Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetem alatt kutya?

Egyetem alatt kutya?

Figyelt kérdés
Megoldható ez? Olyan sok fiatal kap kutyát vagy szeretne,hogy van a kutyákra idejük a tanulás mellett?Van itt olyan aki tizenéves korában kapott ktyát és kitartott vele egész életében?

2012. nov. 9. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

háát én 17 évesen zsebpénzből vettem az első kutyámat most ő 7 éves és imádom :) Azért ha az ember nem messze megy egyetemre akkor megoldható, sőt szerintem könnyebb mert pl nálunk az egyetemen úgy vettem fel az órákat ahogy akartam így mindig volt időm a kutyára. Emlékszem mikor az első alom született nálam :) 2 napot lógtam mert Olaszban voltunk fedeztetni majd a vizsgaidőszak kellős közepén születtek a kicsik pont szigorlat előtt 2 nappal... na azt senkinek se kívánom :)


Nagy igazság, hogy mindenkinek arra van ideje amire szakítani akar... minden más csak kifogás.

2012. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én kutyám itthon maradt szüleimnél, de ezt így is beszéltük meg. Hiperaktív, napi 3-4 órás mozgatást igényelne, hogyha ott lakna velem lakásban. Én meg reggel 8-tól este 6-ig vagyok szinte minden nap. Nem ezért akartam kutyát, hogy a lakásban poshadjon egyedül napi 10-12 órákat. Így most hazajövök minden hétvégén és 3 napot együtt vagyunk. Már csak egy év van az egyetemből, és megígértem neki, hogy utána kertes házba megyünk.:) Nem ideális a helyzet, de szerintem ha arra várnánk az életben hogy minden aktuális legyen a terveinkhez, akkor soha semmibe sem vágnánk bele.
2012. nov. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nekem mindig fura ez a túlzott tökéletességre vágyás. Ilyen formán semmikor sem lehetne kutyánk. Amikor kicsik vagyunk azért nem, amikor tanulunk akkor azért nem, aztán pályakezdők leszünk kevés pénzzel és idővel, aztán párunk lesz meg gyerek akkor meg azért nincs idő, és aztán már öregek is vagyunk... Ugyan. A legtöbb ember teljesen normálisan tud foglalkozni a kutyájával, és kevesebben vannak azok akik nem tartanak ki mellette. Nekem 3 kutyám van az egyetem mellett, nem értem miért lenne gond velük foglalkozni. Tesómnak iskola és munka mellett volt sokszor 3-4 (befogadott kóborkutyák meg saját).... Persze áldozatot kell vállalni de miért nem? Más egyetemista meg nem kiutyát tart hanem másért vállal áldozatot amit szeret. A kutyakiképzők, tenyésztők, versenyzők is voltak egyszer tanulók és mégis meg tudták oldani és nekünk "átlag" kutyásoknak koránt sincs annyi dolgunk.
2012. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Másodéves egyetemista vagyok, 2 kutyám van, kutyasuliban gazdikat oktatok és emellett több kutyát is képzek.

Persze így a sulin és a kutyázáson kívül semmire nincs egy percem sem, de hát én választottam ezt az életformát... :)

2 évvel érettségi előtt vettem meg az egyik kutyát, aztán másfél évre rá a másodikat. Volt, hogy a tanulás rovására ment a sok kutyázás, de nem lett nagy baj, és bírom még most is. Persze van, hogy el vannak hanyagolva szegények, de ezt nem annyira az egyetem rovására írom, hanem az oktatáséra. Ha már a pályán töltök egy fél napot, utána nincs erőm a sajátjaimmal is foglalkozni.

Egyébként gyanítom, hogy ha orvosira járnék, ez nem így nézne ki. Szerencsére, vagyis direkt olyan szakot választottam, ami mellett marad még időm másra is. Kevés órám van, nem kell sokat tanulni, így működik.

2012. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

10 évesen kaptam Csöpit, 24 voltam amikor meghalt. Soha nem költöztem volna el úgy sehova, ahova őt nem vihettem volna magammal. Még férjhez sem mentem volna olyan feltételekkel, hogy ő nem jöhet.

Ettől függetlenül volt egy vallásos korszakom, 16-23 éves koromig, amikor suli, majd munka mellett szinte minden szabadidőmet a gyülekezetben töltöttem - ebben az időben sokkal kevesebbet foglalkoztam Csöpivel, mint kéne. Amúgy ha itthon voltam, levakarhatatlanul össze voltunk nőve, csak sajnos alig voltam itthon.


Jelenleg 5 kutyám van, ebből 4 az ő leszármazottja. Őrült szerelem, de sajnos most már nem saját döntésből, hanem a sok munka miatt 6 éven át alig volt rájuk időm. 3 éven át plusz munkában tanítottam, plusz a közeli "menhelyen" istápoltam a kutyákat, mert nem bírtam nézni, hogy némelyik egy ketrecbe zárva tölti az életét és annyit sétál, amennyit én elviszem, hetente 1-szer. Aztán a sok munka után jött a főiskola, 3 év, amikor szinte semmi időm nem volt rájuk. Muszáj voltam elvégezni, a munkahelyem iskolázott be, levelezős voltam, és munka és tanulás mellett a kutyáimra annyi idő jutott, hogy órákon át alhattak a lábamnál, vagy az ölemben amíg én tanultam.

Ráadásul pont ekkor fogadtam örökbe egy menhelyi kiskutyát, és a fősuli miatt valóban olyan kevés időm jutott rá, hogy azt nagyon megsínylette a kapcsolatunk. 5 év telt el, most 1 éve vagyok olyan helyzetben, hogy végre azt mondhatom, nem kell minden plusz munkát elvállalnom ahhoz, hogy ne haljunk éhen, végre menhely sincs a közelemben, mert akkor úgyse tudnám megállni, hogy ne oda mászkáljak, végre nincsenek afféle kényszerképzeteim, hogy Istennek az a kedves, ha minden időmet templomban töltöm távol azoktól, akik szeretnek és szükségük van rám...végre most már eljuthattam odáig, hogy törődhetek velük. Csakhogy már idősek. Az egyik 14 éves, 3-an 9-ek. Csak a menhelyi fiatal. Elment az életünkből egy nagyon fontos korszak, és tudom hogy a sírjuknál ez fog legjobban fájni, hogy nem lehettünk soha annyit együtt, amennyit szerettünk volna. És biztosan tudom, hogy a saját halálos ágyamon is ez fog legjobban fájni. Próbálom bepótolni az elmúlt éveket, megyünk gyakran sétálni, sokkal kevesebbet netezek és inkább velük vagyok.

Munka mellett, főiskola mellett határozottan azt mondom, nem jó ötlet kiskutyát magunkhoz venni, mert neki még nagyon sok foglalkozás kell. De ha valaki csak tanul vagy csak dolgozik, akkor annak az időnek elégnek kell lennie.

2012. nov. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az egyetemi éveim kezdetén lettek kutyáim, nekem nem okoz gondot a tanulás mellettük. Szerintem ezt a kérdést egyeteme és hallgatója válogatja.

Szerintem pl egy orvostanhallgatónak nem lenne ideje kutyázni.

De más egyetemnél is, ha az embernek az átlagosnál több energiát és időt kell befektetnie a megfelelő eredményhez, akkor szintén nem tud kutyát vállalni.

Az egyetem alatti kutyatartás akkor működhet jól, ha a gazdi előzőleg képes volt reálisan felmérni a saját helyzetét, a teherbírását, az előtte álló kihívásokat, a saját magával szemben támasztott követelményeket stb, s ennek alapján dönteni.

2012. nov. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy az. Én egyetemre járok, mellette dolgozom, szakdolit írok, minden hétvégén kutyasuliban vagyok, és van 2 kutyám, akikkel naponta foglalkozok. Igaz ritkábbak a bulizások, iszogatások, mikor hullafáradtan hazaérek éjszakai műszakból, akkor is ki kell őket vinni, meg ha beteg vagyok, akkor is, barátom néha besegít. Teljesen egyedül azért kissé nehezebb lehet, de úgy sem lehetetlen, csak fel kell készülni.
2012. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!