Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltassam ilyen helyzetben a...

Elaltassam ilyen helyzetben a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van három kutyánk. Egy 6 éves kan és egy szuka, és egy fél éves kicsi szuka. A kan kutyával van a baj. Nagyon agresszív volt mindig és egyre rosszabb a helyzet. Kétszer is meg akarta ölni már a kiskutyát, pedig elvileg a kan kutyák sem bántják a kölyköket. A nagyobb szukát is folyamatosan harapja, tépi. Rám is többször rám morgott, a gyerekemet is megkapta már egyszer, aki ezek után persze retteg a kutyától. Már ivartalanítottuk, próbálkoztunk mindenféle módszerrel, de egyre csak rosszabb a helyzet. Most kihívtunk hozzá kutyakiképző szakembereket, akik megnézték, és azt mondták, hogy sajnos el kell altatni, mert genetikusan ilyen, és ez nagyon veszélyes. Annyira nehéz. Én ennek ellenére nagyon szeretem azt a kutyát. De így félelemben élünk.
2009. aug. 13. 10:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
22%
A szomszédom nagyon agresszív, mindig csak kiabál meg morog. Elaltassam?
2009. aug. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
68%
Próbáljatok neki egy állatmenhelyen helyet keresni nekem nem lenne szíven elaltatni.
2009. aug. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%

Ha egy kutyakiképző ezt mondta, akkor nagy eséllyel igaza is van. Kérd ki másik szakember véleményét is, hogy más is megerősíthesse vagy cáfolhassa az előző megállapítását.

Ne add fel, de mindenképpen különítsd el a kutyát, úgy hogy ne tudjon sem magában sem másban kárt tenni.

2009. aug. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
33%
Ne altasd el.Ha a gyereked agresszív lesz őt is elaltatod.Ez a legkönnyebb megoldás.Zárjátok külön a többi kutyától meg a gyerekektől és ti felnőttek próbáljátok simogatni,játszani vele és talán megszelídül.
2009. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz meg egy állatszphihologust.
2009. aug. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%
olyan helyre kell vinni ahol hasznára lehet a személyisége:)nem fogsz tudni családi kutyát csinálni belőle.
2009. aug. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
56%
MOst le fognak pontozni, de nem érdekel. Én azonnal elaltatnáma kutyát, pedig nagyon nagy állatbarát vagyok, születésemtől kezdve vesznek körül a különböző négylábúak, madarak...stb. DE! A gyerekem egészsége és élete mindennél fontosabb. Ha akármelyik kutyám, csak egyszer is rátámadna a gyerekemre, csak egyszer is megkapná azonnal, gondolkodás nélkül kihívnám az állatorvost, vagy magam ütném agyon. Oké, hogy valaki szereti a kutyákat, de a gyerekét egyértelműen jobban. És ha választani kell, akkor a gyerekét válassza, ne a kutyát, aki veszélyes a gyerekére. Írtad, hogy egyszer már megkapta a gyereket, és azóta retteg tőle. Jó ez neked így? Hogy a saját gyereked nem érzi jól magát, egy kutya miatt? Altasd el, vagy vidd menhelyre, ha nem akarod, hogy meghaljon, de takarodjon a portáról azonnal az a dög.
2009. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
50%
Ugyan már... a gyerek plüssállatnak nézte a kutyát, az meg odacsapott, mert most ilyen korban van. Képzeld el, ha mindenki megölné azt, aki nem szimpatikus. Ugyanis itt arról van szó: gyilkosságról
2009. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 wheeler válasza:
87%
Nekünk is volt egy ilyen kutyánk, de nem altattuk el, elvitték őrkutyának, valamilyen telepre :).
2009. aug. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
75%
Én imádom a kutyákat, és a hideg kiráz a gondolatától, hogy egészséges állatot megöljek, de ha nekem a kutyám megharapná a gyerekem, és a kutyakiképző is azt mondaná, hogy genetikusan veszélyes a kutya, egy percig nem gondolkoznék rajta, azonnal elaltattatnám. Az ilyen agresszív kutyák kiszámíthatatlanok, csak olvass utána, hány végzetes baleset történik, amikor rájuk jön az ötperc, és szétmarcangolnak valakit. Százszor inkább a kutyát sirasd, mint majd esetleg a saját gyerekedet!
2009. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!