Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ha így sétáltatom?

Jó ha így sétáltatom?

Figyelt kérdés
reggel a városba megyünk ás akkor nyakörv és flexi póráz,csak azért flexi mert ugye ott nem lehet elengedni mert büntetnek. 1-2 felé a tópartra megyünk,ott csak nyakörv,normál póráz,de sosincsen rajta mert ott nincsen forgalom szinte. délután ugyan az hogy nyakörv és sima póráz.este 9felé már sötét van és akkor van rajta hám meg flexi,a hámon villogó van és fényvisszaverős hogy lássák. amúgy kutyasuliba járunk,teljesen behívható,engedelmes,és ha el van engedve és szólok neki akkor is láb mellett követ.jó ez így?? nem baj a hám meg a flexi? köszi a válaszokat!

2012. nov. 9. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Kicsit túl bonyolítva írtad le :D

A flexivel nekem vannak fent tartásaim. Én inkább jobban figyelem a köztereseket.. Az hogy normál nyakörv vagy hám az tökmind1 én rászoktam néha adni a hámot ha épp olyanom van. Olyan kutyával ami azért néha húz bekavarhat a hám a pórázfegyelembe. A hám flexi kombó nekem nagyon extrém :D Értem hogy behívható de ha meglódul a hámmal kitépi a flexit ^^ mondjuk kutya mérettet nem írtál ezt csak akkor vedd figyelembe ha nagy kutyád van :)

2012. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Teljesen jó!

Ha a kutya minden körülmények között szót fogad, hámmal sem rángat össze-vissza, nem acsarkodik kutyákra és flexin is tud kérésre laza pórázon láb mellett menni, akkor semmi gáz :)


Nekem 30 kg-os roti-nj keverékem van, néha ő is flexin jön, hogy szokja: a póráz ellenére is mehet szaglászni, dolgát intézni.

Ja, a flexi hámra van kapcsolva, hogy a teste legmagasabb pontján legyen...így nem tekeredik össze, nem csúszkál össze-vissza a nyaka körül és nem pisili le, ami kannál ugyebár fontos :D

Nem rángathat és nem vonszolhat a flexin, ilyenkor megállok és lazít a pórázon. Enyhe húzás ugyebár természetes vele...

2012. nov. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Szilvi te mindig elfelejted hogy nem mindenki IPO-zik a kutyájával :D
2012. nov. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
10 kg a kutyám :D:D egyátalán nem húz. Köszi a válaszokat!
2012. nov. 9. 15:33
 5/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Diesel: A hám+flexi tényleg extrém...de rengeteg kis-nagy kutyás így sétáltatja az agresszív, neveletlen kutyáját és így aztán tényleg nem tudja visszahúzni időben...és még ők sipákolnak, hogy a kutyám láb mellett jön póráz nélkül..."kedvenc" sztori: hám+láncpóráz kutyákkal agresszív amstaff kan idősebb pasival kontra hám+flexi nagydarab keverék kan törékeny-gyenge nőcivel..mindkét kutya kinyírna minden más kant. Duna-part, viszonylag széles sétány, jobbra erdő, balra lejjebb füves-fás parti rész. Faszi az amstaffal lehúzódik a füves-fás parti részre, lába közé véve a kutyát :D Nőci próbálja flexin irányítgatni a nagy kutyát, de nem sikerül, kutya vonszolja, a barom nőci meg hagyja ezt...közben az amstaff is vonszolja a faszit...a két kutyát kb. 1-2 méterre sikerült megállítani egymástól, mindkettő őrjöngött...végül sikerült őket elrángatni...mázli, hogy kutya nélkül voltam...


De jól nevelt kutya nem ugrik meg csak úgy és egy szóval leállítható :)

2012. nov. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sok-sok IPO-s kutya húzza a pórázt, meg sem tanítják a laza pórázos sétát :D

Egyébként a laza pórázos séta nem nehéz dolog...ha a kutya tényleg kontrollálható, akkor mehet a flexi-hám

2012. nov. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nah igen mostanában nagyon felkapott lett a hám.. Boldog boldogtalan azt rakja a kutyájára mert az nem szorítja a torkát.. dehát mind1 hülye emberek mindig lesznek :) Nekem a múltkor a bokor mögül szólt ki valaki felháborodottan (miközben épp gyakoroltuk a távolrol ültetést, fektetést) hogy mennyek már arrébb mert szeretne kutyát sétáltatni.. és akkor látta meg a 4kilós fenevad a dieslet. Egyből neki is rontott a nő éppen csak meg tudta állítani a flexit.. Szegény kutyuskám meg nem értette, hogy mivan úgyhogy tovább áltunk..
2012. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ilyenkor nem kell tovább állni. Azt kell mondani, hogy ő álljon odébb a neveletlen kutyájával, vagy maradjon és lessen el pár tanítási fogást :D
2012. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D
2012. nov. 10. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!