést okozott a kutyának. Ez rögződik a kutya agyában, és legközelebb ennek megfelelően fog reagálni az idegen kutyalátványára. A kihúzhatós pórázon vezetett kutyák nevelésénél az 5–10 méterre letekeredett zsinór végén lévő kutya közvetlen jutalmazása szintén lehetetlen, tehát a pozitív megerősítésnek még csak a lehetőségét is kizárja ennek az eszköznek a tanítási, nevelési időszakban való rendszeres használata! A kutyatréner-kollégák és saját tapasztalataim alapján a pórázon viselkedési problémákat mutató kutyák több mint 90%-ánál a gazdik több-kevesebb ideig próbálkoztak a kihúzhatós gyártmányok valamilyen változatával."

2012. nov. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Ezek szerint,akkor az én kutyám egy "zseni",mert nem rohan ki autó elé,nem rángat,nem szagol meg más embert,nem rohan oda a gyerekhez,ha jön a biciklis,akkor magától félre áll stb.
2012. nov. 9. 09:16
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Többféle séta létezik. Mi városban általában A-ból B-be közlekedünk. Ilyenkor a kutyának az a dolga, hogy laza pórázon láb mellett jöjjön és nincs szaglászás, nincs pisi-kaki. A másik fajta városi séta a szocializációs jellegű séta, ami megit csak nem arról szól, hogy a kutya azt csináljon amit akar. Olyankor belvárosban, járművek között, emberek között mozgunk, simogatás van idegenek részéről, ha kérik akkor trükköket mutogatunk de a kutyának olyankor is mellettem kell lennnie mert ez megint csak nem arról szól, hogy ő szabadon mozogjon. A harmadik fajta séta az, amikor A-ból B-be elmegyünk az első módon pórázon, a B hely általában egy nagy nagy szabad terület jelentős jármű és ember forgalom nélkül, mondjuk egy kutyafuttató. Itt lekerül a póráz, mehet amerre lát, intézheti a kutyás dolgait, "elolvashatja a híreket", kommunikálhat más szabadon(!!!) lévő kutyákkal. Utána vissza kerül a póráz (vagy nem, mert tudunk anélkül is ugyan úgy láb mellett sétálni és éjjel ez úgysem tűnik fel senkinek az utcán) és vissza megyünk B-ből A-ba azaz haza. Ebben a körben a fexinek nincs értelme. Szoktunk flexin (esetleg pluszban hámmal) sétáltatott kutyákkal találkozni, jellemzően 10-ből 8 neki akar menni az én kutyámnak. Elég nevetséges.
2012. nov. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem zseni, csak nyugis természetű. Van olyan kutya, aki alapból szótfogad, van aki dominánsabb és mindenre külön kell trénelni. Ennyi.
2012. nov. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!